Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1025
Linki: 2
gości: 8363031
Strona główna
Advertisement

Maciej Maleńczuk w Siemianach- 17 lipca 2020
17.01.2020.
17 lipca 2020
r zapraszamy do Siemian na koncert Macieja Maleńczuka z sekcją rytmiczną.
Oto na co Państwo możecie liczyć:

"MALEŃCZUK +rhythm section

to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty
uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci.

TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie!
Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za
szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno.

Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i
podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa."

Zapraszamy serdecznie :-)
 
28 Finał WOŚP za nami
12.01.2020.
Tegoroczny 28-my finał WOŚP w Wikielcu pod patronatem wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, przy pomocy OSP Wikielec, oraz ratowników medycznych z Iławy zakończył się sukcesem . Podczas akcji i w czasie koncertu w sali SP Wikielec zebrano kwotę  44.559, 16 zł- o 10 tys. zł wiecej, niż w roku ubiegłym.

Aukcję przedmiotów, wśród których były dzieła sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, prżzedmioty codziennego użytku, grafiki, torty i inne wartościowe rzeczy prowadziła niestrudzenie i skutecznie Grażyna Piękos, dyrektor GOK w asyście pani Bożeny Lewandowskiej, dyrektor SP Wikielec.

Szefem sztabu była tradycyjnie pani Marzena Bendelewska - nauczyciel w SP Wikielec.
Licytacja trwała naprzemiennie z występami: Alana Kochalskiego, kwartetu gitarowego PSM I st. z klasy Małgorzzaty Bigorajskiej, par tanecznych z klubu "Gracja", duetu gitara i flet w wykonaniu Maii i Amelki z Wikielca, iławskiego zespołu "Panthera Brass Band", „Grasz Band” i „Morawa”, działających przy GOK Laseczno, Bartosza Kluby i Leszka Olszewskiego z Iławy.

Wśród gości nie zabrakło Wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego, zastępcy wójta Andrzeja Bracha, sekretarza gminy Bogusława Wylota i innych znamienitych przedstawicieli instytucji działających na obszarze gminy, radnych gminy Iława, sołtysów a także biznesmenów, nauczycieli, księży i mieszkańców Wikielca oraz gości imprezy. Wszyscy obecni przyczynili się do tego, że tegoroczny WOŚP w Gminie Iława należy uznać za bardzo udany.

Sztab XXVIII Finału WOŚP w Wikielcu:

Marzena Bendelewska (szef sztabu),
Bożena Lewandowska
Grażyna Szczepańska,
Bożena Samolińska
Bogumiła Kłodowska.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji : Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Iława,sponsorom imprezy, OSP Wikielec, Stowarzyszeniu SART z Iławy,mieszkańcom gminy Iława, przedstawicielom szkół samorządowych, Radom Sołeckim i wszystkim ludziom, którzy wsparli ten szczytny cel, jakim jest WOŚP. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów SP Wikielec za wybitny wkład za pomoc w organizacji imprezy.
Warto nadmienić, że o przygotowanie sceny i nagłośnienia zadbali instruktorzy GOK Laseczno i Janusz Olszewski z OSP Wikielec wraz ze strażakami.
 
V Gminny Charytatywny Kiermasz z sukcesem
15.12.2019.
15 grudnia w Sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się V Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy.


Imprezę zainicjowała Grażyna Piękos, która po przywitania gości z wójtem Krzysztofem Harmacińskim, z-cą wójta gminy Iława, Andrzejem Brachem, Sekretarzem Urzędu Gminy Iława Bogusławem Wylotem z małżonką, radną gminy Iława Emilią Skolmowską, dyrektor SP Laseczno Danutą Gubałą i innymi znamienitymi gośćmi. Dyrektor GOK sprawnie i skutecznie przeprowadziła licytację ozdób bożonarodzeniowych nadesłanych na konkurs plastyczny, skierowany do dzieci i młodzieży pn. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”, który poprzedzał kiermasz.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Iława, jak i gmin ościennych, a także mieszkańców Iławy. Licytację ozdób bożonarodzeniowych, szopek, kart świątecznych, sprzedaż smakołyków świątecznych  uatrakcyjnił koncert zespołów: dziecięcego zespołu ludowego „Dzieci Ziemi Iławskiej”, ludowego zespołu „Gosposie” i zespołu folkowego „Morawa”, w których repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe, wspólnie zaśpiewane z publicznością.

