Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1295
Linki: 2
gości: 69344667
Strona główna
Advertisement

Jesienna zaduma w Szymbarku
W dniu 15. 10, w sali wiejskiej w Szymbarku odbyło sie spotkaniae integracyjne seniorów pn. "Jesienna Zaduma". Imprezę przygotowała Rada Sołecka Szymbarka pod kierunkiem Pani Sołtys Bożeny Majewskiej i KGW Szymbark pod wodzą Pani Hanny Turzyńskiej. Seniorzy bawią się w miłej atmosferze przy piosenkach wykonywanej przez Dyrektor GOK Panią Grażynę Piękos. Gościem spotkania był Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, który wszystkim obecnym złożył najserdeczniejsze życzenia.
Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej
W GOK Laseczno rozpoczęły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości powitał chór "Poranek", pod artystycznym kierownictwem dyrektor GOK Pani Grażyny Piękos. W części oficjalnej zostali nagrodzeni pracownicy gminnej oświaty. Nagrody wręczali: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. W antraktach wystąpił zespół wokalno - instrumentalny kierowany przez Stanisława Kowalkowskiego i Ewę Węgorzewską z Rudzienic i muzycy z GOK Laseczno pod kierownictwem dyrektor Grażyny Piękos.
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie w Rudzienicach
W czwartek 6 października br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzienicach wzięły udział w 11 edycji  Narodowego Czytania.
Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
Uroczystość otworzyła  Dyrektor GOK  Pani Grażyna Piękos, która na wstępie  odczytała List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do wszystkich uczestników akcji Narodowego Czytania.
Następnie wraz z pracownikami zaprezentowała wiersz pt. "Pani Twardowska".
Wybrane ballady odczytali: z-ca wójta Andrzej Brach, radna Gminy Iława Zofia Fota, Pani Maria Sak, Pani Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Pan Henryk Plis.
W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzienicach, przygotowani przez polonistki Panią Danutę Taborek i Panią Ewę Węgorzewską. Młodzież zaprezentowała najsłynniejsze ballady Adama Mickiewicza takie jak: "Romantyczność", "Świtezianka", "Lilije", "Powrót Taty", "Rękawiczka".
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym czytelniczym wydarzeniu!
W przyszłym roku lekturą będzie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Czytaj całość…
 
Jesienna biesiada w Tynwałdzie
 "Jesienna Biesiada" - pod tym hasłem, w dniu 09.10.2022 w Tynwałdzie odbyło się spotkanie z seniorami. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji
Czytaj całość…
 
Piknik balonowy w Nowej Wsi
10.09.2022 odbył się w Nowej Wsi Piknik Balonowy. Organizatorami pikniku byli: sołtys wraz z radą sołecką Sołectwa Nowa Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. W ramach imprezy odbyły się koncerty grupy Arlekin, działającej przy Uniwersytecie III Wieku oraz zespołu Grasz-Band. Były również gry i animacje dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatorów Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, pyszne jedzenie przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. Finałowym akcentem wydarzenia był połączony z muzyką widowiskowy, nocny pokaz „strzelania z palników”
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 973
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XII Przegląd Kolęd i Pastorałek2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.