Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82348941
Strona główna
Advertisement

Dzień Dziecka w Ząbrowie

 W tym roku, 1-go czerwca pogoda spłatała figla dzieciom z Ząbrowa i okolic i zamiast planowanych zabaw na powietrzu, Dzień Dziecka odbył się w sali wiejskiej. Impreza była przygotowana solidnie dzięki Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, SSP w Ząbrowie przy wsparciu GOK Laseczno ( gry i zabawy oraz nagłośnienie). Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od spektaklu, w którym w roli głównej wystąpiły przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego działającego przy SSP w Ząbrowie, przygotowane przez Danutę Śliżewską. Adresatem przedstawienia były przede wszystkim Mamy, które swoje święto obchodziły w ubiegłym tygodniu - 26.maja.  Nastepnie do wspólnej zabawy zaprosiła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która przy współudziale pracowników poprowadziła konkursy dla dzieci. Dzieci miały takie atrakcje, jak bieg w workach, z kapeluszem, przechodzenie pod tunelem, rzut piłką do celu na planszy i wiele innych atrakcji. Dużym zainteresowanie cieszyła się piłka nożna i strzały do bramki. Pomiędzy zabawami dzieci tańczyły przy akompaniamencie rytmicznej muzyki.

Na początku imprezy, po uroczystym otwarciu przez sołtysa wsi Romana Piękosa pojawił się zaproszony gość w osobie wójta Krzysztofa Harmacińskiego, który przywiózł dla dzieci prezenty. Okazały się nimi foldery i książki reklamujące piękno Gminy Iława. Wójt w krótkim wystąpieniu zachęcił dzieci do zwiedzania licznych atrakcji przyrodniczych, jak choćby jezioro Jasne.

Po dużej porcji rozrywki dzieci zostały zaproszone do stołów, gdzie czekały na nie kiełbaski z rożna, ciastka z kremem i napoje.

Dyrektor GOK zaprosiła rodziców i dzieci na imprezy organizowane przez ośrodek, z których najbliższą Ząbrowianom będzie "Ząbrowiada".

Poniżej zamieszczamy fotorelację z obchodów Dnia Dziecka.

Czytaj całość…
 
Turniej gmin i festyn w Olsztynku

 turniej gmin w Olsztynku W piękną, słoneczną niedzielę 27 maja br. samorządowcy i zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie udały się do Olsztynka by wziąć udział w Turnieju Gmin i Festynie. Nasi reprezentanci pod przewodnictwem Sekretarza Urzędu Gminy Iława Bogusława Wylota rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej z samorządowcami Olsztynka na boisku "orlik" w centrum miasta. Po meczu iławski autokar skierował się do Muzeum Wsi, popularnie zwanym "skansen" gdzie przed licznie zgromadzoną publicznością samorządowcy kontynuowali turniej uczestnicząc w tak nietypowych konkurencjach, jak liczenie przez skarbników urzędów drobnych monet, tworzeniu humorystycznego tekstu do melodii znanego obecnie przeboju "Koko, koko euro spoko", próbie celności w strzelaniu piłki do bramki, czy też potyczek tanecznych obu reprezentacji.

Po części sportowej wystąpiły dwa iławskie zespoły: Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa, kierowane przez dyrektor GOK Grażynę Piękos, która ze swadą i poczuciem humoru prowadziła część kulturalną imprezy. Nasze zespoły spotkały się z ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Impreza przebiegła w miłej, partnerskiej i przyjacielskiej atmosferze. Korzystając z okazji, dział promocji iławskiego urzędu zadbał o nasz wizerunek. Sportowcy wystąpili w koszulkach z logo gminy, a w okolicach sceny,  na specjalnie przygotowanym stoisku, zaprezentowali walory Gminy Iława, udostępniając publiczności i gościom muzeum wsi estetyczne i profesjonalnie wykonane materiały reklamowe: foldery, ulotki, informatory i inne gadżety.

Na zakończenie festynu, włodarze gmin wymienili się okolicznościowymi upominkami, a Sekretarz UG Iława Bogusław Wylot zaprosił olsztyneckich samorządowców i tamtejszy Miejski Dom Kultury do złożenia rewizyty w naszej gminie, co niebawem nastąpi. Będzie okazja do sportowego rewanżu i możliwości posłuchania zespołów z Olsztynka.

Gminny Ośrodek Kultury już dziś zaprasza mieszkańców Gminy Iława na imprezę z udziałem gości, a o jej terminie poinformujemy na naszych stronach i w lokalnej prasie.

