Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1025
Linki: 2
gości: 8363085
Strona główna
Advertisement

Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny w Ząbrowie
07.04.2019.
W niedzielę 7 kwietnia br. w sali wiejskiej w Ząbrowie odbył się Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny pn. "Wiosenne granie dla Darka i Marcina".
Tradycyjnie kiermasz poprzedził konkurs plastyczny skierowany do uczniów, a także osób dorosłych z terenu gminy Iława i okolic. Konkurs od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczy bardzo duża ilość różnego rodzaju ozdób wielkanocnych, które trafiły na licytację i sprzedaż, za co organizatorzy dziękują wszystkim szkołom z terenu gminy Iława, Susza i osobom dorosłym.
Dzięki pomocy mediów o kiermaszu dowiedzieli się nie tylko mieszkańcy okolicznych gmin, ale także darczyńcy z Bydgoszczy, Kwidzyna, Olsztyna, a nawet ze Śląska.
Licytacja miała bardzo emocjonalny charakter. Prowadząca dyrektor GOK Grażyna Piękos zachęcała licytujących do „zaciętej” konkurencji w szlachetnym celu.
Dzięki pracy i ofiarności organizatorów i uczestników kiermaszu kwota przerosła oczekiwania organizatorów. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 7412, 50 zł.
Kiermasz uatrakcyjniały występu muzyczne :  chóru „Poranek” z  SP Ząbrowo, zespołu „Morawa” – GOK Laseczno i zespołu bluesowo-rockowego „Old and Young” z Iławy oraz pokaz „Dance Fitness”.
W trakcie kiermaszu można było skosztować pysznych ciast wykonanych przez panie z KGW Ząbrowo, odbyć przejażdżkę na motocyklu w bezpiecznej asekuracji, skorzystać z instruktażu strażaków i nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: balonów z helem, zabaw ze strażakami i  rodzinnych  zdjęć ze strażakiem w pełnym ekwipunku ratowniczym.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się : GOK Laseczno, Rada Sołecka Ząbrowa, SP Ząbrowo z Radą Rodziców, OSP Ząbrowo, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju  Ząbrowa i KGW Ząbrowo.
W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych z  wójtem gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim i  Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim na czele , przedstawiciele Rady Sołeckiej Ząbrowa, KGW Ząbrowo i licznie przybyli mieszkańcy gminy Iława.

Dyrektor GOK dziękuje wszystkim darczyńcom za hojność i okazane serce, mediom za nagłośnienie akcji i wszystkim pozostałym organizatorom za wspaniałą współpracę, wszystkim darczyńcom za przekazane przedmioty na aukcję i GOPS za szczególne zaangażowanie w akcję charytatywną.


Wyniki XXV Konkursu Wielkanocnego pn. „Święto Wiosny 2019”

Kategoria I : Przedszkole i klasy I-III

1.miejsce:Lena  Pankowska
2.miejsce: Alan i Nikola Otremba
3.miejsce: Dawid Wesołowski

Wyróżnienia:

 „Zerówka” z SP Gromoty
Laura i Weronika Laskowskie
Lena Moszczyńska
Wiktoria Radomska
Nela Gromek
Kategoria II: klasy IV-VIII:
1.miejsce: Amelia Ćwiklik
2.miejsce: ex aequo Konrad Krzywkowski i Alicja Gula
3.miejsce: ex aequo Victor Laskowski i Oliwia Przytulska
Wyróżnienia: Hubert Sombecki, Bartosz i Jakub Skolmowscy, Sandra Witkowska, Karolina Święta, Maja Dobies, Sandra Roman, Nikola Rólkiewicz

Kategoria III: klasy gimnazjum i osoby dorosłe
1.Elżbieta Łapacz
2.Julia Krystek i Magdalena Prus
3.Jadwiga Janiszewska
Wyróżnienia: GBP Siemiany, Ada Łaszkiewicz

Podziękowania za szczególne zaangażowanie w konkurs plastyczny:

Pracownicy GOPS Iława
Klub Seniora działający przy GOPS Iława
Aleksandra Robaszkiewicz
SP Laseczno
Przedszkole Ząbrowo
SP Ząbrowo
Czytaj całość…
 
Konkurs recytatorski rozstrzygnięty
29.03.2019.
W czwartek, 28.03.2019 r., w sali widowiskowej GOK w Lasecznie, odbyły się Gminne Eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. Dyrektor GOK, Grażyna Piękos, serdecznie powitała uczestników konkursu, nauczycieli  i gości, dziękując za przybycie i życząc sukcesów. Konkurs rozpoczął gościnny występ Piotra Rzepki.
Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, kl. VII SP – gimnazjum, a uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne jury- Panie Hannę Uścińską, Annę Tatarek oraz Grażynę Piękos. Zdaniem komisji, uczestnicy konkursu zaprezentowali wyrównany, wysoki poziom wykonawczy. Po obradach wyłoniono laureatów, którzy otrzymali nagrody książkowe. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej będą również reprezentować Gminę Iława  w Eliminacjach Rejonowych.
Dyrektor GOK dziękuje nauczycielom za przygotowanie uczniów, a uczestnikom za piękne występy.

