Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1315
Linki: 2
gości: 80754416
Strona główna
Advertisement

Koncert Pro Musica Antiqua z Olsztyna- w Karasiu
W dniu 24.09.br,  w kościele w Karasiu odbył się niezwykły koncert zespołu Pro Musica Antiqua pod kierownictwem prof. Leszka Szarzyńskiego z niesamowitą sopranistką - dr Ewą  Alchimowicz Wójcik.
Dziękujemy muzykom za piękne chwile, pełne wzruszeń i zachwytu, a  księdzu Mirosławowi Pyzio za gościnność.
Czytaj całość…
 
Gminny Piknik Balonowy w Tynwałdzie
W dniach 8-9 września odbyła się VI Fiesta Balonowa o puchar wójta gminy Iława, której towarzyszył Gminny Piknik Balonowy w Tynwałdzie (09.09.).
Organizatorami pikniku byli : sołtys wraz z Radą Sołecka Tynwałdu, Gminny Ośrodek Kultury
w Lasecznie, Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie i OSP Tynwałd.
Piknik prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos. Po krótkim powitaniu publiczności przez wójta Krzysztofa Harmacińskiego i sołtys Danutę Nowicką, prowadzącą imprezę zaprosiła dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy i tańca. W tym roku na terenie imprezy zebrało się ponad 700 osób, co zostało zmierzone przez specjalistyczny sprzęt do pomiaru frekwencji, zamontowany przez instruktora GOK Laseczno. Do zabawy włączyło się bardzo dużo rodziców z małymi dziećmi.
W części artystycznej wystąpił folklorystyczny zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” z GOK Laseczno, laureat pierwszej nagrody w tegorocznym konkursie „Jawor – u źródeł kultury”, zorganizowanym przez Radio Olsztyn w Lidzbarku Warmińskim.
Zespół pracuje pod kierunkiem Grażyny Piękos, z akompaniamentem akordeonisty Jerzego Piotrowskiego.
Po dzieciach zaprezentował się folkowy zespół „Morawa”, również działający przy GOK Laseczno.
W jego wykonaniu publiczność usłyszała tradycyjny repertuar wielojęzyczny, oraz nowe utwory , przygotowane w tym sezonie kulturalnym.
Po koncertach na niebie pojawiły się przepiękne balony, które wylądowały nieopodal sceny. Ich piloci zaprezentowali mechanizm nagrzewania powietrza w „podniebnych statkach”, co pod wieczór było bardzo atrakcyjne.
Na koniec imprezy zostały wręczone uczestnikom zawodów baloniarskich puchary i nagrody za udział w kilku konkurencjach.
Ceremonii przewodniczył wójt Krzysztof Harmaciński wspierany przez z-cę wójta Andrzeja Bracha i dyrektor GOK Laseczno Grażynę Piękos.
Piknik zakończyła zabawa taneczna „pod gwiazdami”.
Czytaj całość…
 
Gminne Święto Rolnicze w Radomku - 2023
W sobotę (2 września) w Radomku odbyło się Gminne Święto Rolnicze. Doskonała pogoda i bogaty program artystyczny przyciągnęły na boisko w Radomku wielu mieszkańców gminy Iława oraz gości.
  W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł Zbigniew Ziejewski, Poseł Robert Gontarz, Senator RP Bogusława Orzechowska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski
 i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. Przybyli również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża, lokalni działacze. Starostami dożynek byli: Małgorzata Strzelec z Tynwałdu i Łukasz Łukaszewski z Szeplerzyzny.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Św., po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Następnie zostały wręczone odznaczenia i statuetki wyróżniającym się rolnikom.

