Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57755593
Strona główna
Advertisement

Ważne ogłoszenie - zbiórka darów
PILNE !!!

Szanowni Państwo,
gmina Iława przeprowadza zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych na Ukrainie w wyniku działań wojennych w wyznaczonych sołectwach. Sugerowana lista produktów i środków, które mogą być przekazane jest dostępna tutaj: https://gmina-ilawa.pl/pl/blog-artykul/350 .
Dary prosimy przekazywać do Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie:

Poniedziałek 8-16
Wtorek 8-18
Środa 8-16
Czwartek 8-18
Piątek 8 - 16
 
Zajęcia plastyczne w rudzienickiej Bibliotece
Z przyjemnością informujemy, że pierwsze zajęcia plastyczne w Rudzienicach już za nami!  We czwartek 17.02.2022r. na spotkanie z Panią Danutą Glińską do Gminnej Biblioteki Publicznej- Filia Rudzienice przybyło 6 osób. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Adepci sztuk pięknych wykonali swoje pierwsze walorowe rysunki w technice węgla naturalnego. Z dość trudnym tematem „Martwej natury” poradzili sobie świetnie!
Serdecznie zapraszamy na najbliższe zajęcia, które odbędą się w czwartek 24.02.22r. w tym samym miejscu.
Czytaj całość…
 
Koncert Walentynkowy w GOK
Tradycyjnie, 14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli „Walentynki”. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował w minioną niedzielę koncert, na który zaprosił artystę z Gdańska Arkadiusza Szulca. Imprezę zapowiedziała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i miłości.
Koncert rozpoczęła recytacja w wykonaniu Danuty Glińskiej i Tomasza Krawecia.
Po nich na scenie pojawił się zapowiadany gdański bard. W jego wykonaniu publiczność usłyszała utwory polskie i anglojęzyczne – „najpiękniejsze utwory o miłości”, jak głosił tytuł imprezy.
Artysta dał popis swoich możliwości wokalnych i biegłości w opanowaniu gitary, która towarzyszyła mu przez cały koncert. Publiczność zachwycona interpretacją znanych piosenek bisowała.
Nastrój koncertu tworzyły także wiersze recytowane przez Ewę Romaniuk, Iwonę Kamińską-Chmielarczyk i Wiktora Chmielarczyk, a także Henryka Plisa (własnego autorstwa).
Obecni goście imprezy raczyli się także słodkościami i tradycyjną kawą, jak na „Kawiarenkę Artystyczną”, w która zamieniono salę widowiskową GOK przystało.  Nie zabrakło nastrojowego oświetlenia i scenografii odpowiedniej dla wydarzenia.
W części nieoficjalnej miłą niespodzianką muzyczną zaskoczył wszystkich Tomasz Kraweć, który wykonał kilka piosenek, akompaniując sobie na gitarze i do jednej zaprosił dyrektor GOK.
Na zakończenie pani Grażyna Piękos podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na zbliżający się 6 marca koncert z okazji „Międzynarodowego Dnia Kobiet”.
Czytaj całość…
 
Podsumowanie ferii zimowych w gminie Iława
Ferie w województwie warmińsko—mazurskim dobiegły do końca. Pozostały po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Mimo pandemicznych trudności Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  i cztery biblioteki gminne przygotowały bogaty i różnorodny program wypoczynku dla dzieci i młodzieży z gminy Iława.
Zajęcia z dziećmi i młodzieżą odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, w Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym  w Stradomnie, a także w Gminnych Bibliotekach Publicznych: w Siemianach, Ławicach, Ząbrowie i Lasecznie.
Biblioteka w Rudzienicach z przyczyn  technicznych nie przeprowadzała zajęć z przyczyn technicznych
Oprócz zajęć stacjonarnych: plastycznych, muzycznych, graficznych, kulinarnych, rzeźbiarskich (Laseczno),  zorganizowaliśmy wyjazd do parku trampolin w Ostródzie, wycieczki do lasu (Siemiany), integracyjne ognisko (Siemiany).

