Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 866
Linki: 2
gości: 4726693
Strona główna
 
 

W Lasecznie zaśpiewali Bogu na chwałę
01.06.2017.
Czytaj całość…W niedzielę, 28 maja, w Lasecznie odbył się Festiwal Pieśni i Piosenki Ekumenicznej pn. ”Śpiewajmy Panu”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie z księdzem Jarosławem Grudziążem na czele, który wykazał ogromne zaangażowanie w przygotowanie Festiwalu. Imprezę poprzedziły występy artystyczne związane z obchodami Dnia Matki. Ne scenie wiersze zaprezentowali uczniowie ze szkół: w Lasecznie i Ząbrowie (Zuzanna Kozakiewicz, Sandra Kosińska, Paulina Bojanowska i Wiktor Puciński z SSP w Lasecznie  oraz Julia Śliżewska i Malwina Makowska z SG w Ząbrowie). Następnie usłyszeć można było zespół „Poranek” z Ząbrowa, który wykonał utwór:, „Gdy żegnałem Cię Matko ukochana”.  
Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 5 zespołów z powiatu iławskiego: Zespół z SSP w Lasecznie, Zespół „Poranek” z Ząbrowa, „Archimini” z Rudzienic, Zespół wokalno-instrumentalny z Gałdowa oraz „A Deo et Rege” z Iławy. Udział wzięło również dziewięciu solistów z okolicznych szkół: Bartosz Skolmowski i Wiktoria Łożyńska z SSP w Lasecznie, Agata Pińska z Gromot, Maja Jędraszek z Lubawy, Maja Klimaszewska i Daria Dąbkowska z Rudzienic, Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego, Anna Kurowska oraz Laura Kożuchowska z Ząbrowa.
Poza konkursem, z repertuarem religijnym wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Grasz-Band” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.
Artystów oceniało JURY w składzie: Stanisław Kożuchowski, Andrzej Janowicz, Oktawia Alicka i Agata Tecław. JURY miało problem z wyborem najlepszych zespołów, gdyż tegoroczni artyści prezentowali wyrównany poziom. Po burzliwych obradach wyłoniono Laureatów Festiwalu:

LAUREAT GRAN PRIX:

Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego.
W KATEGORII WIEKOWEJ 7-13 lat:
I MIEJSCE: Maja Jędraszek z Lubawy
II MIEJSCE: Maja Klimaszewska z Rudzienic
III MIEJSCE: Wiktoria Paczkowska z Laseczna.
W KATEGORII WIEKOWEJ 14-19 lat JURY ze względu na wyrównany poziom przyznało trzy równorzędne miejsca:
I MIEJSCE: Daria Dąbkowska z Rudzienic, Laura Kożuchowska z Ząbrowa, Anna Kurowska z Ząbrowa
W KATEGORII „ZESPOŁY”:
I MIEJSCE: Zespół Poranek z Ząbrowa
II MIEJSCE: „A Deo et Rege” z Iławy
III MIEJSCE: „Archimini” z Rudzienic.
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁA: Daria Dąbkowska z Rudzienic.

Przed występem Gwiazdy Festiwalu zasłużone nagrody laureatom wręczyli: Grażyna Piękos, Ksiądz Jarosław Grudziąż i Andrzej Janowicz.
Na Festiwal przybyło wielu zaproszonych gości: m.in. wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który jednocześnie obejmował patronat nad imprezą. O godz. 17.00 rozpoczął się występ Gwiazdy Festiwalu, czyli zespołu „Kierunek Niebo” z Gdańska. Młodzi 
i utalentowani muzycy zaprezentowali utwory, które tekstami trafiają zarówno do młodzieży jak i dorosłych.  Imprezie towarzyszyli również wystawcy. Spotkać można było stoiska z Gulbia, Laseczna i Jędrychowa, na których chętni mogli skosztować wyrobów własnej roboty. Dzięki uprzejmości Pana Henryka Łaska z Laseczna w czasie Festiwalu nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy była dyrektor GOK Grażyna Piękos, a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie przy współpracy z OSP Laseczno. Biorąc pod uwagę ilość uczestników, wysoką frekwencję wśród publiczności oraz słoneczną pogodę - tegoroczny Festiwal można uznać za bardzo udany.
    Organizatorzy Festiwalu składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy: OSP w Lasecznie, mieszkańcom Jędrychowa, Gulbia i LasecznaAnecie Bojanowskiej, Adamowi Bulikowi, Romanowi Stępniowi, Jolancie Bądkowskiej, Jakubowi Bądkowskiemu, SG w Ząbrowie oraz SSP w Lasecznie.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Rodziny w Gałdowie
17.05.2017.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu zespołów "Grasz Band" i "Dzieci Ziemi Iławskiej" działających przy GOK w Lasecznie. Gwiazda imprezy zespół COVERTIME z Olsztyna.

