Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1303
Linki: 2
gości: 73922364
Strona główna
Advertisement

IX Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy
W niedzielę 17 grudnia 2023 roku, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie rozbrzmiewała radosnymi kolędami i pastorałkami. W scenerii bożonarodzeniowych stroików, szopek, wieńców, gwiazd betlejemskich i zapachu świątecznych specjałów (pierniki, makowce, serniki), po raz dziewiąty mieszkańcy gminy Iława i okolic wzięli udział w kiermaszu charytatywnym zorganizowanym przez GOK Laseczno otwierając swoje serca i portfele na rzecz tych, których los szczególnie doświadczył. Licytację prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos w asyście pracowników. Licytowano prace, które przygotowali uczniowie ze szkół gminy Iława, kluby seniora działające pod egidą Klubu Integracji Społecznej, KGW Gałdowo, młodzież i osoby dorosłe i GOK Laseczno. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Szymbarka i Ząbrowa przygotowały przepyszne ciasta, które się cieszyły dużym zainteresowaniem uczestników kiermaszu. 

W trakcie licytacji ludowy zespól dziecięcy Dzieci Ziemi Iławskiej wykonał, włączając do wspólnego śpiewania publiczność, wykonał znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Licytowane prace zachwyciły zebranych swoim pięknem, pomysłowością, kolorystyką i niejednokrotnie misterią wykonania. Na uwagę zasługuje fakt, że w licytacji wzięły udział całe rodziny, które z zacięciem ze sobą współzawodniczyły i pozostawiły na szlachetny cel znaczne kwoty. Imprezie towarzyszyła miła i świąteczna atmosfera, na którą złożyło się kolędowanie, licytowanie i wspólny cel. Z ramienia Urzędu Gminy Iława udział w imprezie wziął sekretarz Krzysztof Bądkowski, który w imieniu władz gminnych złożył serdeczne życzenia świąteczne. 

Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy w tak ofiarny sposób wsparli IX Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Państwa otwartość serca sprawiła, że w tym szczególnym, świątecznym czasie mogliśmy pomóc i sprawić odrobinę radości tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Jesteśmy dumni z tego, że hasło, które przyświecało kiermaszowi „Podziel się sercem jak opłatkiem”, miało swoją moc. W tym momencie zebraliśmy ponad 5000 zł, ale sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych będzie trwała do piątku 22.12.2023r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami życzą Państwu zdrowia, pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń, i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Lista nagrodzonych w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym:

Kategoria 1 - szopki

Lena Pankowska - SP Rudzienice
Maciej Pisarczyk - SP Ząbrowo
Oskar Sass - SP Gromoty
Lena Grosz - Iława

Kategoria 2 - ozdoby świąteczne

Marcin Szkopiński - SP Ząbrowo
Igor Klach - SP Ząbrowo
Hanna I Małgorzata Piękos - SP Ząbrowo
Marcel Nowakowski - SP Ząbrowo
Michalina I Marcelina Kwiatkowskie - SP Laseczno
Amelia Kosińska - SP Rudzienice
Lena Zawadzka - SP Gałdowo
Melania Bendelewska - SP Rudzienice
Jakub Kalbarczyk - SP Wikielec
Marcelina Bojanowska - SP laseczno
Maja Żmudzińska - SP Laseczno
Jagoda Felczak - SP Ząbrowo
Lena Moszczyńska - Iława
Piotr Rzepka - Zespół Placówek Szkolno Wychowawczych Iława
Pani Wanda Gubała
Karolina Niedźwiedzińska - Iława
Agnieszka Janiszewska - Laseczno
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK Laseczno- 2023

W dniu 6 grudnia br. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował  w sali widowiskowej ośrodka „Mikołajki” dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej w Lasecznie.

W specjalnie przygotowanej scenografii, w której dużą rolę odgrywało światło, o godz.11:00 rozpoczęła się zabawa. Dzieci na tę okazję ubrały się w piękne stroje mikołajkowe. Prowadzeniem „Mikołajek” i animowaniem zajęła się dyrektor GOK Grażyna Piękos. Oprócz licznych gier i zabaw dzieci i młodzież miały okazję tańczyć w rytm adekwatnej dla ich wieku i okoliczności muzyki. Przeprowadzane konkursy, w których brali udział także nauczyciele SP Laseczno,nagradzane były słodyczami, które ufundowała pani Jolanta Bądkowska, właścicielka sklepu w Lasecznie, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy zorganizowali świąteczne karaoke (pastorałki kolędy) nawiązując tym samym do zbliżających się świąt i poprzedzającego ich Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w GOK Laseczno, 17 grudnia br. (początek o 11:00, licytacja na rzecz potrzebujących osób i koncerty kolędowe naszych zespołów o 13:30).