Zajęcia przeprowadzali:
- Grażyna Piękos – warsztaty folklorystyczne, muzyczno-rytmiczne, bal karnawałowy
- Marek Kałuża- rzeźba,
- Magdalena Sowińska- warsztaty artystyczne- kreda i sól
- Danuta Glińska – warsztaty plastyczne- monotypia, malarstwo- akwarele, pastele olejne
Justyna Jaskulska -  warsztaty z decoupage
- Gerard Sulej – prelekcja leśnika pt. „Świat przyrody i zwierząt zimą w lesie”
- Magda Żukowska -  zajęcia plastyczne, kreatywne konstrukcje z klocków „Lego”, zajęcia kulinarne
- Zofia Chomka -  zajęcia plastyczne i rekreacyjne, głośne czytanie baśni, legend i opowiadań
- Agnieszka Śmigielska -  zajęcia plastyczne i rekreacyjne
Bogumiła Siwakowska – karnawałowe wypieki, tworzenie masek karnawałowych, rekreacja w plenerze,
Jerzy Piotrowski – grafika komputerowa

Zajęcia plastyczne miały zróżnicowany charakter: od malowania akwarelami, Decoupage, poprzez  monotypię, do tworzenia figurek zwierząt z filcu i wełny. Ciekawe było też malowanie dłońmi  i gąbką. Powstał cały szereg prac, które zostały przedstawione na profilu GOK na Facebooku. Bibliotekarze zaoferowali młodym mieszkańcom gminy Iława czytanie baśni, legend, opowieści  i tworzenie masek karnawałowych, które przydały się na balu Ząbrowie.

Tegoroczny wypoczynek  nie ograniczył się do pomieszczeń bibliotek, czy Ośrodka. Korzystając z zimowej aury dzieci pod opieką bibliotekarzy   wyruszyły na leśny spacer , dokarmianie zwierząt i zabawy na śniegu.
Na zakończenie ferii dzieci z terenu gminy Iława oraz gości z kraju wzięły udział w balu  karnawałowym, podsumowaniu ferii w formie prezentacji multimedialnej  i przedstawieniu  „Smerfy- Ważniak ma problem”, które zaprezentował Teatr „Blaszany Bębenek”. W balu wzięły udział dzieci z Ząbrowa, Laseczna, Wikielca, Rudzienic, Gulbia, Gałdowa, Segnowych, Iławy, a nawet goście z Wrocławia. Nie zabrakło prezentacji dzieci w przebraniach karnawałowych, słodyczy zorganizowanych przez GOK i żywej muzyki do tańca i licznych gier ruchowych.
W sobotę, ostatnim dniu ferii GBP Siemiany  przy znaczącym wsparciu sołtysa Kariny Cyganowskiej zorganizowała dla wszystkich chętnych ognisko z pieczeniem kiełbasek dla dzieci i ich bliskich.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ferii zimowych.
Czytaj całość…
 
Licytacje na Allegro - Gminny Sztab Wośp - 2022
Gminny Sztab WOŚP nr 6347 założony przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wikielcu zaprasza osoby chcące wesprzeć 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej

Pomocy do licytacji internetowej. Wszystkie aukcje wystawiane przez nasz Sztab znajdują się na Allegro, aby je odszukać należy wpisać w wyszukiwarce na stronie Allegro.pl frazę:sztab nr 6347”. Wyświetlą się wtedy wszystkie aukcje wystawione przez Sztab Gminy Iława. Aukcje będą wystawiane na bieżąco i trwały do 31.01.2022r.

W tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej pod hasłem: PRZEJRZYJ NA OCZY !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LICYTACJI

 

Dyrektor ZSP w Wikielcu Bożena Lewandowska

Szef Sztabu Kinga Gapińska
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 947
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.