Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 951
Linki: 2
gości: 5925539
Strona główna
Advertisement

IV Kiermasz Wielkanocny w Lasecznie
25.03.2018.
W piękną niedzielę palmową 25-go marca 2018 r. w Lasecznie odbył się
IV Gminny Kiermasz Wielkanocny
.
Na Kiermaszu pojawili się wystawcy z terenu gminy Iława, miasta Iławy, a nawet sąsiednich powiatów.
Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Kałdun Radomka, Gulbia wystawiły świąteczne smakołyki
(baby wielkanocne, baranki, mazurki i inne), a także ozdoby wielkanocne (stroiki, pisanki, palmy.
Ponadto KGW Ząbrowo i KGW Szymbark dostarczyły na kiermasz świąteczne wypieki i ozdoby.
Szczególne podziękowania adresujemy do pani Anny Ćwiklik z Laseczna, która wzorem roku ubiegłego podarowała
przepyszne ciasta oraz wystawców indywidualnych: paniom Genowefie Białek, Aleksandrze Robaszkiewicz,
Jadwidze Grążawskiej
i Wandzie Piękos.

Na scenie Kiermaszu zaprezentowały się zespoły ludowe  działające przy GOK Laseczno - dziecięcy zespół folklorystyczny
„Dzieci Ziemi Iławskiej” i ludowy zespół „Gosposie”
Pracownicy GOK Laseczno zorganizowali specjalną wystawę pokonkursowych prac (ozdoby wielkanocne).
W Konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Iława i szkoły z terenu powiatu iławskiego. 
Prace wykonały dzieci, młodzież i dorośli z terenu gminy Iława, miasta Iławy w kategoriach: stroik wielkanocny
i palma wielkanocna.  W trakcie trwania Kiermaszu laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.
 
            Duża część prac dzieci została sprzedana za dowolnie deklarowaną cenę kupującego, bowiem cel był charytatywny,
na rzecz chorego chłopca. Pozostałe prace zostaną wystawione w sali widowiskowej w GOK Laseczno  do dnia 30 marca 2018 r.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zakupu pięknych ozdób, a także wsparcia naszej akcji. Mieszkańcy  Laseczna,
goście z gminnych wsi oraz Iławy, którzy odwiedzili imprezę, dokonali zakupów na naszym  Kiermaszu,
tym samym potwierdzając potrzebę organizacji tego typu imprez przez nasz Ośrodek. Kiermasz odbył się w miłej
i świątecznej atmosferze.

Dyrektor GOK Laseczno wraz z Pracownikami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną
(pomoc w rehabilitacji).


Lista uczestników nagrodzonych w konkursie ozdób wielkanocnych

Kategoria przedszkole:
1. Wiktoria Szalkowska, Oddział przedszkolny 5-6 latków, ZSP  Wikielec, op. M. Kuszmirek
2. Uczniowie kl. "0", SP w Gałdowie, op. M. Jabłońska
3. Grupa "0", SP Ząbrowo, SP w Ząbrowie, op. M. Osowska

Wyróżnienia:
1. Wiktoria Radomska, SP Ząbrowo, grupa "0",
op. M. Osowska
2. Małgorzata Piękos, SP Ząbrowo, grupa "0",
op. M. Osowska
3. Grupa "Tygryski", Przedszkole NIepubliczne "Przedszkolak", op. E. Zakrzewska

Kategoria klasy I-III (szkołapodstawowa):
1. Uczniowie kl. II A, SP Susz, op. B. Pyrzanowska
2. Bartosz Zieliński, Kl. II, SP Laseczno, op. B. Rosicka
3. Liliana Kożuchowska, kl. I, SP Ząbrowo

Wyróżnienia:
Andrzej Zieliński, kl. II, SP Laseczno, op. J. Szlasa
Maksymilian Turzyński, kl. III, SP w Ząbrowie, op. M. Nawrott
Iwo Jakielski, kl. III, SP Frednowy, op/ E. trzcińska