W trakcie imprezy licznie przybyli goście mogli skosztować pysznych ciast przy kawie i herbacie. Kolejny rok z rzędu ciasta przygotowała charytatywnie pani Anna Ćwiklik z Laseczna. Koło Gospodyń Wiejskich z Gulbia prowadziło sprzedaż świątecznych specjałów: makowców, pierników, ciast i również wsparło akcję. W licytację zaangażowało się wiele przybyłych mieszkańców gminy Iława, a także włodarze gminy Iława.
W organizację imprezy czynnie zaangażowali się:
- SP Susz, SP Laseczno,  SP Gałdowo, SP Ząbrowo, SP nr 4 w Iławie, SP nr 1 w Iławie, GOPS, KGW Gulb, KGW Ząbrowo, Przedszkole Miejskie nr 4 w Iławie i Zespół Szkół Ogólnokształcącyh w Iławie.
Największą ilość pięknych prac dostarczyli: Pani Karolina Niedźwiedzińska z Laseczna i szkoła podstawowa w Lasecznie, którym serdecznie dizękujemy.
Wszystkie prace były wykonane ręcznie i często przez całe rodziny. Tym samym poprzez GOK Laseczno jest kultywowana tradycja ręcznego wykonywania ozdób świątecznych.

Organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim, którzy kolejny raz zaangażowali się w akcję pn. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”. Jest to dowód na to , że w okresie przedświątecznym mieszkańcy gminy reagują na potrzeby innych, zwłaszcza na osoby wymagające leczenia i rehabilitacji.

Dyrektor i Pracownicy GOK bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego kiermaszu.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:

Kategoria 1 – przedszkole i klasy I-III SP:

Miejsce I – Lena Brzuska, SP Laseczno
Miejsce II – Lena Wiśniewska, SP Ząbrowo
Miejsce III – Adam Śliżewski, SP 4 Iława

Wyróżnienia:
Piotr Szarek, SP Gałdowo;
Wiktoria Gniewek, SP 4 Iława,
Jakub Bentkowski, SP Laseczno;
Małgorzata Piękos, SP Ząbrowo.

Kategoria 2 – klasy IV-VI SP

Miejsce I – Alan i Nikola Otremba, SP Laseczno
Miejsce II – Amelia Ćwiklik, SP Laseczno  ex aequo  Tobiasz Biener, SP 4 Iława
Miejsce III – Maja Żmudzińska, SP Laseczno

Wyróżnienia:

Grupy plastyczne z SP Susz (prowadzone przez Panią B. Pyrzanowską),
Andrzej Zieliński,
Anna Fafińska, SP 4 Iława.

Kategoria 3 – klasy VII-VIII SP

Miejsce I – Michał Buchalski, SP Laseczno
Miejsce II – Wiktoria Wnuk, SP 4 Iława
Miejsce III – Amelia Świerczyńska, SP Laseczno

Wyróżnienia:

Julian i Filip Zakrzewscy, SP Gałdowo;
Wiktoria Rekowska, SP Gałdowo;
Natalia Chmielewska, SP Gałdowo,
Szymon Grzegrzółka, SP Ząbrowo.


