Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64931333
Strona główna
Advertisement

Gminne Obchody Dnia Dziecka w Wikielcu
Tradycyjnie, w dniu 1 czerwca w Wikielcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka.
Organizatorami obchodów byli: Gmina Iława, GOK w Lasecznie i OSP Wikielec, natomiast sponsorami Przedsiębiorstwo Lub-Tech i sołtys sołectwa Wikielec Ewa Bielicka, którzy zapewnili dzieciom słodkie niespodzianki oraz firma „Sadek” z Wikielca, która zapewniła lody.
Prawie 300 dzieci wraz z nauczycielami bawiło się przy animacjach pani Grażyny Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie i pracowników ośrodka. W zabawach i konkursach zręcznościowych uczestniczyli uczniowie klas 0-3 ze szkół z terenu Gminy Iława, którzy przybyli do Wikielca wraz z opiekunami.
Wszystkich obecnych powitał Wójta Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu pogratulował uczniom wyników w nauce oraz życzył udanego, wakacyjnego wypoczynku. Nauczycielom podziękował za ich pracę i wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Były m.in. konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski i występy artystyczne oraz animacje przygotowane przez dyrektora i pracowników GOK Laseczno. Niespodzianką okazała się naturalnej wielkości maskotka „Różowej pantery”, za którą przebrał się zamówiony przez GOK animator. Pantera swoim wyglądem i przyjacielskim zachowaniem zachwyciła wiele dzieci. Dużym powodzeniem cieszył się również dmuchany zamek.
Tradycją jest stworzenie wizerunku serca przez dzieci trzymające się za ręce. W tym roku powstały dwa. Zostały one sfilmowane przez operatora drona z firmy „Tomcolor”.
Z wywiadów z dziećmi wynikało, że bardzo podobało im się malowanie w grupach. Na trawie zostały rozłożone duże arkusze papieru, a animatorzy GOK przedstawili temat. Powstałe prace zaprezentujemy w fotogalerii na stronie www.goklaseczno.pl. Za udział w konkurencji dzieci otrzymały mnóstwo słodyczy i smaczne lody.
Do tańca przygrywała mechaniczna muzyka, wybrana specjalnie na to święto przez instruktora GOK Marcina Kowalkowskiego.
Korzystając z najnowszej „zdobyczy”- świetnej kamery filmowej- instruktor GOK Arkadiusz Osiakowski zarejestrował większość wydarzeń z „Dnia dziecka”.
Oprócz tego wykonano zdjęcia, które prezentujemy poniżej.
Czytaj całość…
 
Miejsko - Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gromotach
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, 27.05.2023 w Gromotach odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i  samorządowych, przedstawiciele OSP z terenu gminy Iława i mieszkańcy gminy.
  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której oprawę muzyczną zapewniła Schola działająca przy kościele w Rudzienicach, prowadzona przez Stanisława Kowalkowskiego.

W oficjalnej części obchodów, głos zabrał gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, występujący tego dnia w roli Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, który powitał przybyłych na uroczystość gości. Podziękował również strażakom
za ich ofiarną i ciężką służbę.

Sobotnią uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów ze szkoły w Gromotach. Przygotowali oni program słowno-muzyczny i taneczny. Publiczność wysłuchała też koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika pod batutą Mariusza Brzezickiego.
Część artystyczną prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.

Organizatorzy: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie, OSP Gromoty, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury
w Lasecznie, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Gromoty, Koło Gospodyń Wiejskich w Gromotach.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dni Rodziny w Gałdowie
20 maja br. na terenie boiska szkolnego w Gałdowie odbyły się XXV ,,Gminne Obchody Dni Rodziny", ph. "Rodzina z wartościami, to silna rodzina".
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos.