Kategoria klasy IV-VII
1. Kacper Kamiński, kl. VI, SP Rudzienice
2. Maciej Jankowski, kl. VII, SP Gałdowo, op. M. Kubska
3. Wiktoria Paczkowska i Natalia Koszytkowska, kl. VI, SP Laseczno

Wyróżnienia:
1. Karolina Janik, kl. VI, SP Laseczno, op. M. Rzepka
2. Kacper Marchlewski, kl. V, SP Rudzienice, op. S. Kowalkowski
3. Adam Kozak, kl. V, SP Rudzienice, op. S. Kowalkowski

Kategoria gimnazjum:
1. Uczniowie Koła Technicznego "Rozwijam się manualnie" z SP Susz, op. B. Pyrzanowska
2. Oliwia Kapela, kl. II B, SP Franciszkowo, op. A.Dreszler
3. Agnieszka Ksiuk, kl. II AG, SP Ząbrowo, op. K. Jakubowska

Wyróżnienia:
1. Karolina Czubińska, kl. II AG, SP Ząbrowo, op. K. Jakubowska
2. Klaudia Juszyńska, kl. III F, Gimnazjum Susz, op. B. Pyrzanowska
3. Julia Wrzesińska, kl. II B, Gimnazjum Franciszkowo, op. A. Dreszler

Kategoria dorośli:
1. Bogumiła Pyrzanowska
2. GBP Laseczno
3. GBP Ząbrowo

Wyróżnienia:
1. GBP Rudzienice

Najpiękniejsza palmawielkanocna:
1. Tomasz Pyrzanowski, kl. VII B, SP Susz

Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny:
1. Oliwia Przytulska, kl. VII, SP Gałdowo, op. M. Kubska

Czytaj całość…
 
Gminna Gala Kultury za nami
25.03.2018.
W piątek, 23-go marca 2018 w iście wiosennej scenografii sali widowiskowej GOK Laseczno odbyła się
Gminna Gala Kultury
. W tym roku impreza przeprowadzona została niezależnie od Gminnej Gali Sportu.
Na uroczystość przybyli goście z terenu gminy Iława, powiatu iławskiego, Iławy, Olsztyna, Elbląga,
a nawet z odległego Braniewa.Przybyły też władze lokalne i przedstawiciele samorządu wojewódzkiego,
dyrektorzy i szefowie wielu instytucji. Nie zabrakło przedstawicieli oświaty, kościoła katolickiego i metodystów,
ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich i samorządowców z terenu gminy Iława.

W uroczystej atmosferze dyrektor GOK Grażyna Piękos przywitała gości i osoby oraz instytucje wyróżnione
w kilku kategoriach działalności na rzecz kultury, zaś zespół „Grasz-Band” przywitał publiczność piosenką
o tematyce wiosennej.
W dalszej części głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach odniósł się
do ważnej sfery życia, jakim jest wszelka twórczość kulturalna i jak ważną rolę odgrywają jej animatorzy-
instytucjonalni, jak i pojedyncze osoby. Do życzeń wójta przyłączyli się też inni goście.

Następnie odbyło się wręczenie podziękowań i statuetek dla osób i instytucji wyróżnionych przez gminę Iława.
Na końcu zamieszczamy listę osób uhonorowanych na gali.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi kategoriami wystąpiły zespoły działające przy GOK: wspomniany już
„Grasz Band”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Gosposie” i „Morawa”. Publiczność tradycyjnie przyjęła je ciepło
i nagrodziła gromkimi oklaskami.
Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Po ostatnim występie zespołu „Grasz-Band” i wspólnym śpiewaniu
kilku piosenek goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

