Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1315
Linki: 2
gości: 80757439
Strona główna
Advertisement

Ferie zimowe z GOK - 2023 PDF Drukuj Email
Tegoroczne ferie zimowe  w bibliotece w Lasecznie i filiach w  Siemianach, Ząbrowie  Rudzienicach i Ławicach były pełne atrakcji.
 Oferta  przygotowana  przez  biblioteki  cechowała różnorodność zajęć-wycieczki ,teatrzyki i spotkania z ciekawymi osobami.

    W pierwszym tygodniu ferii  w bibliotekach odbyły się  warsztaty  artystyczne i kulinarne, na których   uczestnicy wykazali się kreatywnością, tworząc  różne ozdoby metodą   decoupage ,  wykonywali walentynkowe  serca z zimnej porcelany i  piekli  babeczki, które  ozdabiali    według własnego pomysłu.

  Ciekawym   wydarzeniem  drugiego tygodnia  ferii było   spotkanie w  bibliotekach w Rudzienicach ,  Siemianach  pt „ Rozszerzona rzeczywistość w książkach", które poprowadziła Iwona Czerny i Adam  Lenartowicz z MBP w Iławie, a także spotkanie z panią Niną Sokołowską z Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie - warsztaty pt." Jak dbać o ptaki zimą".    

Interesującym  i pełnym intrygujących   wyzwań był wyjazd organizowany przez bibliotekę w Lasecznie i filie do Centrum Edukacji Hullo w Lubawie , gdzie na  uczestników czekała  fantastyczna nauka  i zabawa.
     Spotykaliśmy się  także na integracyjnym  ogniskach w Rudzienicach i Siemianach, gdzie oprócz pieczenia kiełbasek doskonale bawiliśmy się przy różnego rodzaju konkursach ,zawodach i zagadkach .
Ogniska zostały zorganizowane przy wsparciu Rad Sołeckich w/w wsi.

  Niezapomniane emocje towarzyszyły dzieciom  podczas przedstawienia  pt „ Grinch - magia świąt”,
w wykonaniu Teatru  Blaszany Bębenek , który odbył w Rudzienicach  i  Ząbrowie / sale wiejskie/.

W czasie ferii gościliśmy w bibliotekach ciekawych ludzi.  W  Siemianach   mieszkańcy wsi spotkali się z panią   Justyną  Niedziałek – trenerką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, gdzie poznawaliśmy technikę walki, w  ławickiej bibliotece   spotkaliśmy się z panią Pauliną Miśkiewicz, lekarzem weterynarii która opowiadała o pracy i zasadach dbałości o zwierzęta, a w Rudzienicach z panią Zofią Fotą rozmawialiśmy o możliwościach wyboru zawodu w przyszłości.

W Ząbrowie młodzi mieszkańcy mogli uczestniczyć w zajęciach taneczno-wokalnych naszego zespołu folklorystycznego „Dzieci Ziemi Iławskiej”, organizowanych przez GOK.
W GOK miały miejsce otwarte zajęcia plastyczne / rysunek i malarstwo/.

Na zakończenie ferii Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował tradycyjny  bal karnawałowy  dla dzieci.
  Oferta  zimowego wypoczynku cieszyła bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją wśród mieszkańców gminy.
  Każdy z uczestników naszych spotkań  znalazł coś ciekawego dla siebie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za  wspólnie spędzony czas w czasie ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury i bibliotekami gminnymi.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.