Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57752984
Strona główna
Advertisement

Prelekcja o Bocianie Białym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
           31 maja  obchodzono Dzień Bociana Białego, który został ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura". Dzień ten stanowił okazję do zwrócenia uwagi na to, jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i przyrodzie oraz na potrzebę ochrony tego gatunku.
Z okazji obchodów Dnia Bociana w Gminnej Bibliotece w Lasecznie  odbyła się prelekcja nt. ,,Bociana Białego” poprowadzona przez p. Alinę Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci dowiedziały się, że  Bocian biały jest ptakiem chronionym. Zamieszkuje Środkową i Wschodnią Europę, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Środkową. Bociany osiągają 100 centymetrów długości i 200 centymetrów rozpiętości skrzydeł. Zimują w południowej Afryce. Trasę 8 tysięcy kilometrów przebywają w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Udział w prelekcji wzięło 70 osób. Na zakończenie odbył się konkurs na temat Bociana Białego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe mapy Kanału Elbląskiego i okolic.
Czytaj całość…
 
Zajęcia "SIECIAKI" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
26. maja 2011 r. Gminna Biblioteka w Lasecznie przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla klas I-III SP  pt. ,,Sieciaki”. Program edukacyjny na podstawie, którego przeprowadzono zajęcia powstał w ramach programu ,,Dziecko w Sieci” Fundacji Dzieci Niczyje i jest elementem programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W trakcie zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzały przygody drużyny Sieciaków, a także zapoznały się ze stroną internetową www.sieciaki.pl. Na zakończenie otrzymały ulotki  i pamiątkowe zakładki ufundowane przez Fundację Orange.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Lichenia na IV Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
28 maja 2011 r. odbyła się wycieczka do Lichenia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Na wycieczkę pojechało 49 osób z terenu miasta i gminy Iława. Tego dnia w Licheniu był IV Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr, w którym uczestniczyło 110 orkiestr, 66 chórów i ponad 5 tys. muzyków. O godz. 12.00 byliśmy na uroczystej Mszy św. z udziałem orkiestr, które zagrały kilkanaście pieśni kościelnych. O godz. 15.30 rozpoczęła się próba generalna  wszystkich chórów i orkiestr przybyłych na licheński zlot . Nad prawidłowym wykonaniem wszystkich pieśni czuwali dyrygenci: Marian Chmielewski i Franciszek Suwała. Zmęczeni ale zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy późnym wieczorem do swoich domów. Za rok zapraszamy na kolejną wycieczkę do Lichenia na V jubileuszowy Zlot Chórów i Orkiestr. Naprawdę warto co widać na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
Dzień Matki w GOK Laseczno
W czwartek 26 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK w Lasecznie obchodziliśmy Dzień Matki. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki". Goście obejrzeli wzruszający monodram wg książki Krystyny Kofty w wykonaniu aktorki z Torunia Teresy Stępień -Nowickiej pt. "Lewa wspomnienie prawej"  opowiadający o ciężkiej drodze jaką przeżywa kobieta dowiadując się o raku piersi. Po spektaklu wystąpił zespół Fantazja w składzie: Grażyna Piękos, Emilia Tomaszewska, Karolina Palczewska, Anna Konopka, Lidia Blinkiewicz. Na klawiszach grał Jurek Piotrowski a na gitarze Grażyna Piękos i Radosław Safianowski. Wykonali następujące utwory: "Babę zesłał Bóg", "Pomarańcze", "Na odległość" oraz "Krakowski spleen". Kobiety po występie mogły nauczyć się samobadania piersi na fantomach silikonowych i uzyskać informacje o działalności Stowarzyszenia Iławski Klub "Amazonki".
Czytaj całość…
 
Konkurs Poetycki "Piękno Warmii i Mazur w Poezji"

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: młodzieżowej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich) oraz w kategorii dorosłych. Celem Konkursu jest m.in. odkrywanie talentów, pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, integracja środowisk twórczych i uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej. Termin nadsyłania utworów: 08 lipca 2011 r. Laureaci zaprezentują swoje utwory na VI Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w dniu 22 lipca 2011 r.

Więcej informacji i szczegółów w Regulaminie .

 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 877 - 882 z 947
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.