Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1224
Linki: 2
gości: 41640692
Strona główna
Advertisement

Gminne Obchody Dnia Kobiet w GOK Laseczno
07.03.2022.
W dniu 06.03.2022 r, w niedzielne popołudnie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Obchody Święta Kobiet.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący  Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, osoby zasłużone dla gminy Iława-  Maria Sak i Henryk Plis, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, radna gminy Iława i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno Aneta Bojanowska, mieszkańcy Laseczna, gminy Iława, a także goście z Lubawy i Iławy.

Imprezę otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która po złożeniu życzeń wszystkim gościom w imieniu Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, zaprosiła na scenę wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy. Obaj Panowie w imieniu swoim i samorządowców złożyli równie gorące życzenia wszystkim paniom, a piękny, symboliczny bukiet róż złożyli na ręce emerytowanej nauczycielki z Laseczna, pani  Janiny Lepczyńskiej. W życzeniach skierowanych do pań, pojawiła się w związku z obecną trudną sytuacją na Ukrainie. Wszyscy mówcy życzyli zebranym pokoju i szczęśliwego życia.

    Impreza przebiegała w ciepłej i artystycznej atmosferze, na którą złożyły się przepiękne obrazy malarskie z tematyką kobiecą Zbyszka Hofmana i scenografia sali widowiskowej,  nawiązująca do kolorystyki flagi Ukrainy, co było wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami.
    Do udziału w tegorocznym święcie kobiet, organizatorzy zaprosili znanego lidera grupy „Babsztyl” Zbigniewa Hofmana, który tym razem zaprezentował się  wraz z muzycznymi kolegami w projekcie „Zbyszek Hofman Trio”.
Przed występem zespołu dyrektor GOK zaprezentowała muzyczno- malarskie dossier artysty.
Z którego  wynikało, że przepiękne prace malarskie powstały głównie w czasie lockdown’u.

Koncert „Zbigniew Hofman Trio” składał się z utworów znanych, popularnych, a także z piosenek z ostatniej płyty artysty. W repertuarze zespołu znalazły się także bardzo wzruszające utwory nawiązujące do obecnej sytuacji. Publiczność żywo reagowała na poszczególne utwory.
Koncert odbył się w ramach Kawiarenki Artystycznej, gdzie nie zabrakło lampki szampana i słodkiego poczęstunku, o który zadbała Rada Sołecka Laseczna. Niespodzianką imprezy było wystąpienie Henryka Plisa, który zaprezentował wiersze o kobietach własnego autorstwa.
Organizatorzy Gminnych Obchodów Dnia Kobiet - wójt gminy Iława, GOK Laseczno we współpracy z Radą Sołecką Sołectwa Laseczno - dziękują artystom za wspaniałe przeżycia, publiczności za przybycie i wspólne celebrowanie Dnia Kobiet.
Czytaj całość…
 
Otwarcie biblioteki w Rudzienicach - po remoncie
02.03.2022.
W piątek, 25 lutego br. odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanej biblioteki. Inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców Rudzienic.
Na uroczystości licznie pojawili się zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli samorządów, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego, Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, radnych i sołtysów Gminy Iława, Dyrektor GOK Grażyny Piękos, ks. kan. Prał. Adama Olszewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzienicach Urszuli Solis, Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzeja Marcinkiewicza wraz z zastępcą, Adrianną Walendziak, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców sołectwa.

Przybyłych powitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który opowiedział o przeprowadzonej inwestycji i pogratulował Dyrektor GOK-u Grażynie Piękos  jej sprawnego przeprowadzenia. Podziękował również Prezesowi firmy Mazurskie Meble „Szynaka Living” Dariuszowi Miśtalowi, którego reprezentował Dariusz Żulewski, za przekazane na rzecz  biblioteki meble. Obecny na uroczystości przedstawiciel firmy zapewnił, że gmina Iława zawsze może liczyć na życzliwość i wsparcie. Zostały również przekazane okolicznościowe podziękowania i drobne upominki. Później głos zabrali zaproszeni goście.