 
Zawiadomienie o konsultacjach społecznych
10.05.2017.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie zawiadamia, że w związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem  wniosku o dofinansowanie zadania dot. przebudowy i wyposażenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbrowie – filia”  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 zarządzone zostały konsultacje społeczne
w celu poznania potrzeb i oczekiwań mieszkańców sołectwa Ząbrowo, które pozwolą w ramach projektu stworzyć nowoczesne centrum dostępu do wiedzy i kultury oraz sprawią, że powstanie lokalny ośrodek życia społecznego. Mieszkańcy sołectwa Ząbrowo mogą zgłaszać wszelkie propozycje dotyczące wykorzystania budynku na potrzeby kulturalno-społeczne oraz wszelkie uwagi dotyczące koncepcji (np.: zagospodarowanie pomieszczeń dla różnorakich kół zainteresowań).

Pomysły i propozycje mieszkańców będą cenną wskazówką do przystosowania miejsca odpowiadającego na potrzeby lokalnej społeczności.
Konsultacje rozpoczynają się w dniu 10 maja 2017r. i trwać będą do 24 maja 2017r.
Treść poglądowa koncepcji zagospodarowania pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbrowie –filia  udostępniona będzie w okresie konsultacji poprzez wyłożenie koncepcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie w godzinach jego otwarcia.

Konsultacje przeprowadza się w formie ankiet.

Wypełnione ankiety proszę składać do dnia 24 maja 2017 r.
1) w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie
2) drogą listowną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Laseczno 39A, 14-202 Iława z dopiskiem: „Konsultacje – Gminna Biblioteka Publiczna w Ząbrowie - filia”.
3). Drogą elektroniczną na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć z oznaczeniem w temacie: „Konsultacje – Gminna Biblioteka Publiczna w Ząbrowie - filia”.

Kliknij, by pobrać ankietę:
 w formacje .pdf dla Acrobat Reader™
w formacie .doc dla MS Word™ 97-2003
 
Koncert Morawy i Remedium w iławskim amfiteatrze
08.05.2017.
Czytaj całość…W sobotę, 6 maja 2017 roku w iławskim amfiteatrze odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości uświetnił m.in. występ dwóch zespołów działających przy GOK Laseczno - "Morawa" i "Remedium".
Czytaj całość…
 
STACHURIADA 2017 - zapraszamy !
04.05.2017.
W związku z 80. rocznicą urodzin Edwarda Stachury, Gminny Ośrodek Kulury w Lasecznie i Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie organizują, pod hasłem STACHURIADY, trzy konkursy: plastyczny, recytatorski i poezji śpiewanej, związane z twórczością E. Stachury.

KONKURS PLASTYCZNY polega na wykonaniu pracy plastycznej (A3, dowolną techniką) do wybranego wiersza, piosenki, prozy E. Stachury. Prace można nadsyłać do 31 maja do GOK-u w Lasecznie. Wyniki konkursu zostaną podane 5 czerwca. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane podczas koncertu finałowego w Siemianach 9 czerwca 2017.

Uczestnicy KONKURSU RECYTATORSKIEGO recytują (do 5 minut) poezję lub prozę (mogą być fragmenty) E. Stachury. Eliminacje i finał odbędą się 9 czerwca na terenie tawerny „Kurka Wodna” w Siemianach - początek godz.16.00.
 
Uczestnicy KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ wykonują 2 piosenki E. Stachury. Akompaniament wykonywany jest „na żywo” bądź z podkładu CD/MP3. Eliminacje i finał odbędą się 9 czerwca na terenie tawerny „Kurka Wodna” w Siemianach - początek godz.16.00.
 
Uczestnicy KONKURSÓW oceniani będą w dwóch kategoriach wiekowych: - 1) uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, 2) - dorośli.

Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Organizatorzy koncertu finałowego zapewniają posiłek dla uczestników STACHURIADY. Zgłoszenia do konkursów można pobrać na stronie: www.goklaseczno.pl - link poniżej. Zgłoszenia należy wysyłać e-mailem lub tradycyjną pocztą na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie,  Laseczno 39A, 14-200 Iława (z dopiskiem: Stachuriada).

Kontakt: 89 648 44 23 (GOK Laseczno); 784 036 020 (Dyr. Grażyna Piękos)
Organizator zastrzega sobie prawo zmian w przebiegu KONKURSÓW.

Serdecznie zapraszamy !


Kliknij, by pobrać:  regulamin i kartę zgłoszenia
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 574
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.