Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1098
Linki: 2
gości: 10130888
Strona główna
Advertisement

Wycieczka do Warszawy
28.09.2020.

W terminie 26.09.20-27.10.20, w ramach projektu pn. „Wolność kocham i rozumiem – 100-lecie Cudu nad Wisła”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zgodnie z celem i programem wycieczki mieszkańcy gminy Iława i okolic pod opieką Grażyny Piękos i Wiesławy Romanowskiej zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Twierdzę Modlin, Wojskowy Cmentarz Powązkowski. W sobotni wieczór uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia w Teatrze Komedii spektaklu teatralnego pt. „Atrakcyjna wdowa”.

 Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali w/w obiekty zgłębiając wiedzę historyczną okresu Bitwy Warszawskiej, I, II wojny światowej i lat powojennych. Pomimo kapryśnej pogody wycieczkowicze byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym świadczą gromkie brawa dla organizatorów w drodze powrotnej do Iławy.

 

Wyjazd dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej#wiktoria1920”

Czytaj całość…
 
Wernisaż i koncert w GOK
28.09.2020.
W dniu 25 września br., w GOK Laseczno odbyło się wydarzenie artystyczne pn. „Usłysz, zobacz, doznaj…”, które łączyło w sobie wernisaż malarski i koncert. Swoje prace wystawiła trójka artystów z Iławy: Krystyna Pytlewska-Pająk, Andrzej Mazurkiewicz i po raz pierwszy wystawiająca swoje prace, debiutantka Bernadeta Trojan „La Berni”, a muzycznie ubarwił wernisaż Arkadiusz Szulc, wokalista i gitarzysta z Gdańska.
Na imprezę przybył wójt Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radny Jan Zieliński, mieszkańcy gminy Iława i okolic.
Wernisaż otworzyła i prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która po przywitaniu gości przedstawiła dossier artystyczne bohaterów wernisażu. Głos zabrał też wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który pogratulował artystom i organizatorom. Artyści usłyszeli tego wieczoru dużo komplementów. Publiczności bardzo podobał się występ gdańskiego barda. W jego repertuarze znalazły się utwory własne, jak i poetyckie polskich oraz zagranicznych autorów.
Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej GOK, która na te okoliczność przybrała formę kawiarenki artystycznej. Impreza odbyła się w miłej, uroczystej atmosferze z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego i z ograniczeniem liczby gości do minimum.
Czytaj całość…
 
Wspomnienie- Morawa na uroczystkości Złotych Godów w gminie Iława
24.09.2020.

Zespół "Morawa" na uroczystości "Złotych Godów" w Gminie Iława. Fragment występu na końcu reportażu.


 
Koncert Morawy w Lasecznie
22.09.2020.
W dniu 19 września, zespół „Morawa” wystąpił przed uroczystością ślubną mieszkanki Laseczna, która wylicytowała koncert grupy na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Tym samym zespół zrealizował to honorowe zobowiązanie.
Czytaj całość…
 
Warsztaty tańca ludowego w Ząbrowie
22.09.2020.
W sobotę 19 września, ząbrowskiej sali wiejskiej odbyły się warsztaty tańca ludowego pn. „Ludowa nutka z naszego ogródka”, w których wziął udział zespół folklorystyczny „Dzieci Ziem Iławskiej”.
Zajęcia prowadziła olsztyńska choreograf Natalia Andrulewicz z Grażyną Piękos- dyrektor GOK i założycielką zespołu „DZI”. Akompaniował Jerzy E. Piotrowski.
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne w Gminie Iława 2020”, część II.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 785
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.