Czytaj całość…
 
Z Biblioteką poznajemy Pojezierze Iławskie
W Gminnych Bibliotekach Publicznych w Lasecznie i Siemianach miało miejsce niecodzienne spotkanie z historią. Pani Cecylia Makiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie przedstawiła prezentację na temat "Iława wczoraj i dziś". Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak kiedyś wyglądała Iława. Zostały również zaprezentowane miejscowości otaczające Iławę takie jak: Szymbark, Kamieniec, Ławice, Siemiany, Jerzwałd i Laseczno. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań i zadawały dużo pytań. Pani Cecylia ponadto opowiedziała legendę o Białym Chłopie z siemiańskiego lasu. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.
Czytaj całość…
 
Najpiękniejsze słowo na świecie - Mama
Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni, pełen kwiatów i serdecznych życzeń. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości dla naszych Mam. W tym dniu, Mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i  prezentami. W środę 16 maja w Bibliotece Gminnej w Siemianach Kasia, Ola i Maja z Siemian postanowiły zrobić kwiaty, laurki oraz plakat dla swoich mam. Sto lat dla wszystkich mam.
Czytaj całość…
 
III Festiwal Muzyki Religijnej, Ekumenicznej w Ząbrowie za nami!

20 maja 2012 r. przy boisku sportowym w Ząbrowie odbył się III Festiwal Muzyki Religijnej, Ekumenicznej. Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 6 zespołów oraz 5 solistek:
•    "RADOSNY PROMYCZEK" / Samorządowa Szkoła Podstawowa w  Lasecznie/
•    "PORANEK" /Samorządowe Gimnazjum w Ząbrowie/
•    "ANGELS" /Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ząbrowie/
•    ZESPÓŁ BRACI CZARNECKICH /Ząbrowo/
•    DZIECI ZIEMI IŁAWSKIEJ /Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie/
•    ZESPÓŁ „GAMA” /Publiczne Gimnazjum w Suszu/
•    Sylwia Lewicka /Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku/
•    Aleksandra Lewicka /Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku/
•    Alicja Dubień /GOK w Starym Dzierzgoniu/
•    Paulina Dorawa /Miejski Dom Kultury w Lubawie/
•    Sylwia Jabłońska /Samorządowe Gimnazjum w Ząbrowie/     

                Artystów konkursu oceniało JURY w składzie: Stanisław Kożuchowski, Hipolit Szałkiewicz i Andrzej Janowski. Jury ustaliło werdykt w drodze wspólnej dyskusji. Przy ocenie brało pod uwagę dobór repertuaru, muzykalność, warunki głosowe wykonawców, aranżacje, sposób wykonania i ogólny wyraz artystyczny. Spośród wszystkich wykonawców Jury wyłoniło laureatów tegorocznego Festiwalu:

W KATEGORII ZESPOŁY:
  I m.   nie przyznano
 II m.   zespół „Poranek” z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie
III m.   zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie
Wyróżnienie: zespół „Gama” z Publicznego Gimnazjum w Suszu

W KATEGORII SOLIŚCI:
I m. Paulina Dorawa – Miejski Dom Kultury w Lubawie
II m. Alicja Dubień – GOK w Starym Dzierzgoniu
II m. ex aequo Sylwia Jabłońska – SG w Ząbrowie
III m. Aleksandra Lewicka – Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku
Wyróżnienie: Sylwia Lewicka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku

Po przeglądzie zespołów i solistów na scenie pojawiła się Viola Brzezińska z zespołem. Gwiazda Festiwalu zaśpiewała piosenki ze swoich poprzednich płyt, ale wśród nich było kilka nowych utworów, które już niebawem będziemy mogli usłyszeć na jej nowym krążku, którego premiera odbędzie się we wrześniu. Młodzi, utalentowani muzycy zaprezentowali utwory z bardzo przemyślanymi tekstami trafiającymi do odbiorców - zarówno młodzieży jak i dorosłych. W swoich tekstach nawiązywali do takich wartości jak miłość, szacunek, pozytywne relacje między ludźmi. Po ponad  godzinnym koncercie nadszedł czas rozdania nagród laureatom przeglądu. Nagrody laureatom Festiwalu wręczyli: patron imprezy Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz fundatorzy nagród specjalnych Festiwalu: Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Janusz Śliżewski. Fundatorem nagrody był także Proboszcz Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie ks. Mirosław Masztalerek, który nie był obecny w drugiej części Festiwalu ze względu na swoje kapłańskie obowiązki.  Łączna pula wszystkich nagród wyniosła ok. 1500 zł. Wśród nagród był aparat fotograficzny Kodak, DVD Samsung, Radiomagnetofon JVC oraz nagrody specjalne od w/w fundatorów: duży zestaw głośników Tracer, album o Diecezji Elbląskiej w trzech tomach i biblia. Festiwal został zrealizowany w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Imprezie towarzyszyli liczni wystawcy kramów, park zabaw dla dzieci, oraz stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa, w którym odbywała się sprzedaż własnych  kulinariów. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest dyrektor GOK Grażyna Piękos a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Proboszcz Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie ks. Mirosław Masztalerek przy współpracy  Rady Sołeckiej wsi Ząbrowo, KGW Ząbrowo, OSP Ząbrowo i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa.  Biorąc pod uwagę ilość uczestników, poziom artystyczny Festiwalu, liczną publiczność która dopisała oraz piękną, słoneczną pogodę  tegoroczny festiwal można uznać za bardzo udany.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji imprezy.
 
 Projekt został dofinansowany ze środków UE z zakresu małych projektów
w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
objętego PROW na lata 2007-2013
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 841 - 846 z 995
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.