Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1224
Linki: 2
gości: 41642775
Strona główna
Advertisement

VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy
14.12.2021.
Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, kiedy otwierają się nasze serca na potrzeby innych. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”, to VII edycja Charytatywnego Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, które zasiliły Kiermasz. Jest to szczególnie ważne w tym roku, gdzie wszyscy borykamy się z pandemią i mamy utrudnione kontakty ze sobą.
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować i liczyć na to, że finalnie akcja pozwoliła zebrać środki, które będą co prawda kroplą w morzu potrzeb, ale dadzą poczucie wsparcia tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy serdecznie wszystkim n/w szkołom, ich nauczycielom i uczniom, sołtysom, KGW, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Prace na kiermasz przekazały też osoby prywatne i często te same osoby licytowały , podwajając tym samym swój wkład w zbiórkę charytatywną. Licytowali również pracownicy GOK na czele z dyrektor GOK i członkowie n/w  zespołów.
W przerwach pomiędzy licytacją koncertowały z repertuarem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych zespoły działające przy GOK Laseczno : „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej” i „Grasz Band”, który oprócz swojego repertuaru zagrał razem z dziećmi z „DZI”.
Kiermasz Bożonarodzeniowy pn. „Podziel się sercem jak opłatkiem” przeszedł nasze oczekiwania, mimo nieco mniejszej liczby osób licytujących. Z radością informujemy, że udało nam się, dzięki Państwa zaangażowaniu (zarówno w wykonanie jak i licytacje i zakup), zebrać na dzień dzisiejszy 3545 zł. To nie koniec wspierania osób potrzebujących! W GOK-u znajdują się jeszcze pozostałe piękne ozdoby bożonarodzeniowe - zapraszamy do ich zakupu w GOK Laseczno.

Tegoroczny kiermasz odwiedzili i „Podzielili się sercem, jak opłatkiem” m. in. wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Emilia Skolmowska - sołtys Laseczna i radna gminy Iława wraz z rodziną, pani dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczna Aneta Bojanowska, kierownik GOPS gminy Iława Ewelina Tuchalska, nauczyciele szkół gminnych, mieszkańcy sołectw gminy Iława i miasta Iława. Przedstawiciele władz i dyrektor GOK, korzystając z okazji, złożyli wszystkim zebranym i ich rodzinom życzenia świąteczne i noworoczne.

Podajemy listę osób, które wsparły tę szlachetną akcję pomocy:

Zenon Grabowiecki – właściciel Hurtowni „Kleks” z Iławy, Aneta Bojanowska, Paulina Bojanowska, EwelinaŁęgowska, Ewa Zalewska, Magda Żuchowska, Elżbieta Warmińska, Julia Jankowska, Justyna Jurkiewicz, Grażyna Bulik, Roman Piotrkowski, Anna Dymińska, Marta Kudlak, Adam Kudlak, Monika Łukomska, Katarzyna Prela, Tomasz Otręba, Rafał Piękos, Nikola Otręba, Jolanta Kulewska, Danuta Gubała, Anna Gromek, Andrzej Brach, Krzysztof Bądkowski, Sławomir Skolmowski, Krystyna Skibińska, Marcin Kowalewski, Lidia Niedziałkowska, Ewelina Tuchalska, Ewelina Kożuchowska, Remigiusz Bendelewski, Krzysztof Harmaciński, Marta Korpalska, Maja Żmudzińska, Krzysztof Bojanowski, Ryszard Wantowski, Danuta Glińska, Hania Piękos, Edyta Lewandowska, Halina Szereda, Monika Moszczyńska, Agnieszka Janiszewska, Małgorzata Rzepka i Dorota Bukowska,

Szkoły i instytucje: GBP Ławice, SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, SP Gałdowo im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, SP Laseczno, SP Gromoty, ZSP Wikielec, SP Rudzienice, GOPS Iława, Kluby Seniora gminy Iława i KGW Gminy Iława.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym związanym z Kiermaszem Bożonarodzeniowym:

Szymon Pawłowicz, Franciszek Grzegrzółka, Mateusz i Paulina Szkamelscy, Lena Moszczyńska, Adam Kudlak, Oliwia Figurska, Klasa I- SP Gromoty, Patrycja Kowalska, Sara Łęgowska, Kornel Korpalski, Maksymilian Brymerski, ZSP Wikielec, Jakub Skolmowski, Hania i Zosia Łapacz, Bogumiła Pyrzanowska, Krystian Tylka, Kacper Michno, Julia Wojciuszkiewicz, Maja Żmudzińska, Sandra Roma, Karol Szczepański, Alan i Nikola Otremba, Konrad Krzywkowski, Szymon Pisarczyk, Lena Politowska, GOPS Iława, Agnieszka Janiszewska, Monika Moszczyńska, Karolina Niedźwiedzińska i Krystyna Bieńkowska.
 
VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, to wydarzenie wieloaspektowe, łączące w sobie prezentację prac konkursowych, licytację, występy zespołów z programem zapowiadającym święta, jednoczącym ludzi we wspólnym celu pomagania osobom potrzebującym. Wszyscy są tutaj nagrodzeni w bardzo pozytywnym, duchowym kontekście.