 Podczas Gminnego święta Rolniczego odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Radomek”.  Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 18 sołectw. Wszystkie zaprezentowane wieńce były bardzo piękne i komisja miała nie lada wyzwanie przy wybraniu tych najpiękniejszych. I miejsce zajęło sołectwo Ząbrowo (wieniec nr 17), II miejsce przypadło sołectwu Laseczno (wieniec nr 6), a III nagroda powędrowała do sołectwa Skarszewo (wieniec nr 17). Przyznano również wyróżnienie sołectwu Tynwałd (wieniec nr 15) oraz sołectwu Radomek (wieniec nr 8). Uczestnicy konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Sobotnia uroczystość była również okazją do podziękowania paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich pomoc w organizację dożynek. Z tej okazji wójt Harmaciński wręczył im okolicznościowe dyplomy za zaangażowanie w organizację oraz kultywowanie polskich tradycji kulinarnych oraz nagrody w postaci bonów zakupowych.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury ph. „Radosna i pokoleniowa zabawa ludowa”: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wykonały pieśni ludowe z uwzględnieniem tematyki dożynkowej. Zespół prowadzi dyrektor GOK Grażyna Piękos, a akompaniatorem od chwili jego powstania jest Jerzy E. Piotrowski. Po zespole dziecię cym wystąpił folkowy zespół „Morawa”, który zaprezentował swój dotychczasowy repertuar i kilka nowych utworów.. Po nich wystąpiły zaproszone zespoły: „Sweet Blues”(covery zespołu „Dżem”), „Step by Step”(country, pop, rock) i „Nadmiar”(rock).  Po raz pierwszy na naszej scenie zostało użyte nowe oświetlenie sceniczne (ruchome głowy, blindery, spoty i mikser oświetlenia ChamSys), które GOK Laseczno zakupił z projektu. Konsolę oświetleniową zaprogramował Marcin Kowalewski z GOK, który też profesjonalnie realizował oświetlenie i dźwięk.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywali: Janusz Olszewski („Avanti”) i DJ Maciek
Całą imprezę prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.
Organizatorzy zadbali również poczęstunek dla gości dożynek, oraz liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników rolniczego święta.
Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Organizatorzy (Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Radomek i GOK Laseczno) dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.

Czytaj całość…
 
XXV Festiwal- Spotkania z folklorem w Szałkowie
W dniu 30 lipca br. w Szałkowie odbył się jubileuszowy XXV Festiwal „Spotkania z folklorem”.
W imprezie uczestniczyło ponad 180 wykonawców z województwa  warmińsko-mazurskiego i goście przybyli z Estonii (gmina partnerska Kose) i Litwy (gmina partnerska Pagegiai)
.
  Występy artystyczne poprzedziło wystąpienie wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, który z okazji jubileuszu imprezy złożył organizatorom i artystom życzenia i wręczył dyrektor GOK  Grażynie Piękos okazjonalny upominek.
Do życzeń przyłączyli się m. In. Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, sołtys Szałkowa Tomasz Papińczak i zagraniczni goście z gmin partnerskich: Pagegiai na Litwie i Kose w Estonii.

  Cześć artystyczną  rozpoczął zespół „Perła Warmii” z Lidzbarka Warmińskiego, który przedstawił tańce i śpiew górali podhalańskich, Biłgoraja i inne.
Porywające wykonanie spowodowało, że zespół zdobył nagrodę publiczności  w konkursie zorganizowanym przez GOK.
W dalszej części wystąpiły zespoły: „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna, „Jezioranie” z Jezioran, „Hopsassaa „(Estonia), „Wrzos” z Kownatek, „Pomerania” z Kisielic, „Kalina” z Jędrychowa, „Warmianki” z Miłakowa, „Anibabki „ z Kurzętnika, duet „Cymbaluki „ z Barczewa, „Ostródzianie” z Ostródy, „Suse” z Susza i „Morawa” z Laseczna.

  W wykonaniu artystów ludowych publiczność usłyszała znane i mniej znane utwory muzyki ludowej, ale też pojawiały się dla odmiany wykonania piosenek tzw. biesiadnych, czy jak w przypadku Morawy pochodzące z różnych rejonów Europy (Czechy ,Ukraina, Niemcy, Francja, czy przetłumaczone teksty angielskie).

  Każdy wykonawca otrzymał pamiątkową rzeźbę „Lasecznianki” i  dyplom.
Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla artystów i miłe przyjęcie, a także odpowiedniej jakości nagłośnienie imprezy.
Tradycyjnie całą imprezę prowadziła Grażyna Piękos, wspomagana logistycznie przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
Warto dodać, że tegoroczne „Spotkania z folklorem”, ze względu na trwającą budowę sali wiejskiej zostały umiejscowione na boisku w Szałkowie, co spotkało się z miłą oceną  licznie przybyłej publiczności.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
Czytaj całość…
 
