Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1315
Linki: 2
gości: 80755934
Strona główna
Advertisement

Obchody Dnia Matki w Lasecznie
W dniu 26 maja br. w Lasecznie odbyła się impreza z okazji nadchodzącego Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, ph. "Mama, tata i ja". Impreza przebiegła na boisku szkolnym SP Laseczno, a zorganizowali ją: Rada Sołecka Sołectwa Laseczno, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lasecznie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

Gości obchodów powitały panie Grażyna Piękos (dyrektor GOK), Emilia Skolmowska( sołtys i radna gminy Iława) i Danuta Gubała (dyrektor szkoły).
Po miłym otwarciu imprezy część artystyczną rozpoczęli najmłodsi wykonawcy z grupy przedszkolnej. Po nich wystąpiły strsze dzieci z piosenkami i wierszami okolicznościowymi.
Na zakończenie występów dyrektor GOK Grażyna Piekos w towarzystwie Danuty Glińskiej (instruktor sztuk plastycznych) wręczyła uczestnikom zajęć plastycznych drobne upominki. Dzieci czytały także wiersze dla swoich mam, a wszystko to na tle wystawionych prac plastycznych młodych malarzy.

Po części artystycznej dyrektor GOK Laseczno zaprosiła wszystkich do wspólnych gier, zabaw i animacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych przy dynamicznej muzyce. Zabawa była przednia, mimo piekącego słońca.
Czytaj całość…
 
Piknik Czytelniczy pn. Moda na czytanie
W piątek, 17maja 2024 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie , piknik czytelniczy pn.”Moda na czytanie” zorganizowane przez GOK Laseczno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lasecznie wraz z filiami, a realizowane w ramach projektu BLISKO – BIBLIOTEKA I LOKALNOŚĆ I INICJATYWY I SPOŁECZNOŚĆ I KOOPERACJA I ODDOLNOŚĆ  , zadania „Biblioteka dla każdego człowieka „ dofinansowane  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 .
  Pierwszym punktem programu był rejs statkiem „Ilavia” po malowniczym jeziorze Jeziorak .
Podczas rejsu pani Alina Rodziewicz z „Zespołu Parków Krajobrazowych” w Jerzwałdzie przeprowadziła fascynującą prezentację na temat fauny i flory Pojezierza Iławskiego .
Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o unikalnych gatunkach ptaków zamieszkujących te tereny. Szczególnym momentem była obserwacja orła bielika, który swoim majestatycznym lotem przykuł wzrok wszystkich na pokładzie.
Na zakończenie rejsu uczestnicy zaśpiewali utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Jutro popłyniemy daleko”.
 Po rejsie zaproszeni goście udali się do  Portu 110, gdzie odbyła się konferencja. Rozpoczęła ją  multimedialna prezentacja, podczas której dyrektor GOK, Grażyna Piękos  przedstawiła zrealizowane do tej pory zadania  projektu BLISKO – ( szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów projektu „ Edukacja regionalna w Bibliotece „ Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w Bibliotece „, „Jak wyjść ze schematów i twórczo rozwiązywać problemy „ , „Komunikacja międzyludzka jako  kompetencje w pracy bibliotekarza „ spotkanie z historykiem Sewerynem Szczepańskim w Skansenie Pomezania , Muzyczne Zaduszki, Bożonarodzeniowe Warsztaty manualne z seniorami, wyjazdy studyjne do Warszawy i Olsztyna, wyjazd do kina w Kwidzynie na najnowszą ekranizację „Chłopów „Reymonta.
Po tej prezentacji pracownik  MBP w Iławie podzielił się wiedzą na temat skutecznych metod pozyskiwania czytelników .
 Następnie odbył się  wykład pani Anity Romulewicz z WBP w Olsztynie na temat baśni, bajek i legend Warmii i Mazur. Pani Romulewicz z pasją przybliżyła słuchaczom bogactwo kulturowe regionu, prezentując bohaterów, które od wieków tkwią w sercu lokalnej społeczności. Prelegentka podkreśliła to, jak ważna jest rola bibliotekarzy w procesie pielęgnowania tych zapisów.
Jej prezentacja była nie tylko edukacyjna, ale także niezwykle inspirująca.
 Podczas konferencji można było podziwiać wystawę przygotowaną przez WBP w Olsztynie pn. ”Warmia i Mazury – kraina tysiąca książek”, przedstawiającą  znane postaci  z życia publicznego, promujące czytelnictwo. Była to doskonała okazja, by zrozumieć, jak ważną rolę odgrywają książki w budowaniu naszej świadomości .
 Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli okazję zasiąść do wspólnego obiadu i „deseru czytelniczego”,  dzieląc się wrażeniami wynikającymi z tego wyjątkowego spotkania.
  W piątkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, zastępca wójta Andrzej Brach , wiceprzewodnicząca rady gminy Barbara Ostrowska, radni – Renata Osasiuk i Jacek Zięba , sołtys Siemian, Karina Cyganowska, dyrektor WBP w Olsztynie Adrianna Walendziak, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych Danuta Gubała, Anna Lewandowska, Urszula Solis, Violetta Sowińska, Grzegorz Plec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Danuta Śliżewska, pracownicy bibliotek powiatowych z Kisielic, Lubawy  i Iławy,  oraz pracownicy  bibliotek działających w gminie Iława.
Piknik czytelniczy „Moda na czytanie” był nie tylko celebracją literatury, ale również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji społeczności lokalnej. Wspólny obiad i „deser czytelniczy” umożliwiły uczestnikom dzielenie się wrażeniami i refleksjami. Udział przedstawicieli władz, dyrektorów, bibliotekarzy i mieszkańców świadczy o silnym zaangażowaniu społeczności w rozwój czytelnictwa i kultury.
Czytaj całość…
 
