Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1303
Linki: 2
gości: 73920455
Strona główna
Advertisement

Pożegnanie Lata w Mątykach

                                                       27 sierpnia br. Rada Sołecka Mątyk, OSP Mątyki, mieszkańcy wsi we współpracy z GOK Laseczno zorganizowali imprezę o nazwie "Pożegnanie lata". Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski. Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, dyrektor GOK. Koncert rozpoczął występ mlodej, utalentowanej pianistki z Mątyk Moniki Kopaszewskiej, która uczy się w liceum muzycznym w Gdańsku. Usłyszeliśmy muzykę Chopina. Po niej na estradę wkroczył znany zespół folkowy "Morawa" z propozycją utworów z różnych krajów europejskich. Po występie "Morawy" swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z Mątyk. "Kolejny wykonawca, zespół "Ekstaza" z Białegostoku zaprezentował muzykę disco-polo, która została przyjęta bardzo żywo. Na estradzie towarzyszyli zespołowi tancerze z kręgu hip-hop z ciekawymi i karkołomnymi ewolucjami tanecznymi. Po nim zaprezentował się zespół "Sonex", grający covery muzyki polskiej i obcej. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, która trwała do "białego rana".
Imprezie towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, a wśród nich rzucanie podkową do celu, w której wziął udział sam przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski.
Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i przyciągnęła nie tylko mieszkańców Mątyk, ale także Ławic, Rudzienic, Gromot, Iławy i innych miejscowości.

Poniżej umieściliśmy krótką fotorelację.

Czytaj całość…
 
XIV Spotkania z Folklorem w Szałkowie

31 lipca 2011 roku odbyły się w Szałkowie XIV Spotkania z Folklorem. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy w Iławie, Rada Sołecka Szałkowa i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

                W tegorocznym przeglądzie folklorystycznym wzięło udział 11 zespołów: „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna (kier. Grażyna Piękos), „Anibabki” z Kurzętnika (kier. Anna Lewicka), „Dybzaki” z Gierzwałdu (kier. Józef Podolak), „Jezioranie” z Jezioran (kier. Andrzej Polakowski), „Babskie Olekanie” z Rozóg (kier. Katarzyna Błońska), „Mołtajnianki” z Mołtajn (kier. Barbara Sadzikowska, kier. muzyczny Dariusz Szandor ), „Gosposie” z Laseczna (kier. Stefan Gurzyński), „Ostródzianie” z Ostródy (kier. Gerard Kowalkowski), „Kalina” z Jędrychowa (kier. Michał Wróblewski), „Pomerania” z Kisielic (kier. Michał Wróblewsk) i „Dąbrowa” z Dąbrówna (kier. Paweł Piórek).
Jury w składzie: Stefan Gurzyński i Bogdan Olkowski wyłoniło laureatów XIV Spotkań z Folklorem:
I miejsce – „Dąbrowa” z Dąbrówna
II miejsce – „Dybzaki” z Gierzwałdu
III miejsce – „Babskie Olekanie” z Rozóg
Nagroda Specjalna Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich – „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna
                 Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę wykonaną przez młodego artystę-rzeźbiarza Krzysztofa Paradowskiego z Falknowa. Po Przeglądzie Folklorystycznym wystąpiły gwiazdy wieczoru: zespół „Marguva” z Litwy  oraz „Slovianskij Krug” z Rosji. Oba zespoły przyjechały z przedstawicielami lokalnych władz z partnerskich gmin Pagegiai z Litwy i Sovetsk z Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja). Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła zespoły, nie obeszło się także bez bisów. Po występach na scenie, przy sali wiejskiej w Szałkowie odbyła się zabawa taneczna.
Już za rok zapraszamy na jubileuszowe XV Spotkania z Folklorem!

 

Czytaj całość…
 
VI Festiwal Nad Jeziorakiem w Siemianach zakończony

 W dniach 22-23 lipca br., w Siemianach trwał VI Festiwal „Nad Jeziorakiem” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Jacka Protasa i zorganizowany przez Urząd Gminy Iława, Radę Sołecką Siemian i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
 Gospodarzem pierwszego wieczoru był warszawski aktor i wokalista Szymon Kusarek. Tradycyjnie, w piątek rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy pod dyrekcja Bogdana Olkowskiego, po czym uroczystego otwarcia festiwalu dokonał jak co roku wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
W części oficjalnej zostały tez wręczone nagrody zwycięzcom regat o Puchar Wójta Gminy Iława.
Część artystyczną rozpoczął „Kwartet Rampa”- zespół warszawski, którego wykonawcy są aktorami Teatru Rampa. Po nich usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu gospodarza wieczoru, Szymona Kusarka, który nawiązał z publicznością doskonały kontakt, okraszając swoje wokalne popisy tekstami kabaretowymi. W dalszej części usłyszeliśmy nestora piosenki artystycznej, zespół olsztyński, Czerwony Tulipan. Gwiazdą wieczoru był polsko-afrykański zespół „Motema Africa”, który rytmami z czarnego lądu w nowoczesnych aranżacjach Marcina Piękosa (klawisze) rozgrzał publiczność „do białości”. Piątkowy koncert zakończył się po północy.
W kolejnym dniu imprezy gospodarzem wieczoru był Bogusław Nowicki- znany bard i gitarzysta. O godz. 16.00 rozpoczął się Konkurs Młodych Talentów w kategoriach: piosenka artystyczna, poezja, sztuki plastyczne, a po nim usłyszeliśmy nagrodzonych wykonawców: Karolinę Palczewską z Ząbrowa,
Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów promujących walory przyrodnicze Warmii i Mazur.
Część muzyczną festiwalu rozpoczął zespół „Remedium”, działający przy GOK Laseczno, a debiutujący właśnie na siemiańskiej scenie. Liderem zespołu i jego wokalistką jest Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno. Po „Remedium” publiczność bawił znakomity kabaret „Rak”. Dalej wystąpiła Elżbieta Adamiak z zespołem, której chyba nie potrzeba przedstawiać. Uwieńczeniem dwóch dni była „Biesiada Bardów”. Pod tym hasłem wystąpili artyści znani w całym kraju: Kuba Sienkiewicz, Bogusław Nowicki, Piotr Bakal i Krzysztof Daukszewicz.
Publiczność dopisała. Pogoda również. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom, patronom medialnym i wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji Festiwalu.

Fotoreportaż poniżej..

Czytaj całość…
 
"Morawa" na Dniach Kurzętnika

Zespół folklorystyczny  "MORAWA" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie koncertował 24 lipca 2011 r . na Dniach Kurzętnika. Zdjęcia w galerii

   
 

 
Morawa koncertowała w Augustowie
  25 lipca, na zaproszenie zespół Morawa wystąpił w Augustowie, w czasie trwającej tam Podlaskiej Oktawy Kultur 2011. Przed naszym zespołem wystąpiły m. in.  KUD Domu Kultury „Nova Varos” z Serbii i AKADEMICKI TEATR MUZYKI, PIEŚNI I TAŃCA „ZORJANY” (KIROWOGRAD, UKRAINA). Morawa została przyjęta bardzo ciepło. Pogoda dopisała. Organizacja i nagłośnienie również. Poniżej zamieściliśmy fotorelację z występu naszego zespołu.Poniżej znajduje się fotorelacja z koncertu.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 895 - 900 z 981
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XXX Wielkanocny Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.