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy pn.„Podziel się sercem jak opłatkiem” serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Dyrektor GOK wraz z Pracownikami.
Czytaj całość…
 
Mikołaj u Dzieci Ziemi Iławskiej
10.12.2021.
W dniu 7 grudnia  podczas próby zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" pojawił się niespodziewanie Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci jak najbardziej zasłużyły sobie na nie swoją całoroczną pracą, licznymi koncertami, a szczególnie zdobyciem III miejsca w konkursie "Jawor 2021" w Jezioranach. Podsumowaniem konkursu jest publikacja, która zawiera książkę i płytę z nagraniem zespołu w Radio Olsztyn (publikacja zawiera też "Laseczniankę"- autorski tekst i muzykę Grażyny Piękos), który to fakt był również częścią nagrody.  Mikołaj wręczył każdemu członkowi zespołu upominek, a dzieci odwdzięczyły się zaśpiewaniem kolęd i pastorałek, które m.in. wykonają na niedzielnym (12.12.2021, godz. 13:30) VII Gminnym Charytatywnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Lasecznie. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest sporo ładnych prac dostarczonych przez mieszkańców gminy Iława na licytację.
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK- 2021
07.12.2021.
W dniu 6 grudnia br. Gminny Ośrodek Kultury
zorganizował „Mikołajki” dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej w Lasecznie. Impreza odbyła się w dwóch turach: przedszkole i klasy I-IV, następnie klasy V-VIII. Prowadzeniem „Mikołajek” i animowaniem zajęła się dyrektor GOK Grażyna Piękos. Oprócz licznych gier i zabaw dzieci i młodzież miały okazję tańczyć w rytm adekwatnej dla ich wieku muzyki. Konkursy nagradzane były słodyczami, które ufundowała pani Jolanta Bądkowska, właścicielka sklepu w Lasecznie, za co serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy zorganizowali świąteczne karaoke (pastorałki kolędy) nawiązując tym samym do zbliżających się świąt i poprzedzającego ich Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w GOK Laseczno, 12 grudnia br. (początek o 11:00, licytacja na rzecz potrzebujących osób i koncerty kolędowe naszych zespołów o 13:30).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
Czytaj całość…
 
Wernisaż w GOK Laseczno - prace plastyczne i stara fotografia mieszkańców gminy Iława
19.11.2021.
W dniu 19.11.2021 w GOK Laseczno odbył się wernisaż najciekawszych  prac  biorących udział  w konkursie plastycznym pn. „Uroki Ziemi Polskiej”. Wernisaż był także okazją do zaprezentowania uczestnikom, fotografii z dawnych lat , przedstawiających mieszkańców gminy Iława z Laseczna, Rudzienic, Szymbarka, Kałdun, Gałdowa, Ząbrowa i okolic tych miejscowości.
Instruktorzy GOK opowiedzieli krótką historię stworzenia obu wystaw i poprosili zebrane osoby
( dzieci, młodzież szkolną i osoby dorosłe ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie- wszyscy na czas remontu swojej szkoły uczą się w pomieszczeniach GOK Laseczno)  o dostarczanie dalszych zdjęć- jeśli takowe posiadają- do rozszerzenia wystawy o inne miejscowości, osoby, zdarzenia..
Wśród uczestników wernisażu znaleźli się także nauczyciele szkół gminnych, którzy na zdjęciach rozpoznali swoich bliskich, co spotkało się z dużym zadowoleniem.
Wernisaż  będzie dostępny- przy zachowaniu środków bezpieczeństwa pandemicznego- dla wszystkich chętnych, w godz. 14:00-16:00, do 25.11.2021. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy w GOK - 2021
12.11.2021.
W dniu 11 listopada 2021 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej ,cenionego pianisty Mirosława Dudy, zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła radnych gminy Iława, którzy chętnie wzięli udział w imprezie.

Na imprezę przybyli przedstawiciele władz lokalnych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, a także
dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Gdańska, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Tereszewa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę  podkreśliła rolę i wagę Hymnu – symbolu narodowego, za którego śpiewanie w czasach okupacji można było stracić życie i jak ważny jest pokój na świecie. Wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Uroki Ziemi Polskiej”) i muzycznego (X Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Miasta i wioski”, „Wojenko, wojenko”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.

Muzyczne występy  były przeplecione wierszami wyrażającymi miłość do ojczyzny znanych poetów, takich jak Szymborska, Norwid, Gałczyński, Mickiewicz, Konopnicka, przedstawionymi przez radnych w osobach: Zofia Fota, Beata Grzechnik ,Izabela Kurek, Emilia Skolmowska  i Adam Waszelewski.

W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił znakomity gdański pianista, koncertujący w Europie i na świecie Mirosław Duda. Na tę okoliczność organizatorzy sprowadzili koncertowy fortepian.
Artysta wykonał szereg tematów ze znanych polskich filmów: „Lalka”, „Polskie drogi”, „07 zgłoś się”- kompozycje takich uznanych autorów jak Kurylewicz, Korcz, Gershwin, czy Szpilman. Pianista opowiedział też sporo ciekawych informacji o w/w kompozytorach, a także o swoim instrumencie. Wszystkie wykonania spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę w skład której wchodziło wiele elementów (np. odpowiednie oświetlenie, scenografia, „tło muzyczne”, itp.).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 908
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.