Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64933811
Strona główna
Advertisement

Uczniowie z SP Laseczno odwiedzili wystawę prac malarskich
W dniu 05.04.br młodzież szkolna z klas V, VIi-VIII Szkoły Podstawowej w Lasecznie, wraz z nauczycielami, obejrzała w GOK Laseczno prace plastyczne (obrazy, rękodzieło) trzech artystek: Joanny Sierzputowskiej, Joanny Kowalskiej i Małgorzaty Gorbacz.
Sylwetki artystyczne artystek i ich prac przeprowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.
Młodzież miała okazję zapoznać się z technikami użytymi do powstania obrazów i rękodzieła, a także dowiedzieć się w jakich okolicznościach i kiedy powstawały prace.
Należy dodać, że nie wszystkie autorki zajmowały się zawodowo sztuką.
Panie Joanna Kowalska i Małgorzata Gorbacz oddały się w pełni swoim pasjom będąc na emeryturze.
Przykład autorów prac uświadomił uczniom, że swoje pasje można rozwijać w każdym wieku.
Czytaj całość…
 
IX Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny
Szanowni Państwo, kolejny raz Wasze zaangażowanie w organizację IX Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego przerosło nasze oczekiwanie. W akcje włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie) i sąsiednich miast ( SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie) , przygotowując piękne ozdoby wielkanocne. Wielką niespodziankę zrobił w dniu imprezy Pan Stanisław Michalewski, który w imieniu „Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi” przekazał kilkadziesiąt pisanek, wykonanych przez panie z Nowej Wsi tradycyjną metodą woskową.
Niezwykle oryginalne prace na kiermasz  przekazał GOPS z Iławy i członkowie Klubu Seniora oraz KIS w Ławicach.
Pyszne i  oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie KGW Ząbrowo i KGW Szymbark.
Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno.

W wyniku licytacji sprzedaży ozdób i specjałów świątecznych zebraliśmy kwotę ponad 5 tys. zł, którą przekażemy na dofinansowanie rehabilitacji osobom z terenu gminy ( o szczegółach napiszemy wkrótce)
Podczas kiermaszu kilkukrotnie wystąpił nasz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który wykonał repertuar warmińsko-mazurski i z innych regionów Polski. Tradycyjnie, nie zabrakło „Lasecznianki” autorstwa Grażyny Piękos, kierownika zespołu i dyrektor GOK.
W piątek przed niedzielą palmową został rozstrzygnięty, towarzyszący kiermaszowi, XXIX Konkurs plastyczny pn. „Wielkanocne inspiracje 2023 - kolorowa Wielkanoc”. Prace, które napłynęły z w/w szkół i osób prywatnych wzięły także udział w licytacjach, a także można je było nabyć niezależnie.
Warto dodać, że na kiermasz przybyło spore grono mieszkańców gminy, a także przedstawiciele władz gminnych: wójt Krzysztof Harmaciński, który złożył wraz z z-cą wójta Andrzejem Brachem i prowadzącą licytację Grażyną Piękos najlepsze świąteczne życzenia, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, radna i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, radny Krzysztof Zieliński i inne zacne osoby.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:


1.    I nagroda - Nikola i Alan Otremba – Szkoła Podstawowa w Lasecznie
2.    I nagroda  – Piotr Rzepka z mamą Małgorzatą – Iława
3.    II nagroda – Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu
4.    III nagroda – Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie


Wyróżnienia:
- Kaja, Matylda i Kajetan Procykowie z SP Franciszkowo
- SP Laseczno
-SP Rudzienice
- SP Gromoty
- Pani Wanda Gubała – Iława
- Maja Żmudzińska – SP Laseczno


Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami pragnie serdecznie podziękować wszystkim szkołom, GOPS Iława, Kołom Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa i Szymbarka za przepyszne ciasta, babki i mazurki, „Dzieciom Ziemi Iławskiej” za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na rzecz osób potrzebujących, wszystkim licytującym za wielkie serce i hojność. Dobro powraca.

