Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82346773
Strona główna
Advertisement

Festyn Behringowski 2023
W dniu 17 czerwca 2023r. w Ławicach odbył się XVII Festyn Behringowski, a poświęcony nobliście Emilowi von Behringowi .Poprzedzał go bieg o puchar wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos. Na początku festynu, wójt Krzysztof Harmaciński wręczył dyplomy i upominki uczniom ze szkół gminnych, laureatom konkursów plastycznych  pn. „Strażak mój przyjaciel” i „Szczepionki Behringa ratują życie”. Dyrektor GOK wręczyła dyplomy dla „Czytelnika roku”.
Na imprezę przybyła delegacja mniejszości niemieckiej z Olsztynka, którą w ciepłych słowach przywitał sołtys Ławic Jerzy Olek. delegacje stowarzyszeń mniejszości niemieckiej przybyłe na imprezę poświęconą niemieckiemu nobliście Emilowi von Behringowi.
Po części oficjalnej wystąpili uczniowie z SP Gromoty, którzy zaprezentowali scenki słowno-muzyczne i zaśpiewali kilka piosenek. Po nich na scenie pojawili się seniorzy z KIS. Jako zespół wokalny „Pełni Werwy” wykonali montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez dyrektor GOK Grażynę Piękos, przy akompaniamencie J. Piotrowskiego. Występ nosił nazwę „Miłość  przede wszystkim…”.
Zespół wykonał znane wiersze poetów polskich i piosenki z repertuaru znanych polskich wykonawców.
Przed koncertem gwiazdy imprezy, iławskiego zespołu „The Good Times”, dyrektor GOK, w towarzystwie głównej księgowej Joanny Mazurek, przeprowadziły animacje, gry i zabawy, malowanie twarzy  dla dzieci i młodzieży.
Stroną techniczną festynu zajęli się pracownicy GOK Laseczno (scena, nagłośnienie, oświetlenie) przy wsparciu OSP Ławice i Rady Sołeckiej.
Czytaj całość…
 
Jarmark Ludowy w Rudzienicach 2023
11 czerwca 2023 w Rudzienicach odbył się „Jarmark Ludowy”. W tym roku impreza zbiegła się z jubileuszem XXV-lecia istnienia „Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudzienickiej”, które jest jednym z głównych organizatorów. Z tego powodu, prezes Henryk Plis wręczył zasłużonym osobom pamiątkowe dyplomy i upominki. Imprezę poprzedził „Młodzieżowy Turniej Piłkarski”.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Sejmu RP i władz samorządowych: Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Sejmiku Woj. Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk , Marszałek Gustaw Marek Brzezin, wójt Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, z-ca wójta Andrzej Brach i inni znamienici goście.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos. Tradycyjnie, jak wszystkie imprez y gminne, „Jarmark Ludowy” miał dwie części: oficjalną i artystyczną. W pierwszej głos zabrali przedstawiciele w/w instytucji . W części artystycznej wystąpili lokalni wykonawcy i uczniowie z SP Rudzienice.
Gwiazdą koncertów był śląski zespół „Ramolsi”, który zaprezentował znane polskie i zagraniczne szlagiery w nowoczesnych i nietypowych aranżacjach.
Zwieńczeniem „Jarmarku…” była zabawa taneczna dla wszystkich.
Pracownicy GOK Laseczno przygotowali  imprezę od strony technicznej (montaż sceny- ze wsparciem Rady Sołeckiej Rudzienic,  nagłośnienie, oświetlenie i organizacja miejsc dla widowni) i animacyjnej.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Dziecka w Wikielcu
Tradycyjnie, w dniu 1 czerwca w Wikielcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka.
Organizatorami obchodów byli: Gmina Iława, GOK w Lasecznie i OSP Wikielec, natomiast sponsorami Przedsiębiorstwo Lub-Tech i sołtys sołectwa Wikielec Ewa Bielicka, którzy zapewnili dzieciom słodkie niespodzianki oraz firma „Sadek” z Wikielca, która zapewniła lody.
Prawie 300 dzieci wraz z nauczycielami bawiło się przy animacjach pani Grażyny Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie i pracowników ośrodka. W zabawach i konkursach zręcznościowych uczestniczyli uczniowie klas 0-3 ze szkół z terenu Gminy Iława, którzy przybyli do Wikielca wraz z opiekunami.
Wszystkich obecnych powitał Wójta Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu pogratulował uczniom wyników w nauce oraz życzył udanego, wakacyjnego wypoczynku. Nauczycielom podziękował za ich pracę i wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Były m.in. konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski i występy artystyczne oraz animacje przygotowane przez dyrektora i pracowników GOK Laseczno. Niespodzianką okazała się naturalnej wielkości maskotka „Różowej pantery”, za którą przebrał się zamówiony przez GOK animator. Pantera swoim wyglądem i przyjacielskim zachowaniem zachwyciła wiele dzieci. Dużym powodzeniem cieszył się również dmuchany zamek.
Tradycją jest stworzenie wizerunku serca przez dzieci trzymające się za ręce. W tym roku powstały dwa. Zostały one sfilmowane przez operatora drona z firmy „Tomcolor”.
Z wywiadów z dziećmi wynikało, że bardzo podobało im się malowanie w grupach. Na trawie zostały rozłożone duże arkusze papieru, a animatorzy GOK przedstawili temat. Powstałe prace zaprezentujemy w fotogalerii na stronie www.goklaseczno.pl. Za udział w konkurencji dzieci otrzymały mnóstwo słodyczy i smaczne lody.
Do tańca przygrywała mechaniczna muzyka, wybrana specjalnie na to święto przez instruktora GOK Marcina Kowalkowskiego.
Korzystając z najnowszej „zdobyczy”- świetnej kamery filmowej- instruktor GOK Arkadiusz Osiakowski zarejestrował większość wydarzeń z „Dnia dziecka”.
Oprócz tego wykonano zdjęcia, które prezentujemy poniżej.
Czytaj całość…
 
Miejsko - Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gromotach
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, 27.05.2023 w Gromotach odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i  samorządowych, przedstawiciele OSP z terenu gminy Iława i mieszkańcy gminy.
  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której oprawę muzyczną zapewniła Schola działająca przy kościele w Rudzienicach, prowadzona przez Stanisława Kowalkowskiego.

W oficjalnej części obchodów, głos zabrał gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, występujący tego dnia w roli Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, który powitał przybyłych na uroczystość gości. Podziękował również strażakom
za ich ofiarną i ciężką służbę.

Sobotnią uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów ze szkoły w Gromotach. Przygotowali oni program słowno-muzyczny i taneczny. Publiczność wysłuchała też koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika pod batutą Mariusza Brzezickiego.
Część artystyczną prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.

Organizatorzy: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie, OSP Gromoty, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury
w Lasecznie, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Gromoty, Koło Gospodyń Wiejskich w Gromotach.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 995
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.