Na koniec zabawy przybył Mikołaj z workiem prezentów i rozdał wszystkim dzieciom świąteczne paczki, przygotowane przez SP Laseczno.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Czytaj całość…
 
Mikołaj na próbie Dzieci Ziemi Iławskiej
W dniu 5 grudnia, podczas zajęć zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej”, do sali prób w Ząbrowie przybył Mikołaj z prezentami. Każde dziecko otrzymało atrakcyjny prezent. W podziękowaniu, dzieci i młodzież zaśpiewały kolędy, nad którymi obecnie pracują.  Ponadto zespół przygotowuje jasełka. Było dużo radości i wspólne pamiątkowe zdjęcia.
„Dzieci Ziemi Iławskiej” zapraszają na najbliższy występ grupy, 17.12.2023 (niedziela) podczas IX Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Kiermasz rozpoczyna się o godz. 11:00, natomiast licytacje i występy od godz. 13:30.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Warszawy- projekt pn Biblioteka dla każdego człowieka
W dniach 28 - 29 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Podczas tego dwudniowego wyjazdu pracownicy bibliotek wraz z partnerami projektu Blisko mieli okazję zwiedzić kilka ważnych miejsc i atrakcji stolicy Polski. Pierwszym punktem programu była wizyta studyjna w Bibliotece Narodowej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasobami tej instytucji, poznać jej historię i dowiedzieć się o cennych zbiorach, jakie przechowuje. Biblioteka Narodowa stanowi ważne centrum kultury i wiedzy, a uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się jej funkcjonowaniu. Następnie grupa udała się do Teatru Capitol, gdzie miała okazję obejrzeć spektakl komediowy pt. „Prezent urodzinowy”. Teatr Capitol słynie z wysokiej jakości produkcji artystycznych. Kolejnym punktem programu była wizyta na Zamku Królewskim. Zamek ten to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić zamek, poznać jego historię oraz podziwiać piękne wnętrza. Wyjazd był elementem projektu „BIBLIOTEKA DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z dr Sewerynem Szczepańskim- skansen Pomezania
W piątkowe popołudnie, 03.11.2023r. o godzinie 16:00 w Skansenie Pomezania , w Kałdunach odbyło się spotkanie z dr. Sewerynem Szczepańskim, historykiem, regionalistą, autorem książek historycznych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania historii kamiennych „bab pruskich” znajdujących się na terenie powiatu iławskiego i okolic, w miejscowościach tj.: Gałdowo, Mózgowo, Jakubowo Kisielickie, Susz, Zalewo, Nipkowo.
W tym niezwykle interesującym wykładzie wzięli udział bibliotekarze z 5 gminnych bibliotek (Laseczno, Ząbrowo, Ławice, Siemiany i Rudzienice), wraz z partnerami BLISKO, dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami oraz lokalni pasjonaci historii min.: Henryk Plis – Prezes Stowarzyszenia Ziemi Rudzienickiej, radna Gminy Iława Izabela Kurek, Magdalena Rudnicka ze Stowarzyszenia Dzika Iława, Waldemar Wysocki właściciel skansenu, prowadzący salkę muzealną w Iławie, sołtys Siemian Karina Cyganowska, miłośnik historii dr. Wiktor Chmielarczyk z Rudzienic oraz mieszkańcy gminy Iława i okolic. Uczestnicy prelekcji mogli w czasie wydarzenia zapoznać się z książkami autorstwa historyka. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania historią naszego regionu, (dawnymi kulturami, mieszkańcami), jej pielęgnowaniem, co przyczyni się do jej przetrwania i będzie inspiracją nie tylko dla naukowców, ale także szeroko rozumianych twórców kultury.
Działanie zorganizowane było w ramach projektu „Biblioteka dla każdego człowieka”, realizowanego w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025
Organizatorzy dziękują właścicielom skansenu za przyjęcie i miłą atmosferę, a uczestnikom za przybycie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 981
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XXX Wielkanocny Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.