Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1303
Linki: 2
gości: 73919406
Strona główna
Advertisement

Dzień pluszowego misia w bibliotece

 

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Gminna Biblioteka w Lasecznie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele "misiowych" atrakcji.

Mali goście mieli okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki : Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie. Ukoronowaniem spotkania były wesołe zabawy z misiem oraz słodkie nagrody :
- ubieranie misia
- rysuję misia z zamkniętymi oczami
- wykałaczki i rękawiczka
- wyjadanie miodku
- czyje to nogi?

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy.

Foto  ----> Czytaj całość

Czytaj całość…
 
Andrzejki z GOK-iem

Kolejny raz z rzędu w drugiej połowie listopada Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował koszykowe zabawy andrzejkowe. 19 listopada 2011 r. w sali widowiskowej GOK w Lasecznie odbyła się pierwsza z nich. O dobrą zabawę gości do późnych godzin nocnych zadbał Bartosz Kluba. Zaś 26 listopada 2011r. w sali wiejskiej w Ząbrowie odbyła się druga z nich, przy muzyce zespołu „The Wedding  Band” z Susza. Dobre humory i taneczny krok towarzyszyły wszystkim do końca imprez. Cieszymy się z niesłabnącej frekwencji naszych gości i już zapraszamy do zapisywania się na zabawy karnawałowe. Ale o tym wkrótce…  Biorąc pod uwagę opinie gości i nastrój, który towarzyszył obydwu imprezom Andrzejki można uznać za udane.

Czytaj całość…
 
III Spotkanie Bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek
22 listopada Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie była gospodarzem trzeciego ze spotkań bibliotekarzy z Biblioteki Wiodącej z GBP w Lasecznie z bibliotekarzami z Bibliotek Partnerskich z Zalewa, Kurzętnika i Wilcząt, które odbywają się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Temat spotkania - "Informacje lokalne – jak je zbierać i upowszechniać" - przybliżyła zebranym pani dyrektor MBP w Iławie Kinga Groszkowska. Do spotkania doszło m.in. dzięki Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała  GBP w Lasecznie mikrogrant „Podaj Dalej” w wysokości 1000 zł. Atrakcją spotkania była wizyta w siedzibie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego w Jerzwałdzie. W grudniu odbędzie się ostatnie spotkanie bibliotekarzy: będzie miało charakter wirtualny. Odbędzie się za pomocą jednego z komunikatorów internetowych.

PIAP-y w gminie Iława.
Pragniemy poinformować, że od marca 2011 roku na terenie gminy Iława istnieje 5 PIAP-ów – publicznych punktów dostępu do Internetu. Działają przy GBP w Lasecznie i w jej 4 filiach: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie, w godzinach pracy bibliotek.
Laseczno: pon. i czw.: 9.00-17.00, wt., śr., piąt.: 8.00:16.00
Ławice: pon.: 12.00-18.00, wt.-piąt.: 11.00-17.00
Rudzienice: pon. i czw.: 10.00-18.00, wt. i piąt.: 8.00-16.00
Siemiany: wt. i czw.: 10.00-16.00, śr.: 13.00-19.00, piąt.: 12.00-18.00, sob.: 8.00-14.00
Ząbrowo: pon.: 8.00:14.00, wt.-piąt.: 13.00-19.00
Koszty internetu w bibliotekach gminy refunduje Orange.
 
Zieliński Wojciech.

