Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1232
Linki: 2
gości: 44428350
Strona główna
Advertisement

X-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie
19.10.2021.
W dniu 16.10.2021, w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji X-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie. Na imprezę przybyli mieszkańcy Ząbrowa i sołectwa Ząbrowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława Roman Piotrkowski, Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesław Domian, proboszcz tutejszej parafii ksiądz prałat Mirosław Masztalerek, Danuta Śliżewska- prezes "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa", z-ca dyrektora SP Ząbrowo Joanna Klimaszewska, sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska i były sołtys Roman Piękos, przewodnicząca KGW gminy Iława Bogumiła Kowalska i wielu innych.
Padło wiele ciepłych życzeń ze strony gości, były wspomnienia początków istnienia koła jubilatów.
Prezentację o historii KGW Ząbrowo przedstawiła Edyta Lendzion, a przewodnicząca Anna Malinowska wręczyła pamiątkowe statuetki z wizerunkiem członkiń koła.
W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny działający przy GOK Laseczno "Dzieci Ziemi Iławskiej", który przedstawił pieśni i tańce z regionu warmińsko-mazurskiego i utwór przygotowany na zbliżające się święto 11 listopada- "Piękna nasza Polska cała". Zespół przygotowała Grażyna Piękos, która pełniła także funkcję prowadzącej imprezę. Pracownicy GOK zapewnili oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt do prezentacji multimedialnej.
Jak na KGW przystało, po części oficjalnej szefowa KGW zaprosiła zebranych na imponujący pod względem obfitości i smaku poczęstunek.
Czytaj całość…
 
Koncert pianistyczny Fortepian Chopina i wiersze Cypriana Kamila Norwida
19.10.2021.
W niedzielne popołudnie- 17.10.2021 sala widowiskowa GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina i wierszami C.K. Norwida. To niezwykłe wydarzenie kulturalne z udziałem prof. Stanisława Deji- wybitnego pianisty (laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) oraz w Jaen (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Mozarta i Chopina) i pochodzącej z gminy Iława, pianistki i stypendystki Moniki Kopaczewskiej – Ratajczak skupiło mieszkańców gminy i powiatu iławskiego.
W pięknie udekorowanej sali organizatorzy powitali zaproszonych gości- z-cę wójta Andrzeja Bracha, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego, radną i sołtys Laseczna Emilię Skolmowską, dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury Piotra Pancera, księdza Mirosława Masztalerka i wielu innych. Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która przypomniała publiczności fakty z życia F. Chopina. Wiersze Norwida przedstawiły: Danuta Glińska i Barbara Kępczyńska. Był to ciekawy antrakt i urozmaicenie koncertu.
Na koniec  oprócz gromkich braw publiczność przygotowała młodej pianistce miłą niespodziankę- odśpiewała jej i mężowi 100-lat z okazji przypadającej tego dnia pierwszej rocznicy ich ślubu.
Koncert był udany i można śmiało powiedzieć, że dla zebranych była to „uczta dla ducha i serca”. GOK zadbał tez o słodki poczęstunek, kawę, herbatę, co w „Kawiarence Artystycznej” jest już tradycją.
Gminny Ośrodek Kultury pragnie serdecznie podziękować Mirosławowi Mastalerzowi, właścicielowi firmy rentalowej „Pianoforte Concert Management” za udostępnienie i przygotowanie do koncertu doskonałego fortepianu  m-ki „Steinway & Sons”.
Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej w GOK Laseczno
15.10.2021.
W dniu 14.10.2021, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na imprezę przybyli przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, skarbnik Marlena Baranowicz- Rak, kierownik wydziału edukacji Henryk Szabelski, dyrektorzy szkół gminnych, nauczyciele, pracownicy oświaty i przewodnicząca ZNP w Iławie Iwona Gawińska.
Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, która po przywitaniu przybyłych gości zaprosiła na scenę  wójta gminy Iława i przewodniczącego Rady Gminy. Obydwaj panowie w  ciepłym wystąpieniu skierowali słowa  uznania dla wszystkich pracujących osób w oświacie gminnej, a zwłaszcza wyróżnionych.

