Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1318
Linki: 2
gości: 84416321
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Konkurs plastyczny- Piękna i Niepodległa PDF Drukuj Email
22.11.2023.
Konkurs plastyczny pt. "Piękna i Niepodległa" stanowił wyjątkową okazję do wyrażenia artystycznej wizji piękna i dumy z niepodległości przez młodych artystów. W konkursie wzięło udział 68 prac, które napłynęły z dziewięciu szkół z terenu gminy Iława. Temat konkursu, "Piękna i Niepodległa", skłaniał do refleksji nad pięknem otaczającej nas ojczyzny oraz do wyrażenia szacunku i dumy z odzyskanej niepodległości. Jury konkursowe miało niełatwe zadanie wybrania zwycięzców, biorąc pod uwagę wysoki poziom artystyczny prac. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do artystycznych celów. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do rozwijania waszych pasji i inspiracji w przyszłości. Dziękujemy także nauczycielom, którzy wsparli uczniów i zachęcali ich do udziału w konkursie. Dzięki Wam wszyscy staliśmy się świadkami bogactwa talentów wśród młodego pokolenia, co dodatkowo potwierdza, że przyszłość sztuki i patriotyzmu w naszej społeczności jest obiecująca. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Poniżej lista nagrodzonych i wyróżnionych twórców:

w kategorii 1 – klas I-III

1 miejsce – MARIA KUPIDŁOWSKA (SP GAŁDOWO)
2 miejsce – ALICJA MROCZYŃSKA (SP GROMOTY)
3 miejsce – HANNA PIĘKOS (SP ZĄBROWO)

wyróżnienia – 

ADAM SZAŁAPSKI (SP WIKIELEC)
ANTONINA KOSYL (SP NR 2 w IŁAWIE)
JAKUB RAKOWICZ (SP NR 2 w IŁAWIE)
MAŁGORZATA SUGALSKA (SP ZĄBROWO)
JAKUB STRYJAKOWSKI (SP ZĄBROWO)

w kategorii 2 – klas IV – VI

1 miejsce – JAKUB ORZECHOWSKI (SP NR 2 w IŁAWIE)
2 miejsce – BIANKA SZAŁAPSKA (SP WIKIELEC)
3 miejsce – MAŁGORZATA PIĘKOS (SP ZĄBROWO)

wyróżnienia – NIKOLA RODAK – (SP GAŁDOWO)
DAWID WESOŁOWSKI (SP FRANCISZKOWO)

w kategorii 3 – klas VII – VIII
1 miejsce – PIOTR MAKÓWKA (SP GROMOTY)
2 miejsce – PIOTR SZAREK (SP GAŁDOWO)
3 miejsce – NELA GROMEK (SP ZĄBROWO)

w kategorii 4 – szkoły średnie

wyróżnienia – DARIA DULIASZ i JULIA KALINOWSKA (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w IŁAWIE)
Zmieniony ( 22.11.2023. )
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
22.11.2023.
Z okazji „Święta Niepodległości Polski” GOK Laseczno w sobotnie popołudnie 11 listopada i zorganizował dwuczęściowy koncert , na który złożyły się różne formy muzyczne. Gości, przywitała Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno i wójt Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach podkreślił , jak ważna jest ojczyzna i jej niepodległość wżyciu każdego Polaka i jednocześnie złożył życzenia publiczności. Na koncert przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko -Mazurskiego, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wicestarosta Marek Polański z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, zastępca Burmistrza Miasta Iławy Krzysztof Portianko, zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach, Sekretarz Gminy Iława Krzysztof Bądkowski, Radne Gminy Iława - Emilia Skolmowska i Izabella Kurek, dyrektorzy szkół gminnych i inni znamienici goście z gminy
i powiatu Iława, a także z powiatów ościennych. 

Na gokowskiej scenie oprócz zawodowych artystów, wystąpili także laureaci XII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Dźwięki, które łączą pokolenia”, dziecięcy zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający w GOK Laseczno. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, Hymnu Państwowego i zaprezentowania elementów poloneza warmińskiego i pieśni patriotycznych („Polskie kwiaty”, „Taki kraj”) przez dziecięcy zespół ludowy. Następnie etiudę f-moll Fryderyka Chopina zagrał uczeń warszawskiej szkoły muzycznej Filip Plec, dawny członek zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej”, absolwent SP Ząbrowo i PSM I St. w Iławie. Piosenki patriotyczne i żołnierskie wykonali laureaci poszczególnych kategorii: Hanna Jarzębska (Pacółtowo), Zuzanna Pełka (SP nr 1w Iławie) i Liliana Kożuchowska (SP Ząbrowo). Ww. laureatom dyplomy i nagrody wręczyli Krzysztof Harmaciński- Wójt Gminy Iława i Grażyna Piękos Dyrektor GOK Laseczno.
W dalszej części koncertu trzy utwory F. Chopina (Polonez A-dur, Nocturn fis-moll i Walc
e - moll) zaprezentowała Monika Kopaczewska - Ratajczyk, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i nauczyciel PSM II st. w Grudziądzu. Na uwagę zasługuje fakt, że obydwoje pianiści pochodzą z gminy Iława. Ta część koncertu miała bardzo podniosły charakter. 
Następnie za sprawą niezwykłego lubelskiego zespołu, którego liderem jest Łukasz Jemioła publiczność mogła przenieść się w atmosferę lat międzywojennych. W wykonaniu gwiazdy wieczoru usłyszeliśmy znane piosenki z tamtych lat, za sprawą których publiczność wspaniale się bawiła i razem z artystami wykonywała fragmenty znanych przebojów. Po koncercie zespołu Łukasza Jemioły wręczono nagrody i wyróżnienia pozostałym laureatom, zarówno festiwalu piosenki polskiej, jak i konkursu plastycznego „Piękna i Niepodległa”. 
Koncertowi towarzyszyła wystawa prac uczestników konkursu plastycznego pn. "Piękna i Niepodległa". Podczas koncertu przedstawiona została prezentacja multimedialna przedstawiająca „Mieszkańców gminy Iława na starej fotografii”, związana z projektem "Ojczyzna, moja miłość i duma", dofinansowanym ze środków Biura "Niepodległa"
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Imprezę prowadziła Grażyna Piękos.

