Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1295
Linki: 2
gości: 69342549
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Mikołaj na próbie Dzieci Ziemi Iławskiej PDF Drukuj Email
06.12.2023.
W dniu 5 grudnia, podczas zajęć zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej”, do sali prób w Ząbrowie przybył Mikołaj z prezentami. Każde dziecko otrzymało atrakcyjny prezent. W podziękowaniu, dzieci i młodzież zaśpiewały kolędy, nad którymi obecnie pracują.  Ponadto zespół przygotowuje jasełka. Było dużo radości i wspólne pamiątkowe zdjęcia.
„Dzieci Ziemi Iławskiej” zapraszają na najbliższy występ grupy, 17.12.2023 (niedziela) podczas IX Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Kiermasz rozpoczyna się o godz. 11:00, natomiast licytacje i występy od godz. 13:30.
Zmieniony ( 06.12.2023. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Warszawy- projekt pn Biblioteka dla każdego człowieka PDF Drukuj Email
23.11.2023.
W dniach 28 - 29 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Podczas tego dwudniowego wyjazdu pracownicy bibliotek wraz z partnerami projektu Blisko mieli okazję zwiedzić kilka ważnych miejsc i atrakcji stolicy Polski. Pierwszym punktem programu była wizyta studyjna w Bibliotece Narodowej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasobami tej instytucji, poznać jej historię i dowiedzieć się o cennych zbiorach, jakie przechowuje. Biblioteka Narodowa stanowi ważne centrum kultury i wiedzy, a uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się jej funkcjonowaniu. Następnie grupa udała się do Teatru Capitol, gdzie miała okazję obejrzeć spektakl komediowy pt. „Prezent urodzinowy”. Teatr Capitol słynie z wysokiej jakości produkcji artystycznych. Kolejnym punktem programu była wizyta na Zamku Królewskim. Zamek ten to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić zamek, poznać jego historię oraz podziwiać piękne wnętrza. Wyjazd był elementem projektu „BIBLIOTEKA DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Zmieniony ( 27.11.2023. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z dr Sewerynem Szczepańskim- skansen Pomezania PDF Drukuj Email
23.11.2023.
W piątkowe popołudnie, 03.11.2023r. o godzinie 16:00 w Skansenie Pomezania , w Kałdunach odbyło się spotkanie z dr. Sewerynem Szczepańskim, historykiem, regionalistą, autorem książek historycznych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania historii kamiennych „bab pruskich” znajdujących się na terenie powiatu iławskiego i okolic, w miejscowościach tj.: Gałdowo, Mózgowo, Jakubowo Kisielickie, Susz, Zalewo, Nipkowo.
W tym niezwykle interesującym wykładzie wzięli udział bibliotekarze z 5 gminnych bibliotek (Laseczno, Ząbrowo, Ławice, Siemiany i Rudzienice), wraz z partnerami BLISKO, dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami oraz lokalni pasjonaci historii min.: Henryk Plis – Prezes Stowarzyszenia Ziemi Rudzienickiej, radna Gminy Iława Izabela Kurek, Magdalena Rudnicka ze Stowarzyszenia Dzika Iława, Waldemar Wysocki właściciel skansenu, prowadzący salkę muzealną w Iławie, sołtys Siemian Karina Cyganowska, miłośnik historii dr. Wiktor Chmielarczyk z Rudzienic oraz mieszkańcy gminy Iława i okolic. Uczestnicy prelekcji mogli w czasie wydarzenia zapoznać się z książkami autorstwa historyka. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania historią naszego regionu, (dawnymi kulturami, mieszkańcami), jej pielęgnowaniem, co przyczyni się do jej przetrwania i będzie inspiracją nie tylko dla naukowców, ale także szeroko rozumianych twórców kultury.
Działanie zorganizowane było w ramach projektu „Biblioteka dla każdego człowieka”, realizowanego w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025
Organizatorzy dziękują właścicielom skansenu za przyjęcie i miłą atmosferę, a uczestnikom za przybycie.
Zmieniony ( 27.11.2023. )
Czytaj całość…
 
Wyjazd do Kwidzyna na nową ekranizację "Chłopów" PDF Drukuj Email
23.11.2023.
Dnia 14 listopada 2023 roku odbył się wyjazd do kina w Kwidzynie, którego głównym punktem programu było obejrzenie filmu pt. "Chłopi". Wśród uczestników tego wydarzenia byli bibliotekarze z gminnych bibliotek (Laseczno, Ząbrowo, Siemiany i Rudzienice), pracownicy GOK Laseczno i partnerzy projektu BLISKO. Działanie zorganizowane było w ramach projektu „Biblioteka dla każdego człowieka”, realizowanego w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025.
Zmieniony ( 23.11.2023. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 1092
 
 
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XII Przegląd Kolęd i Pastorałek2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.