Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57753911
Strona główna
Advertisement

Obchody Świąt Majowych w Wikielcu
W dniu 29.04.2022 GOK Laseczno we współpracy z ZSP im. Jana P. II w Wikielcu uroczyście celebrował Święta Majowe . W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie, i cała społeczność szkolna z Panią dyrektor Bożeną Lewandowską na czele. Po wejściu pocztu sztandarowego i uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego imprezę rozpoczęła dyrektor Grażyna Piękos i gospodarz szkoły.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski poprowadził pogadankę nt. Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne- „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Boże coś Polskę”, „Warszawiankę” i inne. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie „Rotę”. W prezentacji uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób zmieniał się wizerunek Godła Państwowego.

Uczniowie z ZSP Wikielec czynnie uczestniczyli w obchodach Świąt Majowych angażując się w różne działania: wiersze o Polsce zadeklamowali uczniowie - Julia Gajewska i Eryk Słomczyński, przygotowani przez panią Danutę Szulc, przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną ułożyli efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski.
Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja uczeń klasy ósmej Adrian Budniewski odczytał Preambułę, po czym wszyscy odśpiewali „Mazurka 3 Maja”.
Wśród pieśni jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli poloneza do muzyki Wojciech Kilara z podkreśleniem barw narodowych- chorągiewki i kotyliony. Ósme klasy do poloneza przygotowała Kinga Michalska.
Spotkanie było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych, w które zaangażowane była społeczność lokalna.
Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, światło, multimedia).
Czytaj całość…
 
VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny
10.04.2022r. w GOK Laseczno odbył się VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny.

Na kiermasz, który miał charakter Konkursu Plastycznego wpłynęły piękne prace w postaci ozdób wielkanocnych: świąteczne stroiki, kartki z życzeniami, pisanki, ozdobne wianki, drewniane rękodzieło, palmy, koszyczki, lampiony itp. W kiermaszu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Iława: SP w Lasecznie, SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu, SP we Franciszkowie, SP w Kamieńcu, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. Mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Wikielcu.
Niezwykle oryginalne ozdoby przekazał GOPS z Iławy i Panie z Klubu Seniora w Lasecznie.
Mogliśmy podziwiać:  wiszące i stojące wianki wielkanocne, szklane ozdoby na stół itp. W kiermaszu wzięły udział także osoby prywatne: Pani Irena Pokojska, Pani Mariola Olszewska i zdobywczyni pierwszego miejsca w Konkursie Plastycznym Pani Monika Moszczyńska.
    
Podczas kiermaszu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego:
 
Nagroda Specjalna – GOPS Iława,

1 miejsce równorzędne
– Monika Moszczyńska
- Piotr Rzepka z Zesp.Plac.Szkolno - Wych. w Iławie
        
2 miejsce równorzędne
– Andrzej Zieliński SP Laseczno
- Uczniowie Zajęć Rozwijających Kreatywność z klasy VII c ze SP w Suszu,

        
3 miejsce - Jakub Skolmowski SP Laseczno
               
WYRÓŻNIENIA

- Julia Łątkowska  SP Wikielec
- Lena Pankowska SP Rudzienice
- Grupa „Stokrotki” z Przedszkola przy SP w Gałdowie
- Igor Klach SP Ząbrowo
- Ignacy Grochowiecki SP Gromoty
- Pola Masny SP w Kamieńcu.


Ciekawe prace wykonali również pracownicy GOK w Lasecznie oraz Gminnych Bibliotek Publicznych.
Smakowicie prezentowały się okazałe mazurki, baby, serniki i inne specjały wielkanocne, które wykonały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Szymbarka, Gulbia, Gromot i Ząbrowa.
Spotkanie uświetnił występ zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej. Mali artyści zaprezentowali na scenie swoje wokalne i taneczne umiejętności. Szczególnie gorące podziękowania należą się licznie przybyłym gościom, którzy prześcigali się w licytowaniu wystawionych przedmiotów. Towarzyszyła im wspaniała atmosfera – atmosfera wspólnoty w szczytnym celu. W obliczu wydarzeń ostatnich dni zaangażowanie ludzi zarówno w przygotowaniach do kiermaszu jak i licytacji napawa nadzieją, że ludzi dobrej woli jest więcej !

