Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1295
Linki: 2
gości: 69344588
Strona główna
Advertisement

IX Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo, kolejny raz Wasze zaangażowanie w organizację IX Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego przerosło nasze oczekiwanie. W akcje włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie) i sąsiednich miast ( SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie) , przygotowując piękne ozdoby wielkanocne. Wielką niespodziankę zrobił w dniu imprezy Pan Stanisław Michalewski, który w imieniu „Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi” przekazał kilkadziesiąt pisanek, wykonanych przez panie z Nowej Wsi tradycyjną metodą woskową.
Niezwykle oryginalne prace na kiermasz  przekazał GOPS z Iławy i członkowie Klubu Seniora oraz KIS w Ławicach.
Pyszne i  oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie KGW Ząbrowo i KGW Szymbark.
Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno.

W wyniku licytacji sprzedaży ozdób i specjałów świątecznych zebraliśmy kwotę ponad 5 tys. zł, którą przekażemy na dofinansowanie rehabilitacji osobom z terenu gminy ( o szczegółach napiszemy wkrótce)
Podczas kiermaszu kilkukrotnie wystąpił nasz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który wykonał repertuar warmińsko-mazurski i z innych regionów Polski. Tradycyjnie, nie zabrakło „Lasecznianki” autorstwa Grażyny Piękos, kierownika zespołu i dyrektor GOK.
W piątek przed niedzielą palmową został rozstrzygnięty, towarzyszący kiermaszowi, XXIX Konkurs plastyczny pn. „Wielkanocne inspiracje 2023 - kolorowa Wielkanoc”. Prace, które napłynęły z w/w szkół i osób prywatnych wzięły także udział w licytacjach, a także można je było nabyć niezależnie.
Warto dodać, że na kiermasz przybyło spore grono mieszkańców gminy, a także przedstawiciele władz gminnych: wójt Krzysztof Harmaciński, który złożył wraz z z-cą wójta Andrzejem Brachem i prowadzącą licytację Grażyną Piękos najlepsze świąteczne życzenia, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, radna i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, radny Krzysztof Zieliński i inne zacne osoby.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:


1.    I nagroda - Nikola i Alan Otremba – Szkoła Podstawowa w Lasecznie
2.    I nagroda  – Piotr Rzepka z mamą Małgorzatą – Iława
3.    II nagroda – Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu
4.    III nagroda – Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie


Wyróżnienia:
- Kaja, Matylda i Kajetan Procykowie z SP Franciszkowo
- SP Laseczno
-SP Rudzienice
- SP Gromoty
- Pani Wanda Gubała – Iława
- Maja Żmudzińska – SP Laseczno


Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami pragnie serdecznie podziękować wszystkim szkołom, GOPS Iława, Kołom Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa i Szymbarka za przepyszne ciasta, babki i mazurki, „Dzieciom Ziemi Iławskiej” za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na rzecz osób potrzebujących, wszystkim licytującym za wielkie serce i hojność. Dobro powraca.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XII Przegląd Kolęd i Pastorałek2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.