Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64932433
Strona główna
Advertisement

VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami.
18 grudnia 2022 r w GOK po raz ósmy odbył się VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy” ph. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”. Kiermasz poprzedzony był konkursem plastycznym bożonarodzeniowym (szopka, ozdoba świąteczna), skierowanym do mieszkańców gminy i powiatu iławskiego.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, oraz specjały kulinarne, wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich (Ząbrowo, Szymbark, Gałdowo).
W tym roku w akcję włączyły się prawie wszystkie szkoły z terenu giny Iława, ZSO Iława, SP 4 Iława, SP Susz, GOPS, Kluby Seniora z Ławic, Nowej Wsi i Laseczna, Sołectwo Gulb i osoby prywatne.
Wszystkie prace dostarczone na konkurs i poza konkursem zostały wystawione do sprzedaży i na licytację. W trakcie kiermaszu odbyły się występy artystyczne w wykonaniu zespoły „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wykonały kilka kolęd i pastorałek.
W kiermaszu wzięli udział mieszkańcy gminy Iława, powiatu iławskiego z władzami gminy na czele: wójtem Krzysztofem Harmacińskim, z-cą wójta Andrzejem Brachem, Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bądkowskim.
W wyniku emocjonującej licytacji i sprzedaży w/w prac uzyskaliśmy na dzień dzisiejszy łączną kwotę:
5523 zł.
Zgromadzone środki w tym roku przeznaczamy na rehabilitację osoby dorosłej, muzyka współpracującego z GOK Laseczno i pogorzelców z Szeplerzyzny, którzy w wyniku pożaru utracili swój dobytek życia.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale poza wsparciem finansowym liczy się poczucie wsparcia duchowego i zrozumienie potrzeb najbardziej potrzebujących. Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, to również wartości dodane, jeśli chodzi o aspekt wychowawczy. W naszej akcji wzięły udział całe rodziny (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo).Cała akcja charytatywna związana z Kiermaszem, to również doskonały przykład dla dzieci i młodzieży i uwrażliwienie ich na sytuację życiową, w której może znaleźć się człowiek i związana z tym konieczność niesienia pomocy.


Poniżej prezentujemy listę osób i instytucji, które wsparły tę szlachetną akcję pomocy:
Szkoły i instytucje: SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, SP Gałdowo im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, SP Laseczno, SP Gromoty, ZSP Wikielec, SP Rudzienice im. Michała Lengowskiego , SP Susz im. gen. Józefa Bema, SP Franciszkowo, SP nr 4 im. Polskich Podróżników  w Iławie, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie,  GOPS Iława, Kluby Seniora gminy Iława ( Laseczno, Nowa Wieś, Ławice) i KGW Gminy Iława ( Ząbrowo, Szymbark), GBP Siemiany, GBP Ząbrowo, GBP Rudzienice.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH W KONKURSIE PLASTYCZNYM ZWIĄZANYM Z KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM
Kategoria szopka: Laura Kraszewska

Kategoria ozdoba świąteczna:
Wiktoria Szalkowska, Maja Żmudzińska, Lena Moszczyńska, Róża Lewandowska z wnuczką Anną Wysocką, Paulina i Mateusz Szkamelscy, Amelia Lankamer, Wojciech Szkopiński, Mateusz Kuźniewski, Alicja Gorzka, Lena Waśniewska, Gabriela Krakowiak, Fabian Lankamer, Melania Bendelewska, Marta Węglewska, Zofia Roman, Lena Grosz, Lena Zawadzka, Aurelia Szamot, Zuzanna Koszytkowska, Szymon Pisarczyk

Specjalne nagrody/podziękowania dla:
Pani Agnieszki Janiszewskiej, Pani Moniki Moszczyńskiej, Pani Haliny Szeredy, Pani Róży Lewandowskiej, GOPS-u, Klubów  Seniora,  Kół Gospodyń Wiejskich , Gminnych Bibliotek Publicznych z gminy wiejskiej Iława i osób, które przekazały poprzez nie swoje prace (Marzena Stryjakowska, Zuzanna Spychała, Iwona Kamińska – Chmielarczyk).

Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z Pracownikami pięknie dziękuje wszystkim Państwu za trud włożony w wykonanie prac, za empatię, za wspólny Dobry Czas.
W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzymy Państwu zdrowia, ciepła, pokoju, nadziei i miłości, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.
Czytaj całość…
 
Wernisaż w Siemianach pn. Stachura nad Jeziorakiem

W dniu 08.12.2022, w siemiańskiej bibliotece GOK Laseczno zorganizował wystawę fotografii Czesława Wasiłowskiego pn. „Stachura nad Jeziorakiem”.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która na wstępie przywitała przybyłą publiczność, a następnie przedstawiła krótkie dossier autora zdjęć i poety E.Stachury.

