Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82344329
Strona główna
Advertisement

Historia Ząbrowa i okolic

27 lutego 2024 roku w sali wiejskiej w Ząbrowie odbyło się zorganizowane przez młodzież spotkanie, na które zaproszono mieszkańców Ząbrowa i okolic, którzy podzielili się wiedzą na temat życia w powojennym Ząbrowie i okolicach.
Spotkanie rozpoczęła pani Grażyna Piękos – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
w Lasecznie, która przywitała wszystkich obecnych i przedstawiła pana Michała Młotka – pasjonata historii, autora książek popularnonaukowych.
Spotkanie historyczne miało charakter warsztatowy, podczas którego pasjonat historii rozbudził w młodzieży chęć poznawania dziejów własnej miejscowości. Młodzież zdobyła nowe informacje dotyczące Ząbrowa i okolic, poznała metody badawcze: gdzie szukać i jak docierać do materiałów źródłowych dotyczących miejscowości Ząbrowo (teksty pisane, zdjęcia, wycinki prasowe, podcasty).
Prowadzący spotkanie zaprezentował Internetowe Muzeum Iławy, które pełni rolę encyklopedii regionalnej, przedstawił książki, które mogą być dla młodzieży inspiracją do tworzenia albumu historyczno-fotograficznego miejscowości Ząbrowo. Zachęcał również do docierania do najstarszych osób, przeprowadzania z nimi wywiadów i ich zapisywania.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu historycznym, czego przykładem było zadawanie pytań, np. o długość procesu powstawania książki.
Spotkanie było dobrą okazją do integracji międzypokoleniowej, nawiązania relacji zmierzających do wspólnego odkrywania historii.
Spotkanie było zorganizowane w ramach Programu Równać Szanse, które jest Programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus.
Czytaj całość…
 
WOŚP 2024 w Wikielcu- rekordowa zbiórka

Dnia 28 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu odbył się koncert z licytacjami z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem: "Płuca po pandemii".

Organizatorami wczorajszego wydarzenia był Gminny Sztab utworzony pod patronatem Wójta Gminy Iława Pana Krzysztofa Harmacińskiego we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu Panem Marcinem Jackowskim oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Panią Grażyną Piękos. Członkami Sztabu WOŚP byli: Kinga Gapińska, Małgorzata Wolska, Magdalena Nadolska oraz Natalia Michałowska.

Tradycyjnie bardzo aktywnie współpracowali nauczyciele ze wszystkich szkół Gminy Iława oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie w których rozmieszczone były puszki stacjonarne. Dodatkowo w tym roku rozmieściliśmy 3 skarbony w lokalnych firmach były to: Inter Diesel Wojenkowski, Akademia Piękna Pani Angeliki Zmudzińskiej oraz Just Fit Pani Justyny Ślasy. Zbiórka do puszek stacjonarnych trwała od grudnia do dnia Wielkiego Finału.


W trakcie imprezy goście mogli wysłuchać koncertu zespołów Mankament oraz Sweet Blues, występu grupy artystycznej Dzieci Ziemi Iławskiej oraz grupy przedszkolnej Pani Aleksandry Jasińskiej z ZSP w Wikielcu. Koncert przeplatany był licytacjami na których królowały tory od kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława, cukierni Szczepańscy oraz rodziców ZSP w Wikielcu, biżuteria od Pracowni Jubilerskiej Szmaragd oraz Gerda, a także swojskie jadło i miody.

Nieoceniona okazała się pomoc nauczycieli ze szkół Gminy Iława, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikielcu z Panem Januszem Olszewskim na czele oraz ratowników medycznych, Panów: Piotra Olszewskiego, Andrzeja Tkaczyka i Krzysztofa Bendlewskiego.
Szczególne wyróżnienie i ukłon w stronę rodziców uczniów z ZSP w Wikielcu pod przewodnictwem Rady Rodziców, którzy jednocześnie pomagali w przygotowaniach do Wielkiego Finału i byli sponsorami.

W tym roku zebraliśmy:
- wolontariusze: 21 395 zł
- puszki stacjonarne: 14 173,75 zł
- aukcje w ZSP w Wikielcu: 26 538,58 zł

Łącznie w tym roku zebraliśmy: 62 107,33 zł

Tekst: gmina Ilawa
Czytaj całość…
 
Bal karnawałowy w SP Gałdowo
W dniu 19.01.2024 roku Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami zostali zaproszeni do przeprowadzenia serii gier i zabaw podczas balu karnawałowego w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego "HUBALA" w Gałdowie. Dzieci, młodzież oraz grono pedagogiczne z wielką ochotą włączyło się w zaplanowane atrakcje, co sprawiło, że sala balowa tętniła pozytywną energią. Zabawy integracyjne, konkursy taneczne i ciekawe konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. 
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza dzieciom, udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 18 z 995
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.