Przybyłą publiczność oraz zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SP w Gałdowie Anna Lewandowska, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk oraz sołtys sołectwa Gałdowo Jan Olejnik.
Po części oficjalnej na scenę zostali zaproszeni młodzi artyści, uczniowie SP Gałdowo, którzy przedstawili atrakcyjny program muzyczno-taneczny. W przerwie pomiędzy prezentacjami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i literacki. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wspólne, rodzinne malowanie pn. „Pejzaż rodzinny".
Po występach dzieci odbył się pokaz nowomiejskiego Bractwa Rycerskiego. Podczas występów rycerze zademonstrowali swoje umiejętności w walce z użyciem różnych rodzajów mieczy. Atrakcją dla publiczności była możliwość stoczenia walki" w kaskach i piankową imitacją mieczy.
Podczas obchodów święta rodziny odbył się Turniej Sołectw, który poprowadził Sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński. I miejsce zajęło sołectwo Laseczno, II sołectwo Ząbrowo, a miejsce III sołectwo Gałdowo.

Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji kulinarnych: kiełbasek z ogniska, pysznej grochówki, smakołyków na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Gałdowa i smakowitych ciast, przygotowanych przez panie ze Szkoły Podstawowej z Gałdowa.
Gwiazdą wieczoru była warszawska aktorka, Julita Kożuszek, w której wykonaniu usłyszeliśmy m.in. polskie przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych. Artystce akompaniował znakomity akordeonista. Koncert był transmitowany na żywo, na stronie www.facebook.com/goklaseczno.

Imprezie patronował Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, a organizatorami byli: sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo. Obsługę medyczną zapewniła Iławska Grupa Ratownicza.
Czytaj całość…
 
Sukces zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej w konkursie Jawor 2023
W dniu 01 maja 2023, w Lidzbarku Warmińskim odbył się finał regionalnych eliminacji konkursu „Jawor 2023”.  We wstępnych eliminacjach konkursu (na podstawie nagrań audio)  wzięło udział 200 uczestników: solistów, zespołów i rękodzielników w czterech kategoriach. Zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający przy GOK Laseczno zakwalifikował się do ścisłego finału w kategorii „Dziecięce i młodzieżowe zespoły ludowe”.
W rywalizacji z pozostałymi dwoma finalistami „Dzieci Ziemi Iławskiej” zdobyły pierwsze miejsce.
W poprzednich edycjach konkursu zespół dwukrotnie zajmował trzecie miejsce.
Ogłoszenie wyników lidzbarskiego jury spowodowało wybuch radości u naszych młodych artystów ,towarzyszących im opiekunów i rodziców. Zajęcie pierwszego miejsca zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności, jurorów, konkurencyjnych zespołów. Występ dzieci bardzo spodobał się także mediom. Prowadząca i założyciel „DZI” Grażyna Piękos, akompaniator Jerzy E. Piotrowski i przedstawiciele zespołu udzielili dziennikarzom Radia Olsztyn dwóch wywiadów poświęconych muzyce ludowej, muzycznej historii opiekunów zespołu i przyszłych działań na gruncie folkloru. Nie zabrakło informacji o gminie Iława w kontekście działań kulturalnych.
Czytaj całość…
 
Święta majowe z GOK Laseczno
W dniu 28.04.2023 GOK Laseczno we współpracy z SP we Franciszkowie uroczyście celebrował Święta Majowe. W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie i cała społeczność szkolna z Panem dyrektorem Grzegorzem Plecem na czele. Imprezę rozpoczęła i prowadziła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski poprowadził pogadankę nt. Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne- „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia” i „Boże coś Polskę”. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie fragment „Roty”.


Przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną - układankę. Efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski z godłem.
 
Wśród pieśni jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli klasycznego poloneza w wykonaniu orkiestry zespołu „Mazowsze”, oraz poloneza do muzyki Wojciech Kilara. Cały korowód prowadziła Grażyna Piękos w parze  z dyrektorem szkoły.
Spotkanie było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych, w które zaangażowane była społeczność lokalna. W podziękowaniu za zaangażowanie uczniowie zostali poczęstowani słodyczami przez pracowników naszego ośrodka kultury.
Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, nagrania i prezentację).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 18 z 962
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.