Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1295
Linki: 2
gości: 69343426
Strona główna
Advertisement

Koncert Noworoczny
W dniu 15 stycznia 2023, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie odbył się „Koncert Noworoczny”. W tym roku wystąpili młodzi artyści z zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej” i zespół „Grasz Band”. Zespoły wspólnie wykonały kilka kolęd i pastorałek oraz piosenki z repertuaru Anny Marii Jopek, Stanisława Soyki i braci Golec.  W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych na czele  z wójtem Krzysztofem Harmacińskim i Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim , radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy gminy i miasta Iława oraz sąsiednich gmin powiatu iławskiego.
Na uwagę zasługuje fakt, że na widowni znalazły się dzieci i młodzież.

Gwiazdą koncertu był gdański zespół (projekt) „Artis”, składający się z siedmiu instrumentalistów- pierwsze skrzypce, drugie skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, puzon i fortepian, towarzyszył znakomitej wokalistce (sopran) Marii Malinowskiej. W wykonaniu wspaniałych artystów goście imprezy usłyszeli takie przeboje, jak „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa, „Kto me usta całuje, ten śni” Franza Lehara, arię z musicalu „My Fair Lady”, czy znane tango Gerardo Matosa Rodrigueza „La Cumparsita” i inne znane utwory. Perfekcja wykonania i znakomita technika wokalna Marii Malinowskiej sprawiły, że publiczność przyjęła koncert owacją na stojąco.

Koncert noworoczny  reprezentował wysoki poziom wykonawczy, znakomicie reagującą publiczność, barwną grę świateł i doskonały dźwięk. Prowadząca imprezę dyrektor GOK Grażyna Piękos, wręczając na ręce solistki piękny bukiet kwiatów i komplementując wykonanie, wyraziła nadzieję na dalsze występy zespołu w gminie Iława.
Na zakończenie imprezy wójt Krzysztof Harmaciński, wyraził swoje uznanie dla wszystkich wykonawców i złożył życzenia noworoczne.

Dyrektor GOK wraz z Pracownikami serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom koncertu za udział i wiele pozytywnych emocji, które towarzyszyły imprezie. Zapraszamy na kolejne imprezy kulturalne organizowane przez Ośrodek.
Czytaj całość…
 
Karnawał w SP Gałdowo - zabawa choinkowa
Imprezę
prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos w asyście instruktorów GOK: Danuty Glińskiej, Marcina Kowalewskiego i Arkadiusza Osiakowskiego i nauczycieli SP Gałdowo im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
Dziękujemy Pani dyrektor Annie Lewandowskiej za zaproszenie, współpracę i życzymy całej społeczności szkolnej bezpiecznych i udanych ferii.
Czytaj całość…
 
Grasz Band na Spotkaniu Noworocznym
W dniu 13.01.2023 zespół "Grasz Band" wystąpił na "Gminnym Spotkaniu Noworocznym", zorganizowanym przez Urząd Gminy Iława.
W wykonaniu artystów goście imprezy usłyszeli utwory polskiej sceny muzycznej i kilka kolęd oraz pastorałek.
Czytaj całość…
 
Kolęda uczy miłości
W dniu 5-go stycznia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, po raz jedenasty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „Kolęda uczy miłości”. W ten sposób nasz ośrodek pielęgnuje i podtrzymuje tradycję wspólnego kolędowania w ciepłej i przyjaznej atmosferze pełnej miłości.
Do świątecznie udekorowanej sali widowiskowej GOK przybyło ponad dziewięćdziesięciu wykonawców i ich opiekunów z terenu powiatu iławskiego i nowomiejskiego: z Iławy, Prątnicy, Kurzętnika, Rudzienic, Franciszkowa, Ząbrowa, Marzęcic i Laseczna. Reprezentowali oni zespoły ze szkół podstawowych i solistów.
Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński (także patron imprezy) i dyrektor GOK Grażyna Piękos otwierając imprezę skierowali do uczestników dużo ciepłych słów i złożyli najlepsze życzenia noworoczne, a przede wszystkim słowa miłego kolędowania na przeglądzie.
Zanim jednak doszło do prezentacji wokalnych, wszyscy zebrani zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Przegląd nie miał charakteru konkursu, ale organizatorzy zadbali o upominki i dyplomy dla każdego wykonawcy, opiekuna i delegującej szkoły.
Oto lista wykonawców, opiekunów i szkół, które uświetniły XI Przegląd Kolęd i Pastorałek:
Zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej” (GOK Laseczno, op. Grażyna Piękos), Bianka Kusińska (SP Marzęcice, op. Anna Lewicka), Pierwszaki z Laseczna, (SP Laseczno, op. Dominika Skamarska, Sławomir Zbysiński, Mirosław Niedzielski), Jagoda Prokop (ZS Kurzętnik, op. Anita Prokop-Domżalska), Zuzanna Pełka (op. Ewelina Pełka), Chór Archimini (op. Stanisław Kowalkowski, Ewa Węgorzewska), duet- Magdalena i Irena Dziewulskie (op. Stanisław Kowalkowski), Chór Poranek (SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, op. Grażyna Piękos), Julia Kamińska, Hanna Kamińska (SP Prątnica, op. Katarzyna Kamińska), Chór Biedronki (SP Franciszkowo, op. Helena Kulesza, Ewa Oszmian)
Gminny Ośrodek Kultury oprócz przeglądu kolęd i pastorałek przygotował dla mieszkańców gminy Iława, powiatu iławskiego i gości „Jasełka”, oparte na scenariuszu Grażyny Piękos. Autorka powierzyła wykonanie jasełek prowadzonemu przez siebie zespołowi ludowemu „Dzieci Ziemi Iławskiej”.
W wykonaniu zespołu oprócz warstwy tekstowej nawiązującej do znanej wszystkim historii narodzin dzieciątka Jezus, publiczność zgromadzona w ząbrowskim kościele , 8 stycznia br. wysłuchała kolęd, pastorałek i utworów o charakterze świątecznym: „Gdy na Ziemi Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki, maluśki”, „Jezusa narodzonego”, „Pastuszkowie patrzcie jeno”, „Największy Gazda”, „Dyna, dyna”, „Jezus malusieńki” i autorski utwór „ Pastorałka dla Maleńkiego” (G. Piękos).
Ząbrowska publiczność doceniła artystyczne zaangażowanie zespołu, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Zapraszamy wszystkich chętnych do Laseczna, na Koncert Noworoczny, w dniu 15 stycznia br., na godz. 14:30. Wystąpią: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, młodzi recytatorzy z SP w Ząbrowie im. Twórców Literatury Dziecięcej i gwiazda wieczoru, gdański zespół „Artis” (skrzypce, altówka, wiolonczela, puzon, flet i fortepian) z solistką – wokalistka Marią Malinowską, która pierwsze muzyczne kroki stawiała w iławskiej szkole muzycznej.
Dyrektor GOK Laseczno wraz z Pracownikami serdecznie dziękują wszystkim osobą, które przyczyniły się do organizacji przeglądu i jasełek, a w szczególności młodym wykonawcom, ich opiekunom i rodzicom dzieci.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej z jasełkami w Pałacu Mortęgi
19 grudnia zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” wraz muzykami z zespołu „Grasz Band” gościł w pałacu w Mortęgach. Podczas uroczystej wigilii dla pracowników firmy Szynaka Meble sp. z o.o. zespół w koncercie bożonarodzeniowym zaprezentował Jasełka z motywem z narodzenia Pana, pieśni bożonarodzeniowe, kolędy i pastorałki. Dziękujemy za miłe przyjęcie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 973
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XII Przegląd Kolęd i Pastorałek2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.