Wyróżnieni nauczyciele, pracownicy oświaty z rąk wójta i przewodniczącego Rady Gminy otrzymali odznaczenia, nagrody, pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Była to szczególna okazja do wyrażenia przez przedstawicieli władz lokalnych wychowawcom, nauczycielom, pedagogom- wszystkim ludziom pracującym na rzecz oświaty wdzięczności i uznania za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia.

Cześć oficjalna była urozmaicona występami uczniów ze SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie i ludowego zespołu , działającego w GOK Laseczno „Dzieci Ziemi Iławskiej”.
W programie artystycznym znalazły się piosenki polskie z bogatą warstwą tekstową uznanych polskich autorów, oraz utwory ludowe warmińsko-mazurskie.
Pracownicy GOK zadbali o nagłośnienie , oświetlenie , wystrój wnętrza i odpowiednią atmosferę sprzyjającą uroczystości.
Czytaj całość…
 
Jesienna Zaduma - spotkanie integracyjne seniorów w Tynwałdzie
11.10.2021.
W niedzielę 10 – go października, w Tynwałdzie odbyło się spotkanie integracyjne z seniorami pn. „Jesienna Zaduma”. Organizatorem spotkania byli: Danuta Nowicka - sołtys sołectwa Tynwałd wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Impreza miała charakter poetycko - muzyczny, oprócz seniorów wzięła w niej udział młodzież, zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem  Harmacińskim na czele. Piękne wiersze o jesieni o tematyce jesiennej znanych polskich poetów przedstawiły następujące osoby: Stefanii Wilk, Wiktorii Sierdzińskiej, Magdaleny Kowalskiej, Alicji Krygiel, Bogumiły Kowalskiej, Beaty Grzechnik, Teresy Kowalskiej i Zofii Jaskuły. W części muzycznej wystąpił działający przy GOK Laseczno zespół folkowy "Morawa" w składzie Grażyna Piękos - wokal, prowadznie imprezy, Stanisław Kożuchowski - wokal, gitara basowa i Michał Stadnicki - akordeon), który jesienny klimat ,,przełamał” dynamicznymi utworami i porwał wszystkich do tańca. Obsługa techniczna – Marcin Kowalewski i Hubert Otręba. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o poczęstunek oraz piękną dekorację stołów. Biorąc pod uwagę różnorodność nastroju, jaki towarzyszył uczestnikom imprezy i oprawy artystycznej można stwierdzić, że jesień może być piękna, klimatyczna i różnobarwna. „Jesienna Zaduma” była doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej.
Czytaj całość…
 
Spotkanie integracyjne seniorów - Przy kominku- w Gałdowie-
05.10.2021.
W niedzielę 3 października br. sołtys Gałdowa Jan Olejnik, Rada Sołectwa Gałdowo, KGW Gałdowo, SP Gałdowo i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy zorganizowali  spotkanie integracyjne z seniorami pt. „Przy kominku”. Spotkanie miało na celu konsolidację środowiska sołectwa Gałdowo. Świetlica wiejska została przygotowana odświętnie, GOK udostępnił na tę okoliczność wystawę fotograficzną przedstawiającą mieszkańców tej wsi w historycznym ujęciu.
Na wstępie Jan Olejnik, sołtys sołectwa Gałdowo powitał gości i przekazał głos dyrektor Grażynie Piękos, która w porozumieniu z dyrektor SP Gałdowo Anną Lewandowską zaprosiła wszystkich do wysłuchania krótkiego programu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Bardzo miłym akcentem po występie było wręczenie seniorom kartek z życzeniami przygotowanych przez uczniów.
Kolejnym punktem programu był występ zespołu „Morawa”, który na tę okoliczność przygotował oprócz swoich tradycyjnych utworów, piosenki polskie , które seniorzy pamiętają ze swoich młodzieńczych lat.
KGW Gałdowo zadbało o poczęstunek. Nie zabrakło słodkości i wytrawnych potraw. Po części artystycznej gości zabawiał i grał do tańca Janusz Olszewski.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 916
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.