Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57751606
Strona główna
Advertisement

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Rudzienicach
    „Najpiękniejsze słowo Ojczyzna” to tytuł koncertu, który odbył się 11 listopada w sali wiejskiej w Rudzienicach. Autorka koncertu – Grażyna Piękos - dyrektor GOK w Lasecznie, do wspólnego uczczenia 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprosiła zespoły i solistów z terenu gminy i miasta Iława . W koncercie wzięli udział następujący wykonawcy:  zespoły działające w GOK w Lasecznie – grupa instrumentalno-wokalna „Fantazja”, młodzieżowa grupa wokalna „ A propos”, dziecięcy zespól ludowy pod nazwą „Dzieci Ziemi Iławskiej”, uczniowie z SSP w Rudzienicach i NSP w Tynwałdzie, zespół wokalno-instrumentalny „Śpiewać każdy może” z Franciszkowa, gimnazjalny chór „Poranek” z SG  w Ząbrowie oraz soliści: Lidia Blinkiewicz, Karolina Palczewska, Piotr Buchalski. Zespołom i solistom akompaniowali: Jerzy E. Piotrowski, Stanisław Kożuchowski, Grażyna Piękos. Piękne wiersze o Ojczyźnie zadeklamowały: nauczycielka z SSP Ząbrowo pani Krystyna Kurowska,  uczennice Monika Piotrkowska i Aniela Zielińska z SG Ząbrowo. Piąty raz z kolei imprezę uświetniła swoim wspaniałym występem młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie pod kierownictwem pana Stanisława Kożuchowskiego. Koncert prowadził Piotr Buchalski z Andżeliką  Kaślewicz. W koncercie można było usłyszeć pieśni i piosenki żołnierskie, wzruszające pieśni o ojczyźnie w różnych aranżacjach, takie jak m.in.: „Rota”, „Marsz pierwszej brygady”, „Szara piechota”, „Jedzie w las ułan”, „Żeby Polska była Polską”, „Wolność”, „Mury”, „Modlitwa”. Dużym aplauzem publiczności cieszył się występ dziecięcego zespołu ludowego „DZI”, który oprócz śpiewu zaprezentował taniec  „Polonez warmiński”.
               W trakcie koncertu podsumowano konkurs plastyczny i fotograficzny p.n. „Najpiękniejsze słowo-Ojczyzna” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym wzięło udział aż 200 prac. Oto laureaci:
Kategoria: Przedszkole
I m. Grupa 6-latków z oddziału przedszkolnego przy SSP w Rudzienicach
Opiekun: Stanisław Kowalkowski
II m. Kinga Różańska – Oddział Przedszkolny przy SSP w Wikielcu
Opiekun: Danuta Szulc
III m. Filip Zakrzewski – Oddział Przedszkolny przy SSP w Gałdowie
Opiekun: Krystyna Najda
Wyróżnienie: Paweł Raczkowski-Oddział Przedszkolny przy SSP w Rudzienicach
Wyróżnienie: Patrycja Bulik – Oddział Przedszkolny przy SSP w Wikielcu
Opiekun: Danuta Szulc

Kategoria klas I-III SP:
I m. Maciej Chełstowski – SSP w Wikielcu
Opiekun: Marzena Bendelewska
II m. Magdalena Mazur – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
III m. Agnieszka Kamionka – SSP w Gromotach
Opiekun: Ewa Piekarczyk
Wyróżnienie: Małgorzata Rycharska – SSP w Gałdowie
Opiekun: Anna Lewandowska
Wyróżnienie: Maksymilian Pielacki
Opiekun: Helena Kulesza

Kategoria klas IV-VI SP
I m.
Paulina Wrzesińska – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
II m. Natalia Antkowiak – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
III m. Agata Kamionka – SSP w Gromotach
Opiekun: Małgorzata Malon
Wyróżnienie: Sebastian Stępka – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
Wyróżnienie: Wiktoria Birbach – SSP w Rudzienicach
Opiekun: Stanisław Kowalkowski