Laureaci Konkursu

Kategoria klas I-III:

1 miejsce: Irena Dziewulska, SP Rudzienice
2 miejsce: Maja Żmudzińska, SP Laseczno
3 miejsce: Maja Moszczyńska, SP Wikielec

Wyróżnienie: Kinga Gościniak, SP Gałdowo

Kategoria klas IV – VI:

1 miejsce: Hubert Bednarski, SP Ząbrowo
2 miejsce: Sandra Roman, SP Rudzienice
3 miejsce: Maciej Wrzesiński, SP Rudzienice

Wyróżnienia: Daria Olszewska, SP Gałdowo, Jakub Skolmowski, SP Laseczno

Kategoria klas VII – gimnazjalnych:

1 miejsce : Wiktoria Łożyńska, SP Laseczno
2 miejsce:  Zuzanna Przekopowicz, ZSP Wikielec
3 miejsce:  Nikola Pokojska, SP Rudzienice

Wyróżnienia: Klaudia Lewińska, SP Rudzienice,  Amelia Kalinowska, SP Gałdowo
Czytaj całość…
 
Wyjazd do teatru w Grudziądzu
25.03.2019.
W niedzielę 24 marca br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wycieczkę do Teatru w Grudziądzu na program kabaretowy Piotra Bałtroczyka pt."Mężczyzna z kijowym peselem".
Występ autorski w odczuciu uczestników był znakomity, pełen humoru i zabawnych tekstów. Występujący szybko wszedł w zabawną relację z publicznością i całą widownię ujął treścią swoich zabawnych opowiadań. Dzięki uprzejmości organizatorów uzyskaliśmy możliwość zrobienia sobie wraz
z autorem pamiątkowego zdjęcia po występie.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie planujemy kolejne wyjazdy na podobne spektakle oraz sztuki teatralne i koncerty.
Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej: www.goklaseczno.pl
Czytaj całość…
 
Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Woli Kamieńskiej
22.03.2019.
W dniu 21 marca br. w świetlicy wiejskiej w Woli Kamieńskiej odbyło się spotkanie seniorów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej kapitanem Wojciechem Kożuchowskim i asp. Łukaszem Linknerem.
Goście przedstawili seniorom prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych i mieszkaniach.
Szczegółowo wyjaśnili temat zgłaszania zagrożenia na numery alarmowe. Funkcjonariusze Straży Pożarnej rzeczowo i jasno odpowiadali na pytania nurtujące seniorów.
Na spotkaniu obecna była pani Beata Grzechnik sołtys Woli Kamieńskiej.
Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przy współpracy Sołectwo Wola Kamieńska i odbyła się w miłej atmosferze.
Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybyciei zapraszamy na kolejne spotkanie, na których omawiane będą tematy dotyczące przepisów prawnych.
 
Dzień kobiet, mężczyzn i sołtysów
10.03.2019.
W dniu 10 marca 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Laseczna oraz Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował uroczystość związaną z Dniem Kobiet, Dniem Mężczyzn i Dniem Sołtysa. Gości przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła obecnym na sali gościom życzenia z okazji potrójnego święta. Do życzeń dołączyła się także radna i zarazem sołtys Laseczna Emilia Skolmowska. Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wszystkim paniom, panom i sołtysom złożył serdeczne życzenia, a na ręce dyrektor Grażyny Piękos wręczył bukiet barwnych tulipanów. Na imprezę przybyli także; z-ca wójta Andrzej Brach, ksiądz Jarosław Grudziąż, Przewodnicząca Stowarzyszenia Aneta Bojanowska, Przewodniczący NSZZPW Edward Jasik, Prezes OSP Andrzej Żurawski, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała z nauczycielami, sołtysi z poszczególnych miejscowości z terenu gminy Iława, radna m. Iława Edyta Wyżlic, mieszkańcy gminy i miasta Iława.
W pierwszej części spotkania wystąpili uczniowie tutejszej szkoły w znakomitym, humorystycznym przedstawieniu związanym z wizerunkiem kobiet w oczach mężczyzn.
Gwiazdą spotkania był  wrocławski wokalista i gitarzysta Janek Samołyk, który przy akompaniamencie basisty Pawła Jaworskiego i perkusisty Marcina Wojtowicza brawurowo wykonał koncert piosenek własnych, zespołu The Beatles, Skaldów i inne. Artysta bardzo szybko wszedł w zabawną relację z publicznością co spotkało się z ciepłym przyjęciem, o czym świadczyły gromkie brawa.
Pracownicy GOK  zadbali o oprawę techniczną imprezy i wystrój sali, którą stanowiła barwna, wiosenna sceneria, a  panie z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia zorganizowały słodki poczęstunek dla wszystkich gości.
Spotkanie prowadziła dyrektor GOK - Grażyna Piękos. Biorąc pod uwagę dużą frekwencję, doskonałą atmosferę panującą w sali, spotkanie można uznać za bardzo udane.

Organizatorzy dziękują publiczności za liczne przybycie i zapraszają na kolejne imprezy organizowane w GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 718
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia- Spotkania z poezją 2020- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.