LISTA WYRÓŻNIONYCH – GMINNA GALA KULTURY 2018

I.  ZA  SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA  NA  NIWIE  KULTURY W GMINIE  IŁAWA  W 2017R.                     

                      1. Barbara Kowalska SP. Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
                      2. Ksenia Jakubowska SP. Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
                      3. Beata Przeworska  SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego –Hubala
                      4. Stanisław Kowalkowski   Sp. Rudzienice - nauczyciel

                      Uczniowie:
1.Amelia Białkowska SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
2. Natalia Ciesielska  SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
3. Martyna Zielińska SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
4. Wiktoria Łożyńska – SP. Laseczno
5. Julia Naworska SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Polskiej  
6. Julia Śliżewska SP  Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
7. Natalia Rekowska- SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
8. Wiktoria Rekowska- SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
9. Oliwia Przytulska - SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
10. Alicja Gorzka - SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego –Hubala

II.  ROZWÓJ  I  UPOWSZECHNIANIE KULTURY W  GMINIE IŁAWA W 2017 R.

1. Stanisław Kożuchowski z Iławy .Morawa, ZSO w Iławie
2. Michał Stadnicki z Iławy Morawa, Gosposie
3.Tomasz Kraweć z Iławy -Członek zespołu Grasz-Band
4. Katarzyna Kowalkowska  z Iławy .Była skrzypaczka Grasz-Band
5. Zofia  Asztemborska SP.Laseczno  -emerytowana nauczycielka
6. Rafał Piękos  z Ząbrowa .Członek zespołu Grasz-Band
7. Ewa Piekarczyk  SP. Gromoty -nauczycielka                                                                                                                                      
8. Ewa Oszmian SP. Franciszkowo -nauczycielka
9. Helena Kulesza SP. Franciszkowo - nauczycielka

III.  KULTYWOWANIE TRADYCJI LUDOWEJ W 2017 R.
1. Zespól folklorystyczny „Gosposie”
2. Zespół folklorystyczny „ Dzieci Ziemi Iławskiej”
3. Zespół folkowy „Morawa”

IV. TWORZENIE I ROZWÓJ KULTURY GMINY IŁAWA  W 2017 R.
1. Gminny   Ośrodek Kultury  w Lasecznie

V. WSPIERANIE KULTURY W GMINIE  IŁAWA  W 2017 R.

1. Marek Kałuża – Artysta, rzeźbiarz , laureat Lauru Iławy .
2. Henryk Szabelski – Kierownik Referatu Edukacji Urzędu Gminy Iława
3. Robert Mikusik – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Iławie  
4. Sławomir Michalak – Prezes WOPR  Iława  
5.  Edward Jasik – Przewodniczący  Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych
     Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
6. Kamil Szczech – Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie
7. Janusz Skuzjus - prezes zarządu oddziału rejonowego PCK  w Iławie
8. Dorota Jurczak – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju „Pro Bono”
9. Kinga Groszkowska  - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie
10. Andrzej Bartkowski – muzyk, menadżer zespołów  Hymen, Ci-ho, Blues Station
11.Zespół  Hymen
12. Zespół CI-HO
13. Anna Ćwiklik –Laseczno
14. Jerzy Tchórz – Prezes Gminnej  Spółki Komunalnej w Kamieniu Małym
15. Maciej Jasiński były komendant PSP w Iławie

VI.  ZA WSPÓŁPRACĘ  NA NIWIE KULTURY NA TERENIE GMINY IŁAWA  W 2017R.

1. Ksiądz Jarosław Grudziąż – Parafia Laseczno
2. Ksiądz Mirosław Masztalerek-Z Parafia Ząbrowo
3. Krzysztof Kopacz – Pastor Metodystów w Iławie
4. ksiądz Dziekan  Adam Olszewski - Parafia Rudzienice
5. Ksiądz Mirosław Pyzio- Parafia Karaś
6. Ksiądz  Maciej Pacynko - Parafia Frednowy