Czytaj całość…
 
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Rudzienicach
    „Najpiękniejsze słowo Ojczyzna” to tytuł koncertu, który odbył się 11 listopada w sali wiejskiej w Rudzienicach. Autorka koncertu – Grażyna Piękos - dyrektor GOK w Lasecznie, do wspólnego uczczenia 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprosiła zespoły i solistów z terenu gminy i miasta Iława . W koncercie wzięli udział następujący wykonawcy:  zespoły działające w GOK w Lasecznie – grupa instrumentalno-wokalna „Fantazja”, młodzieżowa grupa wokalna „ A propos”, dziecięcy zespól ludowy pod nazwą „Dzieci Ziemi Iławskiej”, uczniowie z SSP w Rudzienicach i NSP w Tynwałdzie, zespół wokalno-instrumentalny „Śpiewać każdy może” z Franciszkowa, gimnazjalny chór „Poranek” z SG  w Ząbrowie oraz soliści: Lidia Blinkiewicz, Karolina Palczewska, Piotr Buchalski. Zespołom i solistom akompaniowali: Jerzy E. Piotrowski, Stanisław Kożuchowski, Grażyna Piękos. Piękne wiersze o Ojczyźnie zadeklamowały: nauczycielka z SSP Ząbrowo pani Krystyna Kurowska,  uczennice Monika Piotrkowska i Aniela Zielińska z SG Ząbrowo. Piąty raz z kolei imprezę uświetniła swoim wspaniałym występem młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie pod kierownictwem pana Stanisława Kożuchowskiego. Koncert prowadził Piotr Buchalski z Andżeliką  Kaślewicz. W koncercie można było usłyszeć pieśni i piosenki żołnierskie, wzruszające pieśni o ojczyźnie w różnych aranżacjach, takie jak m.in.: „Rota”, „Marsz pierwszej brygady”, „Szara piechota”, „Jedzie w las ułan”, „Żeby Polska była Polską”, „Wolność”, „Mury”, „Modlitwa”. Dużym aplauzem publiczności cieszył się występ dziecięcego zespołu ludowego „DZI”, który oprócz śpiewu zaprezentował taniec  „Polonez warmiński”.
               W trakcie koncertu podsumowano konkurs plastyczny i fotograficzny p.n. „Najpiękniejsze słowo-Ojczyzna” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym wzięło udział aż 200 prac. Oto laureaci:
Kategoria: Przedszkole
I m. Grupa 6-latków z oddziału przedszkolnego przy SSP w Rudzienicach
Opiekun: Stanisław Kowalkowski
II m. Kinga Różańska – Oddział Przedszkolny przy SSP w Wikielcu
Opiekun: Danuta Szulc
III m. Filip Zakrzewski – Oddział Przedszkolny przy SSP w Gałdowie
Opiekun: Krystyna Najda
Wyróżnienie: Paweł Raczkowski-Oddział Przedszkolny przy SSP w Rudzienicach
Wyróżnienie: Patrycja Bulik – Oddział Przedszkolny przy SSP w Wikielcu
Opiekun: Danuta Szulc

Kategoria klas I-III SP:
I m. Maciej Chełstowski – SSP w Wikielcu
Opiekun: Marzena Bendelewska
II m. Magdalena Mazur – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
III m. Agnieszka Kamionka – SSP w Gromotach
Opiekun: Ewa Piekarczyk
Wyróżnienie: Małgorzata Rycharska – SSP w Gałdowie
Opiekun: Anna Lewandowska
Wyróżnienie: Maksymilian Pielacki
Opiekun: Helena Kulesza

Kategoria klas IV-VI SP
I m.
Paulina Wrzesińska – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
II m. Natalia Antkowiak – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
III m. Agata Kamionka – SSP w Gromotach
Opiekun: Małgorzata Malon
Wyróżnienie: Sebastian Stępka – SSP we Franciszkowie
Opiekun: Helena Kulesza
Wyróżnienie: Wiktoria Birbach – SSP w Rudzienicach
Opiekun: Stanisław Kowalkowski

Szczególne wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Najpiękniejsze słowo-Ojczyzna” otrzymała Katarzyna Mazur z SG w Ząbrowie - jedyna laureatka konkursu.  Prace fotograficzne zachwyciły publiczność, zostały zamieszczone w prezentacji multimedialnej, która towarzyszyła piątkowemu koncertowi w Rudzienicach. Po wręczeniu nagród i dyplomów laureatom konkursów, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wręczył wszystkim nauczycielom podziękowania, za przygotowanie dzieci do udziału w konkursach. Podziękowania otrzymali nauczyciele: z SSP w Wikielcu: Danuta Szulc, Małgorzata Pawłowska, Marzena Bendelewska, Małgorzata Kuszmiruk, Grażyna Szczepańska, Bożena Samolińska, z SSP w Gałdowie: Krystyna Najda, Anna Lewandowska, Iwona Szumiło-Sombecka, z SSP w Gromotach: Ewa Piekarczyk, Małgorzata Malon, z SSP we Franciszkowie: Helena Kulesza, z SSP w Rudzienicach: Joanna Drozdowska, Stanisław Kowalkowski, z SSP w Ławicach: Marzanna Suwińska.
Realizacja dźwięku: Jerzy E. Piotrowski, Arkadiusz Osiakowski.
Scenografia: Karolina Cap, Agnieszka Prusakowska, Anna Szklanna.
Multimedia: Wojciech Zieliński.
Koncert odbył się pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Organizatorami koncertu byli – Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Rada Solecka wsi Rudzienice.
Dyrektor GOK w Lasecznie dziękuje za pomoc w realizacji koncertu Stanisławowi Włodarczykowi i firmie Pro Efekt Ewa Śmigielska.
              Biorąc pod uwagę ilość widzów i atmosferę jaka towarzyszyła koncertowi imprezę można zaliczyć do udanych.

Fotoreportaż - poniżej
 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 883 - 888 z 981
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XXX Wielkanocny Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.