Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1318
Linki: 2
gości: 84414337
Strona główna
Advertisement

Gminne Święto Rolnicze w Radomku - 2023 PDF Drukuj Email
W sobotę (2 września) w Radomku odbyło się Gminne Święto Rolnicze. Doskonała pogoda i bogaty program artystyczny przyciągnęły na boisko w Radomku wielu mieszkańców gminy Iława oraz gości.
  W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł Zbigniew Ziejewski, Poseł Robert Gontarz, Senator RP Bogusława Orzechowska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski
 i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. Przybyli również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża, lokalni działacze. Starostami dożynek byli: Małgorzata Strzelec z Tynwałdu i Łukasz Łukaszewski z Szeplerzyzny.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Św., po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Następnie zostały wręczone odznaczenia i statuetki wyróżniającym się rolnikom.

 Podczas Gminnego święta Rolniczego odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Radomek”.  Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 18 sołectw. Wszystkie zaprezentowane wieńce były bardzo piękne i komisja miała nie lada wyzwanie przy wybraniu tych najpiękniejszych. I miejsce zajęło sołectwo Ząbrowo (wieniec nr 17), II miejsce przypadło sołectwu Laseczno (wieniec nr 6), a III nagroda powędrowała do sołectwa Skarszewo (wieniec nr 17). Przyznano również wyróżnienie sołectwu Tynwałd (wieniec nr 15) oraz sołectwu Radomek (wieniec nr 8). Uczestnicy konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Sobotnia uroczystość była również okazją do podziękowania paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich pomoc w organizację dożynek. Z tej okazji wójt Harmaciński wręczył im okolicznościowe dyplomy za zaangażowanie w organizację oraz kultywowanie polskich tradycji kulinarnych oraz nagrody w postaci bonów zakupowych.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury ph. „Radosna i pokoleniowa zabawa ludowa”: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wykonały pieśni ludowe z uwzględnieniem tematyki dożynkowej. Zespół prowadzi dyrektor GOK Grażyna Piękos, a akompaniatorem od chwili jego powstania jest Jerzy E. Piotrowski. Po zespole dziecię cym wystąpił folkowy zespół „Morawa”, który zaprezentował swój dotychczasowy repertuar i kilka nowych utworów.. Po nich wystąpiły zaproszone zespoły: „Sweet Blues”(covery zespołu „Dżem”), „Step by Step”(country, pop, rock) i „Nadmiar”(rock).  Po raz pierwszy na naszej scenie zostało użyte nowe oświetlenie sceniczne (ruchome głowy, blindery, spoty i mikser oświetlenia ChamSys), które GOK Laseczno zakupił z projektu. Konsolę oświetleniową zaprogramował Marcin Kowalewski z GOK, który też profesjonalnie realizował oświetlenie i dźwięk.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywali: Janusz Olszewski („Avanti”) i DJ Maciek
Całą imprezę prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.
Organizatorzy zadbali również poczęstunek dla gości dożynek, oraz liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników rolniczego święta.
Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Organizatorzy (Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Radomek i GOK Laseczno) dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.

  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.