Kategoria 4 – szkoły średnie i dorośli

Miejsce I – Zofia Chomka
Miejsce II – Koło Przyjaciół Biblioteki w Rudzienicach

Wyróżnienia: Bożena Tomaszewska

Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy: Jakub Skolmowski, SP Laseczno
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa: Maja i Zuzanna Łukomskie, SP Laseczno
Najpiękniejsza ozdoba świąteczna: Karolina Niedźwiedzińska
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK Laseczno
06.12.2019.
Tradycyjnie, 6 grudnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował w sali widowiskowej Ośrodka zabawę mikołajkową .
Do pięknie udekorowanej i oświetlonej sali z choinką i mikołajkowymi slajdami przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VII, wraz z nauczycielami.
Imprezę otworzyła i powitała gości dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące święta Bożego narodzenia i Nowy rok 2020.
Instruktorzy GOK zadbali o wspaniałe gry i konkursy mikołajkowe oraz zabawę  przy dźwiękach rytmicznej muzyki tanecznej.
Mikołaj wręczył dzieciom paczki przygotowane przez SP Laseczno.
Na koniec imprezy  uczniowie i ich wychowawcy  pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii.
Wszystkie buzie dzieci były uśmiechnięte, co prezentujemy na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
Jubileusz 25-lecia istnienia zespołu Morawa
22.11.2019.
W niedzielę, 17 listopada 2019 r. zespół folkowy "Morawa" obchodził jubileusz 25-lecia istnienia.
W pięknie udekorowanej sali gości przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk,  w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Andrzej Brach, z-ca Burmistrza Miasta Iławy Dorota Kamińska, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, dyrektorzy jednostek samorządowych i szkół gminnych radni, sołtysi, członkowie rodzin zmarłych kolegów z zespołu „Morawa”, przyjaciele i fani zespołu, osoby wspierające nasz Ośrodek Kultury (prezes IPIB Marek Malinowski, Edward Jasik, Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Więziennictwa), członkowie zespołów działających przy GOK i  zaproszeni goście, a wśród nich Alicja Gurzyńska z rodziną, żona założyciela „Morawy” Stefana Gurzyńskiego.
Po powitaniu dyrektor GOK w asyście kolegów z zespołu przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej historię „Morawy” od początku jej istnienia do chwili obecnej. Wspomnianych zostało wiele koncertów krajowych i zagranicznych zespołu, a także dorobek repertuarowy „Morawy”, zawierający utwory różnojęzyczne: polskie, ukraińskie, rosyjskie, niemieckie, francuskie, a przede wszystkim czeskie - od których wszystko się zaczęło. Slajdy zawierały fotografie członków zespołu, którzy przez 25 lat pracowali na sukces artystyczny grupy. Na przestrzeni tego czasu skład zespołu z różnych przyczyn zmieniał się. Od początku istnienia członkiem "Morawy" jest Michał Stadnicki, rok później dołączył do składu Stanisław Kożuchowski (od 24 lat) oraz Grażyna Piękos (od ponad 23 lat). Obecny skład zespołu współtworzą z ww. osobami Jerzy Eugeniusz Piotrowski (od 7 lat) oraz Oktawia Laskowska (od 2 lat). W historii "Morawy" zapisali się również nieżyjący już koledzy: Stefan Gurzyński, Sławek Radziszewski, Wojtek Ułanowski i Andrzej Iwanow, których wspominano podczas uroczystości jubileuszowej. 

W części oficjalnej głos zabrali wymienieni wyżej przedstawiciele władz, którzy złożyli jubilatowi gratulacje z życzeniami zdrowia i dalszej owocnej działalności artystycznej i jednocześnie wręczyli okolicznościowe upominki. Oprócz tego "Morawa" została uhonorowana pamiątkowymi dyplomami, statuetkami i kwiatami. Jako nagrodę każdy członek zespołu otrzymał talon towarowy. Nie zabrakło też wspaniałego tortu, toastu i tradycyjnego "Sto lat", które zaśpiewali wszyscy obecni, po czym
członkowie "Morawy" wręczyli kwiaty swoim małżonkom w podziękowaniu za wsparcie, a Pani Alicja Gurzyńska otrzymała bukiet pięknych, czerwonych. Nastał czas na muzykę. Zespół wykonał utwory z różnych okresów swojego istnienia, a także kompozycje nowe, co zostało nagrodzone owacją na stojąco i bisem.
Po koncercie goście zostali zaproszeni przez dyrektor GOK na poczęstunek.

Zespół „Morawa” dziękuje przybyłym gościom za obecność w tak ważnym wydarzeniu, życzenia, kwiaty i miły nastrój.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 18 z 718
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia- Spotkania z poezją 2020- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.