Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1295
Linki: 2
gości: 69342775
Strona główna
Advertisement

Wernisaż w Siemianach pn. Stachura nad Jeziorakiem

W dniu 08.12.2022, w siemiańskiej bibliotece GOK Laseczno zorganizował wystawę fotografii Czesława Wasiłowskiego pn. „Stachura nad Jeziorakiem”.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która na wstępie przywitała przybyłą publiczność, a następnie przedstawiła krótkie dossier autora zdjęć i poety E.Stachury.

W trakcie imprezy goście mieli możliwość wypowiedzenia się na temat zgromadzonych prac, ale też na bardziej ogólne tematy dotyczące kultury, zwłaszcza tej lokalnej, związanej z Siemianami i gminą Iława. Pojawiły się nowe propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców tej uroczo położonej geograficznie wsi, co dyrektor GOK i pracownicy przyjęli z dużym zainteresowaniem.

Wystawa miała też akcent muzyczny: piosenki do tekstów  Edwarda Stachury zaśpiewała Pani Grażyna Piękos. Na jej prośbę uczestnicy przyłączyli się do śpiewu.
Impreza stała się okazją do krótkiego podsumowania roku kulturalnego i wspomnień nt. odbywającego się co roku w Siemianach „Festiwalu nad Jeziorakiem”.


Czytaj całość…
 
Mikołaj z prezentami odwiedził Dzieci Ziemi Iławskiej
We wtorek 6 grudnia br. zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" po intensywnej próbie jasełek odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, młodsze pluszaki w postaci zwierzątek do przytulania, a starsze mikołajkowo-świąteczne kubki.
Był to bardzo miły akcent po całym roku wytężonej pracy, a to jeszcze nie koniec bowiem zespół niedługo wystąpi z jasełkami dla firmy Szynaka Meble sp. z o.o.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej w Ostródzie
W dniu 01 grudnia 2022 nasz zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił w Ostródzie, podczas konferencji z okazji 25-lecia Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego.
Zespół wykonał repertuar o charakterze patriotycznym i ludowym : "Piękna nasza Polska cała", "Taki kraj", "Lasecznianka" , "Lipka" i "Płynie Wisła płynie". Dzieci zostały obdarowane przez organizatorów pysznym tortem i słodyczami - w związku ze zbliżającymi się "Mikołajkami".
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy - 2022
W dniu 11 listopada 2022 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej  i zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła gdański zespół profesjonalnych wokalistów
i muzyków pn. ARTIS.
( „Trójmiejski projekt muzyczny, którego specjalnością jest operetka, opera, musical, piosenki XX wieku, muzyka filmowa i popularna (F.Lehar, J.Strauss, A.L.Webber, V.Cosma, M. Fogg) Muzycy doskonale czują się również w repertuarze muzyki baroku (A.Vivaldi, J.S.Bach, J.Heandel), klasycyzmu (W.A.Mozart,) i romantyzmu (F.Chopin, S. Moniuszko). Na co dzień członkowie projektu pracują lub współpracują z różnymi orkiestrami i zespołami Pomorza i kraju, takimi jak: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Elbląska Orkiestra Kameralna, Hanzeatycka Orkiestra Kameralna „Hanzeanatica”, Płocka Orkiestra Symfoniczna. ARTIS współpracuje z najlepszymi solistami w kraju na co dzień występującymi w: Państwowej Operze Bałtyckiej, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi. Profesjonalizm, wspaniały kontakt z publicznością okraszony lekką nutą humoru, anegdot
 i ciekawostek  muzycznych to znak rozpoznawczy projektu muzycznego Artis.”- za https://www.nsmartis.org/zespol )
Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, i przedstawiciele władz lokalnych-  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi- Izabelą Kurek, Emilią Skolmowską i Adamem Waszelewskim, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Brodnicy, Franciszkowa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Zaproszony na scenę wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Piękna i Niepodległa”) i muzycznego (XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Taki kraj” „Piękna nasza Polska cała”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci XI Rejonowego Festiwalu Pieśni
i Piosenki Polskiej, którzy z rąk w/w gości otrzymali nagrody konkursowe. Uhonorowani zostali też laureaci konkursu plastycznego pn. „Piękna i Niepodległa”, zorganizowanego przez GOK Laseczno.


W trakcie wręczania nagród dzieciom, Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Ziejewski pogratulował dyrektor GOK sukcesów twórczych, artystycznych i wręczył list gratulacyjny, jednocześnie komplementując wystawione konkursowe prace plastyczne. Pan poseł zaprosił młodych twórców do odwiedzenia budynku Sejmu.
W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił wymieniony wcześniej „Artis”, który wykonał m. in. utwory patriotyczne („Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”),  filmowej („Noce i dnie”, „Polskie drogi”), z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego („Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać”), kompozycje Fryderyka Chopina („Szynkareczka”, „Życzenie”) i znane songi, jak „My Way” Franka Sinatry.
Wszystkie wykonania tego dnia spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę (scenografia, muzyka, światło), która udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności.   Koncert i wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek z szerokiego repertuaru (muzyka klasyczna, filmowa, patriotyczna, pop) dało możliwość celebrowania Święta Niepodległości oraz dumy z bycia Polakiem.

Czytaj całość…
 
XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej
W dniu 3 października 2022, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej.
Imprezę otworzyła dyrektor GOK pani Grażyna Piękos.
Na jej zaproszenie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który życzył uczestnikom jak najlepszych wykonań.
Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali hymn państwowy, a po zakończeniu konkursu „Rotę”.
W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół gminy Iława( SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP Gałdowo, SP Laseczno, SP Ząbrowo, SP Gromoty), miasta Iława( SP nr 2 i 4), powiatu nowomiejskiego (Marzęcice, Brzozie, Kurzętnik, Prątnica)  i powiatu iławskiego (Piotrkowo Susz). W tym roku poziom wykonawców był wysoki i trudno było wybrać laureatów.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Stanisław Kożuchowski – Przewodniczący, Krzysztof Olszewski i Grażyna Piękos.  Po intensywnych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Klasy I-III
1.    Hanna Kamińska – Prątnica
2.    Hanna Jarzębska – Brzozie
3.    - miejsca trzeciego nie przyznano
Klasy IV – VI
1.    Jagoda Prokop – Kurzętnik
2.    „Zielone Nutki” – SP 2 Iława
3.    Julia Kamińska – Prątnica
Klasy VII – VIII
1.    Zespół wokalny „Archimini…” – SP Rudzienice
2.    Kacper Groszewski – Marzęcice
3.    Duet: Magdalena i Irena Dziewulska – SP Rudzienice
Wyróżnienie: Julia Mężykowska – SP 4 Iława

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni przez dyrektor GOK do udziału w Gminnym Koncercie Niepodległościowym 11.11.2022, który odbędzie się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Laseczno. Podczas koncertu niepodległościowego zostaną wręczone nagrody laureatom w/w konkursu i konkursu plastycznego „Piękna i niepodległa”.
Festiwal odbył się w scenerii specjalnie przygotowanej na tę okoliczność i w otoczeniu rzeźb autorstwa Rafała Szulca, laureata tegorocznej edycji „Talent Roku”.
Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych z konkursu „Piękna i Niepodległa”, na którą składają się prace uczniów szkół gminnych.
Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych i piosenek polskich.
GOK Laseczno dziękuje wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom za udział
w tegorocznej edycji XI Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.
Z okazji nadchodzącego święta niepodległości Polski  życzymy wszystkim dumy  i zadowolenia z bycia Polakiem.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 973
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XII Przegląd Kolęd i Pastorałek2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.