XVII Festiwal nad Jeziorakiem - Siemiany 2023
W dniach 21-22 lipca 2023, w Siemianach odbył się po raz siedemnasty Festiwal „Nad Jeziorakiem”. Program tegorocznego Festiwalu był jak zwykle bogaty i zróżnicowany.
Wydarzenie otworzył w piątek, 21 lipca włodarz gminy Iława Krzysztof Harmaciński i dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.W roli prowadzącego wystąpił Szymon Kusarek.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się, związany z festiwalem od samego początku, zespół „Czerwony Tulipan”, a następnie zespół „Grasz Band”, którego liderem jest Grażyna Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
Podczas koncertu zespół wykonał znane i lubiane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej takich wykonawców, jak Izabela Trojanowska, „Lady Pank”, „Maanam” oraz piosenkę pt. „Zła” autorstwa liderki zespołu..
Po dobrze przyjętym „Grasz Band” na scenie pojawił się znany już siemiańskiej publiczności kabaret „K2”.
Piątkową gwiazdą wieczoru był kultowy, radomski  zespół IRA. Siemiańska publiczność żywo zareagowała na tę propozycje organizatorów, a wokalista zespołu Artur Gadowski nawiązał z nią bliski kontakt. Zespół wykonał swoje największe przeboje, które zostały przyjęte entuzjastycznie. „IRA” udowodniła, że rock ma się w gminie Iława bardzo dobrze.
W drugim dniu festiwalowym  GOK Laseczno zorganizował warsztaty wokalne, które prowadziła Agnieszka Hekiert, uznana trenerka wokalu, znana m.in. z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Odbiorcami warsztatów były dzieci i młodzież z terenu gminy Iława i sąsiednich powiatów. Część z nich, w godzinach popołudniowych wzięła udział w kolejnym już Konkursie Muzycznych Talentów. Jury w składzie: Agnieszka Hekiert, Ewa Alchimowicz-Wójcik oraz Jacek Wójcik po długich obradach wyłoniło laureatów. Nagrodę główną zdobyła Weronika Ważna, II miejsce otrzymała Agata Bieńkowska, a III miejsce zajął zespół „Sweet Blues”. Wyróżnienie przyznano Dominice Dreszler. Laureaci konkursu oprócz nagród finansowych i rzeczowych miały możliwość zaprezentowania się przed siemiańską publicznością.
Przed festiwalem, w Siemianach od środy do czwartku, odbywał się plener malarski, zorganizowany przez GOK Laseczno, przy współpracy Stowarzyszenia SART oraz Stowarzyszenia Pro Bono. Warsztaty były prowadzone przez: Agatę Topolewską, Joannę Wolf, Edwarda Baranowskiego oraz Joannę Sierzputowską. Plener zakończył wernisaż powstałych prac w pobliżu sceny festiwalowej.
Gospodarzem sobotniego wieczoru był Kacper Kuszewski, aktor znany z wielu ról filmowych i telewizyjnych. Artysta dał się poznać jako utalentowany wokalista. W swoim koncercie zaprezentował m.in. przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych, pomiędzy którymi zabawiał publiczność zabawnymi anegdotkami.
Na scenie w Siemianach wystąpił także Ilava All Stars Big Band – zespół złożony w większości z byłych uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 i jednocześnie członków orkiestry prowadzonej przez Św. P. Bogdana Olkowskiego z zaproszonymi muzykami z Polski.
 Artyści w Siemianach wystąpili po raz pierwszy i zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Zespołem dyrygował Bartosz Żółtowski.
W sobotę o dobry humor zadbał stand-uper Pan Li. Artysta nawiązał doskonały kontakt z publicznością, angażując widzów do udziału w skeczach
Gwiazdą sobotniego wieczoru była Anna Wyszkoni z zespołem, która wykonała swoje największe przeboje, przyjęte z entuzjazmem przez publiczność, która zaśpiewała jej „Sto lat”, z okazji obchodzonych przez artystkę tego dnia urodzin.
Wykonawcy zostali uhonorowani rzeźbą przedstawiającą „Białego Chłopa” – symbol Festiwalu „Nad Jeziorakiem”, który wg projektu Grażyny Piękos wykonał znany rzeźbiarz Marek Kałuża oraz otrzymali drobne upominki.
Festiwal był objęty Honorowymi Patronatami Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Patronat medialny nad festiwalem objęli: TVP, Infoilawa.pl, Magazyn VIP, Kurier Iławski, Gazeta Iławska, Radio Eska oraz Meloradio. Sponsorem strategicznym była firma Szynakameble. Festiwal zasponsorowali również: Mlekovita, IPiB, WR Media Rafał Brzóska, Inter Broker, Hotel Stary Tartak, Ivendo Solar, Konstal, Bank Spółdzielczy w Iławie, W zdrowym ciele, Spomer oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Powiat Iławski. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 993
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.