Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51067418
Strona główna
Advertisement

Otwarcie biblioteki w Rudzienicach - po remoncie
02.03.2022.
W piątek, 25 lutego br. odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanej biblioteki. Inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców Rudzienic.
Na uroczystości licznie pojawili się zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli samorządów, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego, Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, radnych i sołtysów Gminy Iława, Dyrektor GOK Grażyny Piękos, ks. kan. Prał. Adama Olszewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzienicach Urszuli Solis, Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzeja Marcinkiewicza wraz z zastępcą, Adrianną Walendziak, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców sołectwa.

Przybyłych powitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który opowiedział o przeprowadzonej inwestycji i pogratulował Dyrektor GOK-u Grażynie Piękos  jej sprawnego przeprowadzenia. Podziękował również Prezesowi firmy Mazurskie Meble „Szynaka Living” Dariuszowi Miśtalowi, którego reprezentował Dariusz Żulewski, za przekazane na rzecz  biblioteki meble. Obecny na uroczystości przedstawiciel firmy zapewnił, że gmina Iława zawsze może liczyć na życzliwość i wsparcie. Zostały również przekazane okolicznościowe podziękowania i drobne upominki. Później głos zabrali zaproszeni goście.

W ramach przeprowadzonej inwestycji został kompleksowo przebudowany obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach. Powstało tutaj „Centrum informacji kulturalno – turystycznej”,  jako miejsce integracji społecznej. GOK pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Powstał obiekt na miarę XXI wieku, wyposażony w nowe meble biblioteczne oraz gabloty wystawowe. Oprócz tradycyjnej roli biblioteka pełnić będzie szereg istotnych funkcji nakierowanych na rozwój lokalnej społeczności, takich jak szerzenie oświaty, upowszechnianie korzystania z technologii informacyjnych, zapewnienie przestrzeni do pracy z dostępem do źródeł i Internetu.

Biblioteka będzie pełnić również  funkcję swoistego centrum życia kulturalnego. Historyczne położenie na Ziemi Rudzienickiej, tradycje Jarmarków Rudzienickich, Biesiad Historycznych i innych wydarzeń doskonale wpisują się w działalność społeczności lokalnej. Dodatkowo, z uwagi na świetne położenie, obiekt pełnić będzie również funkcję Centrum Informacji Turystycznej Gminy Iława i Obszaru Kanału Elbląskiego.

Inwestycja została ukończona 30 listopada ub. r. Całkowita wartość zadania wyniosła 149 447,52 zł, a dofinansowania 95 093,00 zł. Projekt nosił tytuł : "Modernizacja wraz z wyposażeniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach i stworzenie centrum informacji kulturalno - turystycznej jako miejsca integracji społecznej”

/ za www.gmina-ilawa.pl/

Czytaj całość…
 
Wycieczka na spektakl Chłopi z sukcesem
02.03.2022.
W sobotę 26 lutego 2022, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wyjazd do gdyńskiego Teatru Muzycznego na musical "Chłopi”. Zainteresowanie spektaklem było ogromne, bilety rozeszły się w ciągu kilku dni. W wyjeździe wzięli udział mieszkańcy gminy Iława i powiatu iławskiego. Widowisko było wyjątkowe, nie tylko ze względu na skalę przedsięwzięcia (ponad siedemdziesiąt osób na scenie!), ale i jego oryginalność, którą tworzy powieść Władysława Reymonta, odsłaniająca nasze wspólne korzenie i definiująca zbiorową tożsamość. Zdaniem uczestników, była to wyjątkowa uczta artystyczna. Wszystkim którzy wzięli udział w wyjeździe dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia artystyczne z naszym Ośrodkiem. O kolejnych propozycjach musicalowych, teatralnych i artystycznych będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zapraszamy do śledzenia strony Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie:
Czytaj całość…
 
Ważne ogłoszenie - zbiórka darów
28.02.2022.
PILNE !!!

Szanowni Państwo,
gmina Iława przeprowadza zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych na Ukrainie w wyniku działań wojennych w wyznaczonych sołectwach. Sugerowana lista produktów i środków, które mogą być przekazane jest dostępna tutaj: https://gmina-ilawa.pl/pl/blog-artykul/350 .
Dary prosimy przekazywać do Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie:

Poniedziałek 8-16
Wtorek 8-18
Środa 8-16
Czwartek 8-18
Piątek 8 - 16
 
Zajęcia plastyczne w rudzienickiej Bibliotece
18.02.2022.
Z przyjemnością informujemy, że pierwsze zajęcia plastyczne w Rudzienicach już za nami!  We czwartek 17.02.2022r. na spotkanie z Panią Danutą Glińską do Gminnej Biblioteki Publicznej- Filia Rudzienice przybyło 6 osób. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Adepci sztuk pięknych wykonali swoje pierwsze walorowe rysunki w technice węgla naturalnego. Z dość trudnym tematem „Martwej natury” poradzili sobie świetnie!
Serdecznie zapraszamy na najbliższe zajęcia, które odbędą się w czwartek 24.02.22r. w tym samym miejscu.
Czytaj całość…
 
Koncert Walentynkowy w GOK
15.02.2022.
Tradycyjnie, 14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli „Walentynki”. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował w minioną niedzielę koncert, na który zaprosił artystę z Gdańska Arkadiusza Szulca. Imprezę zapowiedziała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i miłości.
Koncert rozpoczęła recytacja w wykonaniu Danuty Glińskiej i Tomasza Krawecia.
Po nich na scenie pojawił się zapowiadany gdański bard. W jego wykonaniu publiczność usłyszała utwory polskie i anglojęzyczne – „najpiękniejsze utwory o miłości”, jak głosił tytuł imprezy.
Artysta dał popis swoich możliwości wokalnych i biegłości w opanowaniu gitary, która towarzyszyła mu przez cały koncert. Publiczność zachwycona interpretacją znanych piosenek bisowała.
Nastrój koncertu tworzyły także wiersze recytowane przez Ewę Romaniuk, Iwonę Kamińską-Chmielarczyk i Wiktora Chmielarczyk, a także Henryka Plisa (własnego autorstwa).
Obecni goście imprezy raczyli się także słodkościami i tradycyjną kawą, jak na „Kawiarenkę Artystyczną”, w która zamieniono salę widowiskową GOK przystało.  Nie zabrakło nastrojowego oświetlenia i scenografii odpowiedniej dla wydarzenia.
W części nieoficjalnej miłą niespodzianką muzyczną zaskoczył wszystkich Tomasz Kraweć, który wykonał kilka piosenek, akompaniując sobie na gitarze i do jednej zaprosił dyrektor GOK.
Na zakończenie pani Grażyna Piękos podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na zbliżający się 6 marca koncert z okazji „Międzynarodowego Dnia Kobiet”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 937
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.