                      Sołtysi
1.Ryszard Buczkowski- Dół
2. Barbara Wysocka -Franciszkowo
3. Marek Balkowski - Frednowy
4. Jan Olejnik - Gałdowo
5.Witold Socha - Gromoty
6. Tomasz Kaczerowski - Gardzień
 7. Józef Baran - Gulb
 8. Daniela Wysocka - Kałduny
 9. Jan Rosiński - Karaś
10. Emilia Skolmowska - Laseczno
11.  Jerzy Olek - Ławice
12. Grażyna Kapuścińska - Mątyki
13. Marian Szkamelski - Mózgowo
14.Paweł Gentzig - Radomek
15. Zbigniew Osasiuk - Rudzienice
16. Karina Cyganowska - Siemiany
17. Irena Kaszlewicz - Starzykowo
18. Jarosław Musiał - Stradomno
19. Janusz Świdziński - Szałkowo
 20. Mirosław Wolak - Tynwałd
21. Ewa Bielicka - Wikielec
22.  Beata Grzechnik – Wola Kamieńska
23. Roman Piękos -Ząbrowo
24. Bożena Majewska –Szymbark
25. Barbara Ostrowska – Nowa Wieś
26. Jan Zieliński – Dziarny
27.  Zenon Łęgowski - Skarszewo

Koła Gospodyń Wiejskich

1.Daniela Wysocka –Kałduny
2, Grażyna Węgłowska –Ławice
3.Bogumiła Markowska- Nowa Wieś
4.Karolina Jaworska – Gałdowo
5. Bernadetta Ćwiklak- Szałkowo
6. Teresa Prusakowska – Radomek
7. Danuta Trzcińska- Gromoty
8.Magdalena Turzyńska – Szymbark
9. Anna Malinowska- Ząbrowo
10. Grażyna Kozłowska – Gulb
11. Bogumiła Kowalska – Tynwałd
12. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie.

Ochotnicza Straż Pożarna
 
1.Janusz Olszewski - Prezes OSP Wikielec
2.OSP Ząbrowo – Jarosław Antoszewski
3.OSP Laseczno – Andrzej Żurawski
4.OSP Gałdowo – Bolesław Pesta
5.OSP Siemiany – Kazimierz Arciszewski
6. OSP Wikielec – Janusz Olszewski
6.OSP Rudzienice –   Adam Kontowski
7.OSP  Ławice -  Sylwester Grochowiecki
8.OSP Tynwałd – Kazimierz Kowalski

Szkoły

 1.SP Wikielec - Dyrektor Bożena Lewandowska     
 2. SP Ząbrowo –Dyrektor Joanna Marciniak
 3. SP Laseczno – Dyrektor Danuta Gubała
 4. SP Gałdowo – Dyrektor Anna Lewandowska
 5. SP Franciszkowo – Dyrektor Alicja Maciołek
 6. SP. Gromoty – Dyrektor Violetta Sowińska
 7. NSP  Frednowy – Dyrektor  Elżbieta Trzcińska
 8.SP. Rudzienice – Dyrektor Urszula Solis
 9. ZSO w Iławie – Dyrektor Roman Groszkowski

Stowarzyszenia

1.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno
2.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa
3. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju „Agro-Tur” z Szałkowa
4.Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej
5.Stowarzyszenie im. Emila von Behringa z Ławic.
6. Firma  Transportowa Włodarczyk & Włodarczyk

