Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386173
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Jesienna Zaduma - spotkanie integracyjne seniorów w Tynwałdzie PDF Drukuj Email
11.10.2021.
W niedzielę 10 – go października, w Tynwałdzie odbyło się spotkanie integracyjne z seniorami pn. „Jesienna Zaduma”. Organizatorem spotkania byli: Danuta Nowicka - sołtys sołectwa Tynwałd wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Impreza miała charakter poetycko - muzyczny, oprócz seniorów wzięła w niej udział młodzież, zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem  Harmacińskim na czele. Piękne wiersze o jesieni o tematyce jesiennej znanych polskich poetów przedstawiły następujące osoby: Stefanii Wilk, Wiktorii Sierdzińskiej, Magdaleny Kowalskiej, Alicji Krygiel, Bogumiły Kowalskiej, Beaty Grzechnik, Teresy Kowalskiej i Zofii Jaskuły. W części muzycznej wystąpił działający przy GOK Laseczno zespół folkowy "Morawa" w składzie Grażyna Piękos - wokal, prowadznie imprezy, Stanisław Kożuchowski - wokal, gitara basowa i Michał Stadnicki - akordeon), który jesienny klimat ,,przełamał” dynamicznymi utworami i porwał wszystkich do tańca. Obsługa techniczna – Marcin Kowalewski i Hubert Otręba. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o poczęstunek oraz piękną dekorację stołów. Biorąc pod uwagę różnorodność nastroju, jaki towarzyszył uczestnikom imprezy i oprawy artystycznej można stwierdzić, że jesień może być piękna, klimatyczna i różnobarwna. „Jesienna Zaduma” była doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej.
Zmieniony ( 11.10.2021. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie integracyjne seniorów - Przy kominku- w Gałdowie- PDF Drukuj Email
05.10.2021.
W niedzielę 3 października br. sołtys Gałdowa Jan Olejnik, Rada Sołectwa Gałdowo, KGW Gałdowo, SP Gałdowo i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy zorganizowali  spotkanie integracyjne z seniorami pt. „Przy kominku”. Spotkanie miało na celu konsolidację środowiska sołectwa Gałdowo. Świetlica wiejska została przygotowana odświętnie, GOK udostępnił na tę okoliczność wystawę fotograficzną przedstawiającą mieszkańców tej wsi w historycznym ujęciu.
Na wstępie Jan Olejnik, sołtys sołectwa Gałdowo powitał gości i przekazał głos dyrektor Grażynie Piękos, która w porozumieniu z dyrektor SP Gałdowo Anną Lewandowską zaprosiła wszystkich do wysłuchania krótkiego programu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Bardzo miłym akcentem po występie było wręczenie seniorom kartek z życzeniami przygotowanych przez uczniów.
Kolejnym punktem programu był występ zespołu „Morawa”, który na tę okoliczność przygotował oprócz swoich tradycyjnych utworów, piosenki polskie , które seniorzy pamiętają ze swoich młodzieńczych lat.
KGW Gałdowo zadbało o poczęstunek. Nie zabrakło słodkości i wytrawnych potraw. Po części artystycznej gości zabawiał i grał do tańca Janusz Olszewski.
Zmieniony ( 05.10.2021. )
Czytaj całość…
 
Specjalna uroczystość w Ząbrowie z udziałem Gospoś i Dzieci Ziemi Iławskiej PDF Drukuj Email
05.10.2021.
W dniu 26 września 2021, Gminny Ośrodek Kultury oraz zespoły ludowe "Gosposie" i "Dzieci Ziemi Iławskiej" uczestniczył w uroczystości odsłonięcia pamiątkowych rzeźb autorstwa Marka Kałuży, podsumowania etapu projektu, w którym uczestniczyli instytucjonalnie i prywatnie mieszkańcy Ząbrowa i Sołectwa Ząbrowo. Koordynatorem i autorem projektu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa, w którym wiodącą rolę pełni m. in. Pani Danuta Śliżewska, prowadząca uroczystość. Przybył na nią wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, radni, sołtys Ząbrowa Pani Beata Nowakowska, byli i obecny dyrektor SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, a także wielu zacnych mieszkańców Ząbrowa. Oba nasze zespoły wykonały dwie pieśni ludowe, jedną autorstwa Pani Grażyny Piękos ("Ząbrowianka").
Po odsłonięciu rzeźb i demonstracji projektowych płaskorzeźb, wszyscy zgromadzeni udali się do ząbrowskiej sali, gdzie miał miejsce koncert w wykonaniu naszych zespołów. Publiczność raczyła się przepysznym ciastem przygotowanym przez niezawodne KGW Ząbrowo, pod wodzą Pani Anny Malinowskiej. Koncert prowadziła dyrektor GOK Laseczno, a wiersze recytowała Pani Danuta Śliżewska. OSP Ząbrowo zajęło się grillem i raczyło gości smacznymi kiełbaskami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości i koncertu.
Imprezie towarzyszyła wystawa starych fotografii mieszkańców Ząbrowa, którą jakiś czas temu przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie w ramach projektu "Koalicje dla Niepodległej". Jedno z działań tego projektu nosiło nazwę : "Mieszkańcy gminy Iława w starej fotografii".
Zmieniony ( 05.10.2021. )
 
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni PDF Drukuj Email
05.10.2021.
W niedzielę 3 października 2021, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wyjazd do gdyńskiego Teatru Muzycznego na musical "Mistrz
i Małgorzata". Zainteresowanie spektaklem było ogromne, bilety rozeszły się w ciągu jednego dnia. W wyjeździe wzięli udział mieszkańcy gminy Iława i powiatu iławskiego. Przedstawienie było bardzo dynamiczne, składało się z dwóch części, niesamowitych efektów świetlnych i pirotechnicznych, znakomitej scenografii, perfekcyjnych wokali, czy bardzo złożonych układów tanecznych.
Zdaniem uczestników wyjazdu była to wyjątkowa uczta artystyczna.
Wszystkim którzy wzięli udział w wyjeździe dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia artystyczne z naszym Ośrodkiem.
O kolejnych propozycjach musicalowych, teatralnych i artystycznych będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zapraszamy do śledzenia strony Gminnego Ośrodka Kultury w Laasecznie:
Zmieniony ( 05.10.2021. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 1031
 
 
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.