W trakcie imprezy goście mieli możliwość wypowiedzenia się na temat zgromadzonych prac, ale też na bardziej ogólne tematy dotyczące kultury, zwłaszcza tej lokalnej, związanej z Siemianami i gminą Iława. Pojawiły się nowe propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców tej uroczo położonej geograficznie wsi, co dyrektor GOK i pracownicy przyjęli z dużym zainteresowaniem.

Wystawa miała też akcent muzyczny: piosenki do tekstów  Edwarda Stachury zaśpiewała Pani Grażyna Piękos. Na jej prośbę uczestnicy przyłączyli się do śpiewu.
Impreza stała się okazją do krótkiego podsumowania roku kulturalnego i wspomnień nt. odbywającego się co roku w Siemianach „Festiwalu nad Jeziorakiem”.


Czytaj całość…
 
Mikołaj z prezentami odwiedził Dzieci Ziemi Iławskiej
We wtorek 6 grudnia br. zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" po intensywnej próbie jasełek odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, młodsze pluszaki w postaci zwierzątek do przytulania, a starsze mikołajkowo-świąteczne kubki.
Był to bardzo miły akcent po całym roku wytężonej pracy, a to jeszcze nie koniec bowiem zespół niedługo wystąpi z jasełkami dla firmy Szynaka Meble sp. z o.o.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej w Ostródzie
W dniu 01 grudnia 2022 nasz zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił w Ostródzie, podczas konferencji z okazji 25-lecia Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego.
Zespół wykonał repertuar o charakterze patriotycznym i ludowym : "Piękna nasza Polska cała", "Taki kraj", "Lasecznianka" , "Lipka" i "Płynie Wisła płynie". Dzieci zostały obdarowane przez organizatorów pysznym tortem i słodyczami - w związku ze zbliżającymi się "Mikołajkami".
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy - 2022
W dniu 11 listopada 2022 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej  i zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła gdański zespół profesjonalnych wokalistów
i muzyków pn. ARTIS.
( „Trójmiejski projekt muzyczny, którego specjalnością jest operetka, opera, musical, piosenki XX wieku, muzyka filmowa i popularna (F.Lehar, J.Strauss, A.L.Webber, V.Cosma, M. Fogg) Muzycy doskonale czują się również w repertuarze muzyki baroku (A.Vivaldi, J.S.Bach, J.Heandel), klasycyzmu (W.A.Mozart,) i romantyzmu (F.Chopin, S. Moniuszko). Na co dzień członkowie projektu pracują lub współpracują z różnymi orkiestrami i zespołami Pomorza i kraju, takimi jak: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Elbląska Orkiestra Kameralna, Hanzeatycka Orkiestra Kameralna „Hanzeanatica”, Płocka Orkiestra Symfoniczna. ARTIS współpracuje z najlepszymi solistami w kraju na co dzień występującymi w: Państwowej Operze Bałtyckiej, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi. Profesjonalizm, wspaniały kontakt z publicznością okraszony lekką nutą humoru, anegdot
 i ciekawostek  muzycznych to znak rozpoznawczy projektu muzycznego Artis.”- za https://www.nsmartis.org/zespol )
Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, i przedstawiciele władz lokalnych-  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi- Izabelą Kurek, Emilią Skolmowską i Adamem Waszelewskim, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Brodnicy, Franciszkowa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Zaproszony na scenę wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Piękna i Niepodległa”) i muzycznego (XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Taki kraj” „Piękna nasza Polska cała”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci XI Rejonowego Festiwalu Pieśni
i Piosenki Polskiej, którzy z rąk w/w gości otrzymali nagrody konkursowe. Uhonorowani zostali też laureaci konkursu plastycznego pn. „Piękna i Niepodległa”, zorganizowanego przez GOK Laseczno.


W trakcie wręczania nagród dzieciom, Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Ziejewski pogratulował dyrektor GOK sukcesów twórczych, artystycznych i wręczył list gratulacyjny, jednocześnie komplementując wystawione konkursowe prace plastyczne. Pan poseł zaprosił młodych twórców do odwiedzenia budynku Sejmu.
W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił wymieniony wcześniej „Artis”, który wykonał m. in. utwory patriotyczne („Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”),  filmowej („Noce i dnie”, „Polskie drogi”), z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego („Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać”), kompozycje Fryderyka Chopina („Szynkareczka”, „Życzenie”) i znane songi, jak „My Way” Franka Sinatry.
Wszystkie wykonania tego dnia spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę (scenografia, muzyka, światło), która udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności.   Koncert i wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek z szerokiego repertuaru (muzyka klasyczna, filmowa, patriotyczna, pop) dało możliwość celebrowania Święta Niepodległości oraz dumy z bycia Polakiem.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 962
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.