Dyrektor GOK DZIĘKUJE za ogromne serce i wsparcie potrzebujących. Zebraliśmy ponad 4 tysiące zł, które zostaną podzielone na rehabilitację potrzebującym z terenu gminy Iława i  uchodźcom z Ukrainy.
Jeszcze raz dziękujemy za hojność !
Czytaj całość…
 
Spektakl-komedia Freda i Zuza w GOK laseczno
W dniu 13 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Scena w sali widowiskowej została zaadaptowana na potrzeby sztuki/komedii pt. „Freda i Zuza”, której autorem jest Meggie W. Wrightt. Gościliśmy artystki scen warszawskich- Magdalenę Wołłejko i Lucynę Malec. Spektakl miał także podwójny akcent iławski: producentem sztuki jest pochodząca z Iławy Joanna Cywińska, a muzykę napisał i zaaranżował Marcin Piękos, od wielu lat działający i mieszkający w Warszawie iławski muzyk, aranżer i kompozytor. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak.

Dzięki intensywnej reklamie sztuka zgromadziła publiczność, która zajęła całą salę. Sprawna gra aktorska, jak na artystów tej rangi przystało i zabawne sceny spotkały się z żywą reakcją odbiorców.
Ciekawostką było przeniesienie fragmentów sztuki na ekran multimedialny, gdzie pojawili się równie znani aktorzy: Tomasz Stockinger, Jolanta Wołłejko, Lesław Żurek, Paweł Wawrzecki, Marek Siudym i Elżbieta Zającówna.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek z kawą i herbatą.

Nie jest to ostatni spektakl organizowany przez GOK, w przyszłości odbędą się kolejne, a tymczasem zapraszamy chętnych na spektakl „Piloci”, do teatru „Roma” w Warszawie. Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 21-go marca. Na ten moment pozostało jedynie 15 miejsc. Wyjazd 25 czerwca br.
Po szczegóły prosimy dzwonić do GOK Laseczno- Dział Imprez, tel. 89 648 44 23.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Kobiet w GOK Laseczno
W dniu 06.03.2022 r, w niedzielne popołudnie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Obchody Święta Kobiet.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący  Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, osoby zasłużone dla gminy Iława-  Maria Sak i Henryk Plis, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, radna gminy Iława i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno Aneta Bojanowska, mieszkańcy Laseczna, gminy Iława, a także goście z Lubawy i Iławy.

Imprezę otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która po złożeniu życzeń wszystkim gościom w imieniu Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, zaprosiła na scenę wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy. Obaj Panowie w imieniu swoim i samorządowców złożyli równie gorące życzenia wszystkim paniom, a piękny, symboliczny bukiet róż złożyli na ręce emerytowanej nauczycielki z Laseczna, pani  Janiny Lepczyńskiej. W życzeniach skierowanych do pań, pojawiła się w związku z obecną trudną sytuacją na Ukrainie. Wszyscy mówcy życzyli zebranym pokoju i szczęśliwego życia.

    Impreza przebiegała w ciepłej i artystycznej atmosferze, na którą złożyły się przepiękne obrazy malarskie z tematyką kobiecą Zbyszka Hofmana i scenografia sali widowiskowej,  nawiązująca do kolorystyki flagi Ukrainy, co było wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami.
    Do udziału w tegorocznym święcie kobiet, organizatorzy zaprosili znanego lidera grupy „Babsztyl” Zbigniewa Hofmana, który tym razem zaprezentował się  wraz z muzycznymi kolegami w projekcie „Zbyszek Hofman Trio”.
Przed występem zespołu dyrektor GOK zaprezentowała muzyczno- malarskie dossier artysty.
Z którego  wynikało, że przepiękne prace malarskie powstały głównie w czasie lockdown’u.