Szczególne wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Najpiękniejsze słowo-Ojczyzna” otrzymała Katarzyna Mazur z SG w Ząbrowie - jedyna laureatka konkursu.  Prace fotograficzne zachwyciły publiczność, zostały zamieszczone w prezentacji multimedialnej, która towarzyszyła piątkowemu koncertowi w Rudzienicach. Po wręczeniu nagród i dyplomów laureatom konkursów, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wręczył wszystkim nauczycielom podziękowania, za przygotowanie dzieci do udziału w konkursach. Podziękowania otrzymali nauczyciele: z SSP w Wikielcu: Danuta Szulc, Małgorzata Pawłowska, Marzena Bendelewska, Małgorzata Kuszmiruk, Grażyna Szczepańska, Bożena Samolińska, z SSP w Gałdowie: Krystyna Najda, Anna Lewandowska, Iwona Szumiło-Sombecka, z SSP w Gromotach: Ewa Piekarczyk, Małgorzata Malon, z SSP we Franciszkowie: Helena Kulesza, z SSP w Rudzienicach: Joanna Drozdowska, Stanisław Kowalkowski, z SSP w Ławicach: Marzanna Suwińska.
Realizacja dźwięku: Jerzy E. Piotrowski, Arkadiusz Osiakowski.
Scenografia: Karolina Cap, Agnieszka Prusakowska, Anna Szklanna.
Multimedia: Wojciech Zieliński.
Koncert odbył się pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Organizatorami koncertu byli – Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Rada Solecka wsi Rudzienice.
Dyrektor GOK w Lasecznie dziękuje za pomoc w realizacji koncertu Stanisławowi Włodarczykowi i firmie Pro Efekt Ewa Śmigielska.
              Biorąc pod uwagę ilość widzów i atmosferę jaka towarzyszyła koncertowi imprezę można zaliczyć do udanych.

Fotoreportaż - poniżej
 

Czytaj całość…
 
"Magiczna noc z duchami" w Bibliotece Gminnej w Siemianach
 
2 listopada 2011 r. w Bibliotece Gminnej  w Siemianach  odbyła się zabawa halloween`owa dla dzieci p.n. "Magiczna noc z duchami". Wszyscy  uczestnicy byli przebrani za najróżniejsze duchy, zjawy i czarownice. Razem poznawaliśmy legendy zamków naszego regionu, w których podobno straszy! Kolejnym bardzo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci punktem programu było  wywołanie Ducha Postaci Książkowych .Nikt by się nie spodziewał, że Ania z Zielonego Wzgórza napędzi takiego strachu i ukarze się wszystkim w Bibliotece. Duszek, który nas odwiedził zachęcił do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki. Emocji i zabawy było co nie miara. Była to noc czarów i  magii...
Czytaj całość…
 
II Spotkanie bibliotekarzy "Biblioteka-miejsce promocji kultury"
 
28 października 2011 r. w ramach Programu Rozwoju Bibliotek bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie uczestniczyli w drugim z trzech spotkań bibliotekarzy z Biblioteki Wiodącej w Lasecznie z bibliotekarzami z Bibliotek Partnerskich z Zalewa, Kurzętnika i Wilcząt. Spotkanie miało miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Uczestniczyła w nim również znana lokalna pisarka Nina Drej i informatyk MBP w Iławie. W trakcie spotkania prezentacje na temat „Biblioteka – miejsce promocji kultury” zademonstrowali dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki i dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos. Wywiązała się dyskusja na temat promocji kultury w bibliotekach, po której uczestnicy spotkania udali się na górę Kurnik, na której stoją ruiny zamku wzniesionego w XIII i XIV w. przez kapitułę zakonu krzyżackiego w Chełmnie. Na spotkania GBP w Lasecznie uzyskała od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce mikrogrant w wysokości 1000 zł.
Czytaj całość…
 
11 Listopada- Święto Niepodległości Polski
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys z Radą Sołecką Rudzienic oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców Gminy Iława na koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. W koncercie wezmą udział dzieci i młodzież ze szkół gminnych, zespół "Fantazja" i zaproszeni goście.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy , które brały udział w konkursie tematycznie związanym ze świętem niepodległości.