Występ zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej- konferencja gmina Iława-gmina Pagegiai z Litwy
W dniu 4 maja br. nasz zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił podczas konferencji związanej z Jubileuszem XX-lecia podpisania umowy o współpracy pomiędzy gminą Iława i litewską gminą Pagegiai.
Młodym artystom akompaniowała kapela w składzie: Jerzy E. Piotrowski (akordeon), Oktawia Laskowska (skrzypce), Stanisław Kożuchowski (kontrabas) i Tomasz Mazurek (trąbka). Zespołem kierowała dyrektor GOK Grażyna Piękos. Wykonawcy zaprezentowali cztery utwory: "Lasecznianka", "Przepióreczka" , "A w niedzielę" i "Dwa serduszka".
Po zespole dziecięcym wystąpił "Pagegiai Folk Band". Na koniec imprezy, zespół "Morawa" wykonał dwa utwory: "Zielony dąbek", którym zespół nawiązał do uroczystości posadzenia przez wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i mera Pagegiai Vaidasa Bendaraviciusa pamiątkowych dębów. Do wspólnego zaśpiewania z zespołem "Morawa" drugiego utworu pt. "Viva l'amour", zostali zaproszeni wszyscy obecni podczas konferencji, co spotkało się z miłym przyjęciem wszystkich obecnych.

Czytaj całość…
 
Zespół HAPPYSAD na tegorocznym festiwalu w Siemianach- 20 07 2024

Dołącz do nas na niezwykłym koncercie...  Happysad! Zespół, który od ponad 20 lat podbija serca fanów, zaprasza na wyjątkowe spotkanie pełne energii i niezapomnianych melodii. 

Happysad wystąpi na naszej scenie w Siemianach podczas XVIII Festiwalu nad Jeziorakiem, prezentując swoją oryginalną muzykę i niepowtarzalny klimat koncertowy.

Nie przegap okazji, by doświadczyć tej niezwykłej muzyki na żywo. Więcej informacji wkrótce, do zobaczenia na koncercie!BIOGRAFIA

 

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”, a rok później „Podróże i pod prąd”. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dziś „Wszystko jedno” i „Nieprzygoda” są platynowymi płytami.

Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a pół roku później zostało platynową płytą.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLIS i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty.
W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W 2014 roku nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Kolejna płyta zespołu „Ciało obce” pochodzi z lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie, które w ciągu roku od premiery zgromadziły ponad 10 milionów wyświetleń, a album ma status złotej płyty.

Ósma płyta Happysad nosi tytuł „Rekordowo Letnie Lato”, ukazała się 29 listopada 2019 r, a przy jej powstaniu zespół współpracował z pięcioma producentami (Leszek Kamiński, Jacek Miłaszewski, Paweł Cieślak, Marcin Bors, Bogdan Kondracki).

Rok 2020 przyniósł kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD) będące rejestracją koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019.

W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

W marcu 2023 pojechał w wyjątkową, intymną i siedzianą trasę „Happysad Inaczej”. 24 listopada 2023 z okazji Record Store Day Black Friday premierę miała płyta winylowa zawierająca utwory z tej trasy, ekskluzywne wydawnictwo w limitowanym nakładzie.

 

Skład zespołu:

Kuba Kawalec - wokal, gitara

Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara

Artur Telka – bas

Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal

 

Dyskografia:

„Wszystko jedno” – 2004 r. (SP Records) (platyna)

„Podróże z i pod prąd” – 2005 r. (SP Records) (złoto)

„Nostress/Łydka” – 2006 r. – singiel (SP Records)

„Nieprzygoda” – 2007 r. (SP Records) (platyna)

„Na żywo w Studio” – 2008 r. – 2DVD (Mystic Production) (platyna)

„Na żywo w Studio” – 2009 r. – 2CD (Mystic Production)

„Mów mi dobrze” – 2009 r. (Mystic Production) (platyna)

„Zadyszka” – 2011 r. – CD/DVD (Mystic Production)

„Ciepło/Zimno” – 2012 r. (Mystic Production) (platyna)

„Przystanek Woodstock 2013” – 2013 r. 2CD/DVD (Złoty Melon)

„Jakby nie było jutra” - 2014 r. (Mystic Production) (złoto)

„Ciało obce” - 2017 r. (Mystic Production) (złoto)

„Rekordowo Letnie Lato” – 2019 r. (Mystic Production)

„Pol’and’Rock 2019” – 2020 r. (Złoty Melon/Mystic Production)

„Odrzutowce i Kowery” - 2021 r. (Mystic Production)

„Happysad Inaczej” – 2023 r. LP (Winylowa.pl/Mokre Buty)

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 993
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.