Koncert „Zbigniew Hofman Trio” składał się z utworów znanych, popularnych, a także z piosenek z ostatniej płyty artysty. W repertuarze zespołu znalazły się także bardzo wzruszające utwory nawiązujące do obecnej sytuacji. Publiczność żywo reagowała na poszczególne utwory.
Koncert odbył się w ramach Kawiarenki Artystycznej, gdzie nie zabrakło lampki szampana i słodkiego poczęstunku, o który zadbała Rada Sołecka Laseczna. Niespodzianką imprezy było wystąpienie Henryka Plisa, który zaprezentował wiersze o kobietach własnego autorstwa.
Organizatorzy Gminnych Obchodów Dnia Kobiet - wójt gminy Iława, GOK Laseczno we współpracy z Radą Sołecką Sołectwa Laseczno - dziękują artystom za wspaniałe przeżycia, publiczności za przybycie i wspólne celebrowanie Dnia Kobiet.
Czytaj całość…
 
Otwarcie biblioteki w Rudzienicach - po remoncie
W piątek, 25 lutego br. odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanej biblioteki. Inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców Rudzienic.
Na uroczystości licznie pojawili się zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli samorządów, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego, Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, radnych i sołtysów Gminy Iława, Dyrektor GOK Grażyny Piękos, ks. kan. Prał. Adama Olszewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzienicach Urszuli Solis, Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzeja Marcinkiewicza wraz z zastępcą, Adrianną Walendziak, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców sołectwa.

Przybyłych powitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który opowiedział o przeprowadzonej inwestycji i pogratulował Dyrektor GOK-u Grażynie Piękos  jej sprawnego przeprowadzenia. Podziękował również Prezesowi firmy Mazurskie Meble „Szynaka Living” Dariuszowi Miśtalowi, którego reprezentował Dariusz Żulewski, za przekazane na rzecz  biblioteki meble. Obecny na uroczystości przedstawiciel firmy zapewnił, że gmina Iława zawsze może liczyć na życzliwość i wsparcie. Zostały również przekazane okolicznościowe podziękowania i drobne upominki. Później głos zabrali zaproszeni goście.

W ramach przeprowadzonej inwestycji został kompleksowo przebudowany obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach. Powstało tutaj „Centrum informacji kulturalno – turystycznej”,  jako miejsce integracji społecznej. GOK pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Powstał obiekt na miarę XXI wieku, wyposażony w nowe meble biblioteczne oraz gabloty wystawowe. Oprócz tradycyjnej roli biblioteka pełnić będzie szereg istotnych funkcji nakierowanych na rozwój lokalnej społeczności, takich jak szerzenie oświaty, upowszechnianie korzystania z technologii informacyjnych, zapewnienie przestrzeni do pracy z dostępem do źródeł i Internetu.

Biblioteka będzie pełnić również  funkcję swoistego centrum życia kulturalnego. Historyczne położenie na Ziemi Rudzienickiej, tradycje Jarmarków Rudzienickich, Biesiad Historycznych i innych wydarzeń doskonale wpisują się w działalność społeczności lokalnej. Dodatkowo, z uwagi na świetne położenie, obiekt pełnić będzie również funkcję Centrum Informacji Turystycznej Gminy Iława i Obszaru Kanału Elbląskiego.

Inwestycja została ukończona 30 listopada ub. r. Całkowita wartość zadania wyniosła 149 447,52 zł, a dofinansowania 95 093,00 zł. Projekt nosił tytuł : "Modernizacja wraz z wyposażeniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach i stworzenie centrum informacji kulturalno - turystycznej jako miejsca integracji społecznej”

/ za www.gmina-ilawa.pl/

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 947
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.