Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 930
Linki: 2
gości: 5699386
Strona główna
Advertisement
 

Koncert kameralny w Ząbrowie
07.05.2018.
Czytaj całość…W dniu 06 maja 2018 r., w ząbrowskim kościele odbył się koncert w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego "Pro Musica Antiqua" w składzie: Ewa Alchimowicz- Wójcik (sopran), Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (oboj, rożek angielski), Wojciech Orawiec (fagot), Paweł Panasiuk (wiolonczela), Kaori Okuzumi (fortepian) . Koncert poprowadził  Leszek Szarzyński.
Imprezę pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zorganizowali: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
Całość odbyła sie w ramach projektu "Muzyka Europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.
Partnerami projektu sa: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskiech, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Sztuki, Instytut Muzyki.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wikielcu
07.05.2018.
Czytaj całość…W dniu 05 maja 2018, w Wikielcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka, połączone z Jubileuszem 65-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikielcu.
Uroczystość rozpoczęla Msza Św., która koncelebrowali ks. Mirosław Pyzio oraz kapelan ochotniczych straży pożarnych w gminie Iława ks. Zenon Kołodyński.
Część oficjalną rozpoczął i prowadził prezes OSP Wikielec Janusz Olszewski, który przedstawil listę strażaków przedstawionych do odznaczeń.
Z tego tytułu wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński w asyście zaproszonych znamienitych gości wręczył medale i statuetki.
Gminny Ośrodek Kultury zorganizował koncert, na którym kolejno wystąpili: uczniowie SSP Wikielec, zespół folkowy "Morawa" i zespół bluesowy "Blues Station". W antraktach pomiędzy występami, instruktorzy GOK zadbali o gry i zabawy dla dzieci, oraz atrakcyjne malowanie twarzy dzieciom.
Czytaj całość…
 
W Ząbrowie uczcili Święto Flagi, Konstytucji i Godła
27.04.2018.
Czytaj całość…Z okazji świąt państwowych: Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Pracy w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski – 27 kwietnia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z SP Ząbrowo zorganizował uroczystość pn. „Symbole Narodowe”.
W odświętny nastrój spotkania wprowadził  publiczność chór „Poranek” z SP Ząbrowo (opiekun Grażyna Piękos) pięknym wykonaniem utworu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” . Gości przywitała Oktawia Laskowska z GOK Laseczno i dyrektor SP Ząbrowo Joanna Marciniak, które  słowach skierowanych do młodzieży zwróciły  uwagę na znaczenie symboli narodowych oraz wskazały na sposoby wyrażania patriotyzmu w czasie pokoju. Głos zabrał też z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot, który przybył na imprezę w towarzystwie Henryka Szabelskiego (kier. Wydz. Edukacji UG Iława) i Roberta Jankowskiego (Dział Promocji UG Iława). W dalszej części  w wykonaniu Wiktorii Matusiak, Malwiny Makowskiej oraz Macieja Pleca usłyszeliśmy piękny wiersz K.I. Gałczyńskiego pt. „Pieśń o fladze”. Odbyły się również prelekcje na temat Flagi państwowej, Godła oraz Hymnu. Przedstawili je pracownicy GOK-u: Jerzy E. Piotrowski i Oktawia Laskowska. Prelekcje były wspomagane prezentacją multimedialną oraz nagraniami audio.
Prelekcją nt. Konstytucji 3 Maja wygłosił Kazimierz Skowroński, nauczyciel historii w SP Ząbrowo, po czym raz jeszcze zaprezentował się chór „Poranek” z utworem „Witaj majowa jutrzenko". Akompaniowali mu muzycy z zespołu „And Bench”, który przyjechał z SP nr 5 w Iławie i wraz z wokalistkami wykonał jeszcze dwa utwory. Zespołem kieruje Anna Waszelewska, nauczyciel iławskiej „piątki". Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Spotkanie było ciekawą lekcją patriotyzmu dla wszystkich obecnych. Publiczność pożegnał „Poranek” pieknym wykonaniem piosenki pt.„Wokół nas”
O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna, scena i widownia] zadbali instruktorzy GOK Laseczno.
Organizatorzy dziękują Kseni Jakubowskiej za przygotowanie dekoracji sceny.
Czytaj całość…
 
Wernisaż obrazów Maryli Plawgo i Edwarda Baranowskiego
20.04.2018.
Czytaj całość…Dnia 20 kwietnia br. sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się wernisaż.
Autorami prac byli artyści z Iławy: pani Maryla Plawgo i Pan Edward Baranowski. Gości i autorów przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Na początku imprezy wystąpili zaproszeni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Iławie. Akompaniował im na fortepianie Pan Wojciech Szymański.
Grażyna Piękos w towarzystwie Wojciecha Olszewskiego (gitara) i Jerzego E. Piotrowskiego (fortepian) wykonała piosenkę z rep. Grzegorza Turnaua pt. "Pejzaż niebanalny", nawiązującą do tytułu wystawy. na spotkanie przybyli mieszkańcy Miasta i Gminy Iława a także goście z odległych zakątków naszego kraju.Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. Obrazy obojga twórców zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach imprezy. Dyrektor GOK w Lasecznie serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu wernisażu.
Czytaj całość…
 
Konsultacje społeczne
28.03.2018.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie zawiadamia, że w związku z trwającymi pracaminad przygotowaniem  wniosku o dofinansowanie zadania dot. przebudowy i wyposażenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbrowie – filia”  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 zarządzone zostały konsultacje społeczne w celu poznania potrzeb
i oczekiwań mieszkańców sołectwa Ząbrowo, które pozwolą w ramach projektu stworzyć nowoczesne centrum dostępu do wiedzy i kultury oraz sprawią, że powstanie lokalny ośrodek życia społecznego. Mieszkańcy sołectwa Ząbrowo mogą zgłaszać wszelkie propozycje dotyczące wykorzystania budynku na potrzeby kulturalno-społeczne oraz wszelkie uwagi dotyczące koncepcji (np.: zagospodarowanie pomieszczeń
dla różnorakich kół zainteresowań). Pomysły i propozycje mieszkańców będą cenną wskazówką do przystosowania miejsca odpowiadającego
na potrzeby lokalnej społeczności. Konsultacje rozpoczynają się w dniu 28 marca 2018 r. i trwać będądo 16 kwietnia 2018 r.
Treść poglądowa koncepcji zagospodarowania pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbrowie –filia  udostępniona będzie w okresie konsultacji poprzez wyłożenie koncepcji w Gminnym Ośrodku Kultury
w Lasecznie w godzinach jego otwarcia.
Konsultacje przeprowadza się w formie ankiet.

Wypełnione ankiety proszę składać do dnia 16 kwietnia 2018 r. do godziny 16:00
1)w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ząbrowie;
2)w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie;
3)drogą listowną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Laseczno 39A, 14-202 Iława
z dopiskiem: „Konsultacje – Gminna Biblioteka Publiczna w Ząbrowie - filia”;
4)drogą elektroniczną na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć z oznaczeniem w temacie: „Konsultacje – Gminna Biblioteka Publiczna w Ząbrowie - filia”.


Ankieta- biblioteka Ząbrowo- kliknij by pobrać plik .pdf
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 634
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.