Początek koncertu: 11 listopada br., w sali wiejskiej Rudzienic, o godz. 1730.

Serdecznie zapraszamy.

 
Relacja z Dożynek Gminnych 2011
   11 września 2011 roku w Ławicach odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorami tegorocznych dożynek był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Ławic wraz z Radą Sołecką oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Dożynki rozpoczęły się o godz.13.00 uroczystą polową mszą św., następnie włodarz gminy uroczystym przemówieniem rozpoczął tegoroczne obchody święta plonów. Starostowie dożynek – Barbara Siemianowska i Marian Fryc przekazali na ręce wójta chleb upieczony z tegorocznych plonów. Dożynki są okazją do podziękowania oraz wręczenia odznak honorowych  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”. Senator RP Stanisław Gorczyca oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński odznaczyli: Barbarę Siemianowską, Waldemara Węgłowskiego, Mariana Fryc, Ewę Chmal, Anna Szkamelską, Ryszarda Zielińskiego, Ryszarda Antolaka, Tomasza Lewandowskiego i Mirosława Wolaka. Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej otrzymał Maciej Rygielski. Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczono Złotymi Medalami za Długoletnia Służbę: Pana Krzysztofa Harmacińskiego – Wójta Gminy Iława, Pana Bogusława Wylota – zastępcę Wójta Gminy Iława oraz Panią Hanne Rosińską – pracownika Gminy Iława . Podczas dożynek odbyło się kilka Konkursów: Coroczny Konkurs Wieńców Dożynkowych, Konkurs na najładniejszą posesję w sołectwie Ławice oraz Konkurs wiedzy o rolnictwie i pracy rolnika. W Konkursie Wieńców Dożynkowych swój udział zgłosiło 19 z pośród 31 sołectw gminy Iława. Jury Konkursu: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, senator RP Stanisław Gorczyca, w-ce prezes BS Iława Halina Paczkowska, ks. Adam Olszewski, starosta iławski Maciej Rygielski i dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos wybrało laureatów. Oto wyniki:
I m. sołectwo Tynwałd (nagroda 1500 zł)
II m. sołectwo Wola Kamieńska (nagroda 1200 zł)
III m. sołectwo Ławice (nagroda 1000 zł)
Wyróżnienia: sołectwo Kałduny, sołectwo Mątyki, sołectwo Ząbrowo, sołectwo Skarszewo, sołectwo Szałkowo.
Konkurs na Najpiękniejszą posesję sołectwa Ławice:
I m. Henryk Okuniewicz
II m. Jan I Danuta Łątkowscy
III m. Janina Więckowska
Wyróżnienie: Lidia Pomoryn i Beata Klach
Dyplom za udział: Krystyna Walczak, Sylwia Łepek, Henryk Pokorski
Konkurs Wiedzy o Rolnictwie i Pracy Rolnika
Kat. szkół podstawowych:
I m. Dominik Malinowski
II m. Meteusz Józefowicz
III m. Marta Pisarczyk
Kat. gimnazjum
I m. Piotr Łątkowski
II m. Adrian Witczak
III m. Katarzyna Klach
Fundatorem nagród była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie, którą na dożynkach reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej p. Zdzisław Tarka.
   W programie artystycznym Dożynek Gminnych w Ławicach wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie:  „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa”, zespół „Remedium” oraz  teatrzyk dziecięcy „Złote Rybki” z Ławic (działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz rozwoju Gospodarczego I Kulturalnego Ławic prowadzonym przez Marlenę Fryc) i gwiazda wieczoru: „Kabaretowa Biesiada Polska” - Kabaret Kapota. Od godz. 19.00 trwała zabawa taneczna z zespołem „Avanti”.  Dożynkom towarzyszyły kiermasze, park zabaw dla dzieci, wystawcy, kiermasz zieleni i strażacka grochówka. Imprezie dopisała liczna publiczność oraz piękna pogoda.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 853 - 858 z 947
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.