Czytaj całość…
 
Wernisarz malarski Joanny Sierzputowskiej-Joanny Kowalskiej i Małgorzaty Gorbacz
W dniu 24 marca, w sali widowiskowej GOK, zaaranżowanej jako „Kawiarenka Artystyczna” odbył się wernisaż malarski pn. „Kobiece pasje – z powiewem wiosny”.
Na zaproszenie dyrektor GOK Grażyny Piękos , która prowadziła imprezę, swoje obrazy zaprezentowały: Joanna Sierzputowska, Joanna Kowalska i  po raz pierwszy wystawiająca swoje prace publicznie Małgorzata Gorbacz.
Prowadząca, po powitaniu gości przedstawiła sylwetki i drogę artystek.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożył  artystkom w imieniu władz gminy Iława,  z-ca wójta Andrzej Brach.
Nie zabrakło kwiatów i serdecznych życzeń ze strony zarówno publiczności, jak i GOK.
Gminny Ośrodek Kultury przygotował mini-koncert w wykonaniu Grażyny Piękos (wokal, gitara), Stanisława Kożuchowskiego (gitara basowa, wokal) i  Jerzego E. Piotrowskiego(piano).  
W ich wykonaniu publiczność usłyszała piosenki z gatunku poezji śpiewanej z wiosennym akcentem tematycznym.
Jak na „Kawiarenkę Artystyczną” przystało, widzowie raczyli się kawą, herbatą i słodkościami.
W trakcie imprezy wywiązała się rozmowa o sztuce i kulturze. Goście dzielili się swoimi doświadczeniami i snuli plany na dalsze wydarzenia artystyczne przy współpracy i wsparciu GOK Laseczno.
Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze.
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w Ząbrowie
10.03.2023 w sali wiejskiej w Ząbrowie odbył się impreza z okazji Dnia Kobiet, która rozpoczęła się od występów artystycznych. Na początku, przed licznie zgromadzoną publicznością, której większość stanowiły panie wystąpili uczniowie z SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej.
Wiersze i scenki rodzajowe przygotowała z uczniami Barbara Kowalska, natomiast piosenki z rekwizytami, zarówno w języku polskim , jak i angielskim Grażyna Stępień i Magdalena Krogulska-Szydlik.
Chór „Poranek”  i soliści zaprezentowali repertuar  poświęcony paniom: „Tamta dziewczyna”, „Będziesz moją panią”, „Ty i ja”, „Wiosna”.
Aplauzem został przyjęty ludowy zespól dziecięcy „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który zaprezentował program złożony z piosenek ludowych , z różnych regionów Polski.  Obydwa zespoły- „Poranek” i „Dzieci Ziemi Iławskiej” przygotowała Grażyna Piękos., a zespołowi ludowemu akompaniował Jerzy E. Piotrowski.
Głównymi organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka ,KGW Ząbrowo i GOK Laseczno.
W imprezie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski i radny Krzysztof Zieliński.
Piękne życzenia i dużo ciepłych słów do pań i mieszkańców Ząbrowa skierowali  w/w przedstawiciele samorządu i sołtys Beata Nowakowska.
W trakcie spotkania Przewodnicząca KGW Ząbrowo Anna Malinowska podziękowała Radzie Sołeckiej i przekazała na ręce pani sołtys upominek.
Podczas imprezy goście delektowali się pysznymi ciastami i przekąskami przygotowanymi przez KGW Ząbrowo.
Gwiazdą spotkania był zespół „Decybelsi”, w których repertuarze były piosenki z lat 70-tych. Zespół bawił panie do późnych godzin wieczornych.
Czytaj całość…
 
Dzień Sołtysa połączony z Dniem Kobiet w Lasecznie
11 marca 2023 r. w sobotnie popołudnie sala widowiskowa GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyką, pięknymi wierszami o kobietach i mnóstwem ciepłych słów skierowanych do pań i sołtysów, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto.
Głównym organizatorem Gminnych Obchodów Dnia Sołtysa i Dnia Kobiet był wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

Impreza została zorganizowana przy współpracy Rady Sołeckiej wsi Laseczno i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno. Współorganizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i kwiaty dla każdej pani.
W imprezie wzięli udział sołtysi i radni z gminy Iława, mieszkańcy gminy i okolic, oraz przybyli goście: poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Rady Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, z-ca wójta Andrzej Brach, Sekretarz UG Iława Krzysztof Bądkowski, Skarbnik Gminy Iława Marlena Baranowicz- Rak, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, prezes OSP Laseczno Andrzej Żurawski i inni.
Na początku imprezy ciepłe słowa i życzenia do sołtysów oraz pań skierował wójt Krzysztof Harmaciński  i Przewodniczący Roman Piotrkowski, a także zaproszeni goście.
Podziękowania za owocną współpracę i życzenia wszystkim sołtysom złożyła także dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos i radna oraz sołtys Laseczna – Emilia Skolmowska.
Impreza odbyła się w ciepłej atmosferze, na którą składały się piękne wiersze skierowane do pań, a zaprezentowane przez panów: Andrzeja Bracha, Marcina Kowalewskiego i Krzysztofa Zielińskiego.
Gwiazdą imprezy był duet: Grzegorz Tyszkiewicz (gitara i śpiew) i Krzysztof Szmytke (skrzypce), który zaprezentował utwory z repertuaru różnych artystów: Cohena, Niemena, Presleya, Grechuty i Sinatry, nawiązujące do obchodzonego święta pań.
Gminny Ośrodek Kultury w zaaranżowanej „Kawiarence Artystycznej” przygotował scenografię, bardzo dobre nagłośnienie występów i samą oprawę artystyczną.

Impreza przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze.
Koncert spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczyły bisy zespołu i udział publiczności we wspólnym śpiewie z artystami.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 962
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.