VII.  WSPIERANIE KULTURY W GMINIE IŁAWA  W 2017 R.


1. Kazimierz Boniecki  - Prezes  ROLIMPEX S.A .  
2.  Alina i Jan Szynaka, SZYNAKA MEBLE sp. z o.o.
3.  Stanisława Pańczuk – Prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski  
4.  Krystyna Ziejewska - Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych
5. Irena, Małgorzata Durlik  - Dyrektor oddziału Spółdzielni Mleczarskiej  Mlekovita
6. Zbigniew Gnaczyński  - Prezes Banku Spółdzielczego w Iławie
7. Alina i Jan Dobrzańscy – Dobrzański Jan Transport Towarowy
8. Bożena i Stanisław Michalewscy – Przedsiębiorstwo Handlowe Mistra
9. Krzysztof Woźniak – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Gracja‘’
10.  Eugeniusz  Jaremko -Prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego
11. Grzegorz Olszewski   - Gregor Nauka Języków
12.Janusz Elmerych- Firma Handlowo Usługowa  Auto -Trans
13. Jadwiga i Stanisław Kołodziejczyk- Przedsiębiorstwo Handlowe Rolnik
14. Henryk Dzierzęcki – Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”
15. Kazimierz Kujawa - Przewodniczący Rady Nadzorczej
      Grupy Maspex Wadowice -TYMBARK o/OLSZTYNEK
16. Bogumiła, Ewa Bielewska –Prezes Przedsiębiorstwa  Usług Komunalnych EKO SP. Z.O.O w Iławie
17. Edyta, Dorota Jaskółowska – Prezes  Wielobranżowego
Zakładu  Usługowo –Produkcyjno – Handlowego  SPOMER sp. z o.o. w Iławie.

STATUETKA SPECJALNA

VIII.  ZA SZCZEGÓLNY WKŁAD W ROZWÓJ KULTURY W GMINIE IŁAWA W 2017 R.

1. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
         Gustaw Marek Brzezin
2. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski
     Sławomir Sadowski
3. Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk
4. Starosta Powiatu Iławskiego  Marek Polański
5.  Rada Gminy Iława Roman Piotrkowski [ dla wszystkich radnych ]
 6. Urząd Gminy Iława Krzysztof Harmaciński


IX.  PROMOCJA KULTURY W GMINIE  IŁAWA W 2017 R. [podziękowania ]


  Media
     1.GAZETA IŁAWSKA
     2. KURIER REGIONU IŁAWSKIEGO
     3.INFOILAWA.pl
     4. Radio ESKA
     5.ILAWA TV
     6.MELORADIO
 
 
Czytaj całość…
 
Ostatnie bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni !
12.03.2018.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza na wyjazd z GOK, 18.03.2018 (niedziela) do Teatru Muzycznego w Gdyni na wspaniałą sztukę, na motywach powieści B. Prusa- Lalka. Pozostało tylko kilka zarezerwowanych przez nas miejsc. Teatr wyprzedał już wszystkie bilety.

Szczegółowe informacje: tel 89 648 44 23
 
Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny- 25.03.2018
12.03.2018.
Zapraszamy Państwa na IV Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w sali widowiskowej GOK (Laseczno 39A) w dniu 25 marca 2018 r. Rozpoczynamy o godz. 10:00. Koncert zespołów pn. "Na ludową nutkę" i wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego planujemy na godz 13:30.
Podczas kiermaszu mozna będzie nabyć ozdoby i wypieki świąteczne. Dochód jest tradycyjnie charytatywny- przeznaczymy go na leczenie i rehabilitację chorego dziecka.

Zapraszamy !
 
Rodziny muzykujące- zapraszamy !
12.03.2018.
 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza rodziny muzykujące do wzięcia udziału w "Przeglądzie rodzin muzykujacych" 3 czerwca br., podczas "Jarmarku Ludowego" w Rudzienicach. Zgłoszenia prosimy przesyłać w terminie do 25.05.2018 na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Preferujemy występy wokalno-instrumentalne, wokalne z akompaniamentem nagrania. Dopuszczalne są też dobre wykonania a capella. W miarę możliwości prosimy o przesłanie pliku demo w formacie MP3, lub wav na w/w adres e-mailowy. Akceptujemy nagrania sposobem "domowym"- oceniamy poziom muzyczny, a nie poziom realizacji nagrania.
Styl muzyczny- dowolny.

Organizator przewiduje nagrody !
Informacje pod numerem: 89 648 44 23 dział imprez (wew. 21)
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 647
 
 
Popularne
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.