Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82348249
Strona główna
Advertisement

XVII Festiwal nad Jeziorakiem - Siemiany 2023
W dniach 21-22 lipca 2023, w Siemianach odbył się po raz siedemnasty Festiwal „Nad Jeziorakiem”. Program tegorocznego Festiwalu był jak zwykle bogaty i zróżnicowany.
Wydarzenie otworzył w piątek, 21 lipca włodarz gminy Iława Krzysztof Harmaciński i dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.W roli prowadzącego wystąpił Szymon Kusarek.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się, związany z festiwalem od samego początku, zespół „Czerwony Tulipan”, a następnie zespół „Grasz Band”, którego liderem jest Grażyna Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
Podczas koncertu zespół wykonał znane i lubiane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej takich wykonawców, jak Izabela Trojanowska, „Lady Pank”, „Maanam” oraz piosenkę pt. „Zła” autorstwa liderki zespołu..
Po dobrze przyjętym „Grasz Band” na scenie pojawił się znany już siemiańskiej publiczności kabaret „K2”.
Piątkową gwiazdą wieczoru był kultowy, radomski  zespół IRA. Siemiańska publiczność żywo zareagowała na tę propozycje organizatorów, a wokalista zespołu Artur Gadowski nawiązał z nią bliski kontakt. Zespół wykonał swoje największe przeboje, które zostały przyjęte entuzjastycznie. „IRA” udowodniła, że rock ma się w gminie Iława bardzo dobrze.
W drugim dniu festiwalowym  GOK Laseczno zorganizował warsztaty wokalne, które prowadziła Agnieszka Hekiert, uznana trenerka wokalu, znana m.in. z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Odbiorcami warsztatów były dzieci i młodzież z terenu gminy Iława i sąsiednich powiatów. Część z nich, w godzinach popołudniowych wzięła udział w kolejnym już Konkursie Muzycznych Talentów. Jury w składzie: Agnieszka Hekiert, Ewa Alchimowicz-Wójcik oraz Jacek Wójcik po długich obradach wyłoniło laureatów. Nagrodę główną zdobyła Weronika Ważna, II miejsce otrzymała Agata Bieńkowska, a III miejsce zajął zespół „Sweet Blues”. Wyróżnienie przyznano Dominice Dreszler. Laureaci konkursu oprócz nagród finansowych i rzeczowych miały możliwość zaprezentowania się przed siemiańską publicznością.
Przed festiwalem, w Siemianach od środy do czwartku, odbywał się plener malarski, zorganizowany przez GOK Laseczno, przy współpracy Stowarzyszenia SART oraz Stowarzyszenia Pro Bono. Warsztaty były prowadzone przez: Agatę Topolewską, Joannę Wolf, Edwarda Baranowskiego oraz Joannę Sierzputowską. Plener zakończył wernisaż powstałych prac w pobliżu sceny festiwalowej.
Gospodarzem sobotniego wieczoru był Kacper Kuszewski, aktor znany z wielu ról filmowych i telewizyjnych. Artysta dał się poznać jako utalentowany wokalista. W swoim koncercie zaprezentował m.in. przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych, pomiędzy którymi zabawiał publiczność zabawnymi anegdotkami.
Na scenie w Siemianach wystąpił także Ilava All Stars Big Band – zespół złożony w większości z byłych uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 i jednocześnie członków orkiestry prowadzonej przez Św. P. Bogdana Olkowskiego z zaproszonymi muzykami z Polski.
 Artyści w Siemianach wystąpili po raz pierwszy i zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Zespołem dyrygował Bartosz Żółtowski.
W sobotę o dobry humor zadbał stand-uper Pan Li. Artysta nawiązał doskonały kontakt z publicznością, angażując widzów do udziału w skeczach
Gwiazdą sobotniego wieczoru była Anna Wyszkoni z zespołem, która wykonała swoje największe przeboje, przyjęte z entuzjazmem przez publiczność, która zaśpiewała jej „Sto lat”, z okazji obchodzonych przez artystkę tego dnia urodzin.
Wykonawcy zostali uhonorowani rzeźbą przedstawiającą „Białego Chłopa” – symbol Festiwalu „Nad Jeziorakiem”, który wg projektu Grażyny Piękos wykonał znany rzeźbiarz Marek Kałuża oraz otrzymali drobne upominki.
Festiwal był objęty Honorowymi Patronatami Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Patronat medialny nad festiwalem objęli: TVP, Infoilawa.pl, Magazyn VIP, Kurier Iławski, Gazeta Iławska, Radio Eska oraz Meloradio. Sponsorem strategicznym była firma Szynakameble. Festiwal zasponsorowali również: Mlekovita, IPiB, WR Media Rafał Brzóska, Inter Broker, Hotel Stary Tartak, Ivendo Solar, Konstal, Bank Spółdzielczy w Iławie, W zdrowym ciele, Spomer oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Powiat Iławski. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czytaj całość…
 