W ramach przeprowadzonej inwestycji został kompleksowo przebudowany obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach. Powstało tutaj „Centrum informacji kulturalno – turystycznej”,  jako miejsce integracji społecznej. GOK pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Powstał obiekt na miarę XXI wieku, wyposażony w nowe meble biblioteczne oraz gabloty wystawowe. Oprócz tradycyjnej roli biblioteka pełnić będzie szereg istotnych funkcji nakierowanych na rozwój lokalnej społeczności, takich jak szerzenie oświaty, upowszechnianie korzystania z technologii informacyjnych, zapewnienie przestrzeni do pracy z dostępem do źródeł i Internetu.

Biblioteka będzie pełnić również  funkcję swoistego centrum życia kulturalnego. Historyczne położenie na Ziemi Rudzienickiej, tradycje Jarmarków Rudzienickich, Biesiad Historycznych i innych wydarzeń doskonale wpisują się w działalność społeczności lokalnej. Dodatkowo, z uwagi na świetne położenie, obiekt pełnić będzie również funkcję Centrum Informacji Turystycznej Gminy Iława i Obszaru Kanału Elbląskiego.

Inwestycja została ukończona 30 listopada ub. r. Całkowita wartość zadania wyniosła 149 447,52 zł, a dofinansowania 95 093,00 zł. Projekt nosił tytuł : "Modernizacja wraz z wyposażeniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach i stworzenie centrum informacji kulturalno - turystycznej jako miejsca integracji społecznej”

/ za www.gmina-ilawa.pl/

Czytaj całość…
 
Wycieczka na spektakl Chłopi z sukcesem
02.03.2022.
W sobotę 26 lutego 2022, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wyjazd do gdyńskiego Teatru Muzycznego na musical "Chłopi”. Zainteresowanie spektaklem było ogromne, bilety rozeszły się w ciągu kilku dni. W wyjeździe wzięli udział mieszkańcy gminy Iława i powiatu iławskiego. Widowisko było wyjątkowe, nie tylko ze względu na skalę przedsięwzięcia (ponad siedemdziesiąt osób na scenie!), ale i jego oryginalność, którą tworzy powieść Władysława Reymonta, odsłaniająca nasze wspólne korzenie i definiująca zbiorową tożsamość. Zdaniem uczestników, była to wyjątkowa uczta artystyczna. Wszystkim którzy wzięli udział w wyjeździe dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia artystyczne z naszym Ośrodkiem. O kolejnych propozycjach musicalowych, teatralnych i artystycznych będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zapraszamy do śledzenia strony Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie:
Czytaj całość…
 
Ważne ogłoszenie - zbiórka darów
28.02.2022.
PILNE !!!

Szanowni Państwo,
gmina Iława przeprowadza zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych na Ukrainie w wyniku działań wojennych w wyznaczonych sołectwach. Sugerowana lista produktów i środków, które mogą być przekazane jest dostępna tutaj: https://gmina-ilawa.pl/pl/blog-artykul/350 .
Dary prosimy przekazywać do Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie:

Poniedziałek 8-16
Wtorek 8-18
Środa 8-16
Czwartek 8-18
Piątek 8 - 16
 
Zajęcia plastyczne w rudzienickiej Bibliotece
18.02.2022.
Z przyjemnością informujemy, że pierwsze zajęcia plastyczne w Rudzienicach już za nami!  We czwartek 17.02.2022r. na spotkanie z Panią Danutą Glińską do Gminnej Biblioteki Publicznej- Filia Rudzienice przybyło 6 osób. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Adepci sztuk pięknych wykonali swoje pierwsze walorowe rysunki w technice węgla naturalnego. Z dość trudnym tematem „Martwej natury” poradzili sobie świetnie!
Serdecznie zapraszamy na najbliższe zajęcia, które odbędą się w czwartek 24.02.22r. w tym samym miejscu.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 908
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.