Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1318
Linki: 2
gości: 84418726
Strona główna
Advertisement

XVII Festiwal nad Jeziorakiem - Siemiany 2023 PDF Drukuj Email
W dniach 21-22 lipca 2023, w Siemianach odbył się po raz siedemnasty Festiwal „Nad Jeziorakiem”. Program tegorocznego Festiwalu był jak zwykle bogaty i zróżnicowany.
Wydarzenie otworzył w piątek, 21 lipca włodarz gminy Iława Krzysztof Harmaciński i dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.W roli prowadzącego wystąpił Szymon Kusarek.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się, związany z festiwalem od samego początku, zespół „Czerwony Tulipan”, a następnie zespół „Grasz Band”, którego liderem jest Grażyna Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
Podczas koncertu zespół wykonał znane i lubiane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej takich wykonawców, jak Izabela Trojanowska, „Lady Pank”, „Maanam” oraz piosenkę pt. „Zła” autorstwa liderki zespołu..
Po dobrze przyjętym „Grasz Band” na scenie pojawił się znany już siemiańskiej publiczności kabaret „K2”.
Piątkową gwiazdą wieczoru był kultowy, radomski  zespół IRA. Siemiańska publiczność żywo zareagowała na tę propozycje organizatorów, a wokalista zespołu Artur Gadowski nawiązał z nią bliski kontakt. Zespół wykonał swoje największe przeboje, które zostały przyjęte entuzjastycznie. „IRA” udowodniła, że rock ma się w gminie Iława bardzo dobrze.
W drugim dniu festiwalowym  GOK Laseczno zorganizował warsztaty wokalne, które prowadziła Agnieszka Hekiert, uznana trenerka wokalu, znana m.in. z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Odbiorcami warsztatów były dzieci i młodzież z terenu gminy Iława i sąsiednich powiatów. Część z nich, w godzinach popołudniowych wzięła udział w kolejnym już Konkursie Muzycznych Talentów. Jury w składzie: Agnieszka Hekiert, Ewa Alchimowicz-Wójcik oraz Jacek Wójcik po długich obradach wyłoniło laureatów. Nagrodę główną zdobyła Weronika Ważna, II miejsce otrzymała Agata Bieńkowska, a III miejsce zajął zespół „Sweet Blues”. Wyróżnienie przyznano Dominice Dreszler. Laureaci konkursu oprócz nagród finansowych i rzeczowych miały możliwość zaprezentowania się przed siemiańską publicznością.
Przed festiwalem, w Siemianach od środy do czwartku, odbywał się plener malarski, zorganizowany przez GOK Laseczno, przy współpracy Stowarzyszenia SART oraz Stowarzyszenia Pro Bono. Warsztaty były prowadzone przez: Agatę Topolewską, Joannę Wolf, Edwarda Baranowskiego oraz Joannę Sierzputowską. Plener zakończył wernisaż powstałych prac w pobliżu sceny festiwalowej.
Gospodarzem sobotniego wieczoru był Kacper Kuszewski, aktor znany z wielu ról filmowych i telewizyjnych. Artysta dał się poznać jako utalentowany wokalista. W swoim koncercie zaprezentował m.in. przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych, pomiędzy którymi zabawiał publiczność zabawnymi anegdotkami.
Na scenie w Siemianach wystąpił także Ilava All Stars Big Band – zespół złożony w większości z byłych uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 i jednocześnie członków orkiestry prowadzonej przez Św. P. Bogdana Olkowskiego z zaproszonymi muzykami z Polski.
 Artyści w Siemianach wystąpili po raz pierwszy i zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Zespołem dyrygował Bartosz Żółtowski.
W sobotę o dobry humor zadbał stand-uper Pan Li. Artysta nawiązał doskonały kontakt z publicznością, angażując widzów do udziału w skeczach
Gwiazdą sobotniego wieczoru była Anna Wyszkoni z zespołem, która wykonała swoje największe przeboje, przyjęte z entuzjazmem przez publiczność, która zaśpiewała jej „Sto lat”, z okazji obchodzonych przez artystkę tego dnia urodzin.
Wykonawcy zostali uhonorowani rzeźbą przedstawiającą „Białego Chłopa” – symbol Festiwalu „Nad Jeziorakiem”, który wg projektu Grażyny Piękos wykonał znany rzeźbiarz Marek Kałuża oraz otrzymali drobne upominki.
Festiwal był objęty Honorowymi Patronatami Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Patronat medialny nad festiwalem objęli: TVP, Infoilawa.pl, Magazyn VIP, Kurier Iławski, Gazeta Iławska, Radio Eska oraz Meloradio. Sponsorem strategicznym była firma Szynakameble. Festiwal zasponsorowali również: Mlekovita, IPiB, WR Media Rafał Brzóska, Inter Broker, Hotel Stary Tartak, Ivendo Solar, Konstal, Bank Spółdzielczy w Iławie, W zdrowym ciele, Spomer oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Powiat Iławski. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.