Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1315
Linki: 2
gości: 80752729
Strona główna
Advertisement

Kółko Plastyczne w Gminnej Bibliotece w Ząbrowie
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Ząbrowie zaczęło działać kółko plastyczne. Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godz. 16.00-17.00. Uczestniczą w nich dzieci lubiące i chcące malować różnymi technikami. Pierwsze zajęcia skupiły miłośników farbek i malowania na talerzach papierowych. Na kolejnych,  dzieci poznały technikę malowania zwaną "mandala" pobudzającą wyobraźnię i rozwijającą twórcze myślenie. Wszystkie namalowane obrazy są bardzo barwne i stanowią ozdobę biblioteki. Zajęcia prowadzi bibliotekarz Agnieszka Śmigielska.

Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w Lasecznie i Ząbrowie

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie zaprasza wszystkie Panie wraz z osobami towarzyszącymi na obchody Dnia Kobiet, które odbędą się 8 marca w sali widowiskowej GOK w Lasecznie o godz. 1700, a 9 marca (piątek) o godz. 1800 w sali widowiskowej w Ząbrowie. W programie artystycznym: koncert piosenek o kobietach i dla kobiet połączony z warstwą słowną, zawierającą humor związany z piękniejszą połową społeczeństwa. Humorystyczne teksty, aforyzmy i scenki przedstawia pracownicy i zespoły działające przy GOK.

 Serdecznie zapraszamy

 
XVIII Konkurs Wielkanocny "Święto Wiosny 2012"

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza do udziału w XVIII edycji Konkursu Wielkanocnego "Święto Wiosny 2012" adresowanego do przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gm. Iława.
Konkurs trwa od 20 lutego 2012 r. do 30 marca 2012 r.
Prace należy dostarczyć lub przesłać  na adres GOK /Laseczno 39A, 14-202 Iława/ do dnia 30 marca 2012 r.
Więcej szczegółów w Regulaminie .
Do każdej pracy należy dołączyć informacje (pisane wyraźnym pismem): imię i nazwisko autora, klasa, nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora dokona oceny prac i przyzna nagrody w czterech kategoriach wiekowych i dwóch tematycznych. Wszystkie   prace  będzie  można  oglądać  podczas  wystawy  pokonkursowej w  Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie  w  która  trwać  będzie  w  dniach 02.04 – 13.04.2012 r. na która serdecznie zapraszamy.

Nadesłane i dostarczone prace prosimy odebrać bezpośrednio po zakończeniu wystawy pokonkursowej w GOK, w dniu 16.04.2012 r., ale nie później niż do 30.04.201

Szczegóły Konkursu pod nr. (89) 648 44 23

 
Koncert Morawy w Iławie

W Dniu Św. Walentego, w iławskiej sali widowiskowej wystąpił nasz zespół "Morawa". Koncert zorganizowały związki zawodowe oświaty dla swoich emerytów. Oprócz "Morawy" zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie, oraz iławski klub tańca "Gracja".
Prezentujemy zdjęcia "Morawy" z garderoby tuż przed występem oraz z samego Koncertu.

 

   

 
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

 10 lutego 2012 r. GOK zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na musical "Skrzypek na dachu". W wyjeździe wzięły udział 32 osoby z terenu gm. Iława i powiatu Iławskiego (Iława, Wikielec, Ząbrowo, Szymbark, Susz). Musical trwał ponad 3 godziny. Pozostawił w każdym z nas niedosyt i chęć obejrzenia go po raz kolejny.


Krótko o musicalu:
Główny bohater Tewje, mieszkający wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce musi wybierać pomiędzy poszanowaniem tradycji a szczęściem dzieci. Ubogi mleczarz, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać czoło trudnościom związanym z życiem, dokonuje wyborów i podejmuje decyzje z naturalną pogodą i wiarą w harmonię otaczającego go świata… Musical jest adaptacją książki Szolema Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji. „Skrzypek na dachu” jest także obrazem przemian, upadania tradycji, o której tak wiele się mówi i która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Musical „Skrzypek na dachu” to niekwestionowane arcydzieło gatunku. Po premierze w 1964 roku, która na Broadway’u odniosła olbrzymi sukces, grany jest z wielkim powodzeniem na scenach całego świata.

 

 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 865 - 870 z 993
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.