Koncerty naszych artystów na podzamczu zamku w Szymbarku
W dniu 16 lipca 2023, podczas imprezy o nazwie „Warsztaty kulinarne na podzamczu zamku w Szymbarku”, wystąpił nasz zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. W jego wykonaniu licznie zgromadzona publiczność usłyszała ludowe utwory z Warmii i Mazur i wiązankę melodii góralskich.
„Dzieci Ziemi  Iławskiej” zaprezentowały też do kilku utworów tańce, w układach choreograficznych kierownika artystycznego zespołu - Grażyny Piękos, która zachęciła publiczność do wspólnego śpiewu i tańca.
W drugiej części koncertu dyrektor GOK Grażyna Piękos wystąpiła jako solistka, wokalistka, prezentując kilkanaście znanych i lubianych piosenek z repertuaru wybitnych przedstawicieli polskiej piosenki. Obydwie prezentacje zostały bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność.
Organizatorem  imprezy była Fundacja Zamek Szymbark.
Gminny Ośrodek  Kultury w Lasecznie zapewnił program artystyczny i techniczny (scena, nagłośnienie, garderoba).
Czytaj całość…
 
Noclegi w Sarnówku na trasie do Siemian
Mamy przyjemność poinformować wszystkich gości Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach i inne osoby, że są jeszcze wolne miejsca noclegowe w Ośrodku Wypoczynkowym TVP w Sarnówku nad Jeziorakiem - na trasie do Siemian. W ofercie pokoje i apartamenty,
oraz szereg atrakcji.
Podajemy link do ośrodka : https://sarnowek.tvp.pl/
Zapraszamy w imieniu swoim i zarządu ośrodka.
 
Laseczniada po sąsiedzku
W dniu 8 lipca br. w Lasecznie odbyła się coroczna impreza pn. „Laseczniada”. W tym roku imprezę zorganizowały trzy rady sołeckie: Laseczna, Gulbia i Mózgowa, a także Stowarzyszenie na Rzez Rozwoju Laseczna i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, dlatego pełna nazwa festynu, to „Laseczniada po sąsiedzku”.
Imprezę objął patronatem wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Prowadząca  imprezę, dyrektor GOK Grażyna Piękos, w części oficjalnej zaprosiła na scenę sołtysów w/w sołectw, wójta gminy Iława, Posła Zbigniewa Ziejewskiego, Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadetę Hordejuk i Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego. Zaproszeni goście złożyli życzenia w związku z XV-leciem „Laseczniady” i pogratulowali organizatorom Jubileuszu XV-lecia trwania imprezy.
Sołtys Emilia Skolmowska podarowała najbardziej zasłużonym organizatorom imprezy upominki. Dyrektor GOK, w imieniu swoim i pracowników GOK odebrała ogromny zestaw kawy, herbaty i słodyczy.
Część artystyczną rozpoczął zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej”. W jego wykonaniu publiczność usłyszała utwory przygotowane na warsztatach w Krynicy Morskiej, część  warmińsko-mazurskich pieśni i tańców, a na koniec wiązankę znanych melodii górali podhalańskich.
Po najmłodszych artystach zaprezentował się zamojski zespół „Lolek Orkiestra” , w strojach szlacheckich i z adekwatnym repertuarem. Po tym na scenie pojawił się nasz zespół „Morawa”, który oprócz swojego podstawowego repertuaru zaprezentował trzy nowe utwory w języku polskim.
Po występie naszego folkowego zespołu ponownie na scenę wyszedł  zespół „Lolek Orchestra”  w atrakcyjnych ubiorach i wykonał włoskie szlagiery, znane starszemu pokoleniu publiczności. Zespół porwał publiczność do tańca.
Równolegle do występów scenicznych, instruktorki GOK prowadziły gry zabawy i animacje dla najmłodszych oraz malowanie  twarzy, które cieszyło się dużym powodzeniem.
Tradycyjnie nie zabrakło wojskowego jadła i parku zabaw dla dzieci.
Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych/park zabaw/ i poczęstunek dla wszystkich.
W pobliżu sceny GOK  zorganizował wystawę fotograficzną, która  uwieczniała  sceny z poprzednich edycji „Laseczniady”.
Imprezę zakończyła zabawa „pod gwiazdami”.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej - warsztaty w Krynicy Morskiej
W dniach 26-28 czerwca br. zespół ludowy "Dzieci Ziemi Iławskiej" brały udział w warsztach wokalno-tanecznych, któe odbyły się w Krynicy Morskiej. Warsztaty prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos, przy akompaniamencie Stanisława Kożuchowskiego.
Członkowie zespołu zwiedzali także zabytki Fromborka, ze szczegółnym uwzględnieniem postaci Mikołaja Kopernika.
W wolnych chwilach zespół korzystał z plaży i zwiedzał jej przepiękne okolice.
W dniu poprzedzającym wyjazd, "Dzieci Ziemi Iławskiej", w strojach ludowych i z nowym repertuarem dały koncert dla mieszkańców ośrodka wypoczynkowego, który został bardzo ciepło przyjęty.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 995
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.