Dyrektor GOK wraz z Pracownikami dziękuje wszystkim artystom i publiczności za wspólne celebrowanie Święta Niepodległości Polski.
Zmieniony ( 27.11.2023. )
Czytaj całość…
 
XII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej 2023 PDF Drukuj Email
08.11.2023.
W dniu 8 listopada 2023, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej.
Imprezę otworzyła dyrektor GOK pani Grażyna Piękos.
Na  jej zaproszenie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który życzył uczestnikom  jak najlepszych wykonań i wspomniał też o znaczeniu patriotyzmu  i pielęgnacji miłości do Ojczyzny.
Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali hymn państwowy.

W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół gminy Iława( SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP Gałdowo, SP Laseczno, SP Ząbrowo, SP Gromoty, SP Ząbrowo), miasta Iława( SP nr 1, 2 i 4), powiatu nowomiejskiego (Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Marzęcice, Brzozie Lubawskie , Kurzętnik, Prątnica).
W tym roku poziom wykonawców był wysoki i trudno było wybrać laureatów.
Prezentacje oceniało profesjonalne jury złożone z doświadczonych praktykujących muzyków i trenerów wokalnych: Stanisław Kożuchowski – Przewodniczący, Joanna Nehring-Roszkowska i Krzysztof Olszewski.  Po intensywnych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy I-III
1.    Hanna Jarzębska – Pacółtowo
2. Emilia Borkowska – SP Tereszewo
3. Zespól „Dzieci Ziemi Iławskiej” – GOK Laseczno
Wyróżnienie:
Anna Jurkiewicz – SP Rudzienice
Katarzyna Małkiewicz – SP Brzozie
Hanna Kamińska - Prątnica
 Klasy IV – VI
1.     Zuzanna Pełka – SP nr 1 w Iławie
2.     Jagoda Prokop – ZS Kurzętnik
3.     Filip Mirosław – GCK Kurzętnik
Wyróżnienie:
Zespół SP nr 4 w Iławie
Chór „Poranek” – SP Ząbrowo
Jakub Zieliński – SP Gałdowo
Jan Jurkiewicz – SP Rudzienice


Klasy VII – VIII
1.     Liliana Kożuchowska – SP Ząbrowo
2.     Julia Kamińska - Prątnica
3.     Nadia Rogowska – GCK Kurzętnik
Wyróżnienie:
Katia Sierzputowska – SP nr 4 w Iławie
Irena Dziewulska – SP Rudzienice
Agnieszka Mroczyńska – SP Gromoty

Laureaci  tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni przez dyrektor GOK do udziału w Gminnym Koncercie Niepodległościowym 11.11.2023, który odbędzie się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Laseczno. Podczas koncertu niepodległościowego zostaną wręczone nagrody laureatom w/w konkursu i konkursu plastycznego „Piękna i niepodległa”.

Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych z konkursu „Piękna i Niepodległa”, na którą składają się prace uczniów szkół gminnych. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas w/w sobotniego koncertu w GOK Laseczno.
Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych i piosenek polskich.
GOK Laseczno dziękuje wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom za udział
w tegorocznej edycji XII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.
Z okazji nadchodzącego święta niepodległości Polski  życzymy wszystkim dumy  i zadowolenia z bycia Polakiem.
Zmieniony ( 22.11.2023. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku PDF Drukuj Email
24.10.2023.
21 października bieżącego roku grupa mieszkańców gminy Iława oraz okolicznych miejscowości, wzięła udział w fascynującej wycieczce organizowanej w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa". Ich cel podróży to wyjątkowe miejsce, które stanowi świadectwo historii Polski - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To niezwykłe muzeum gromadzi bogatą kolekcję eksponatów, dokumentów i artefaktów, ukazujących dramatyczne wydarzenia II Wojny Światowej. Grupa miała okazję zgłębić historię i wiedzę na temat tego kluczowego okresu w historii kraju, co dostarczyło im niezapomnianych doświadczeń i refleksji.
Po zwiedzaniu Muzeum II Wojny Światowej uczestnicy wycieczki udali się do Gdyni, gdzie czekało na nich kolejne wydarzenie. Tam w teatrze muzycznym mieli okazję uczestniczyć w spektaklu zatytułowanym "Hairspray". Ten klasyczny musical przenosił ich w świat muzyki, tańca i zabawy, a jednocześnie poruszał ważne tematy społeczne, co sprawiło, że wieczór stał się nie tylko rozrywką, ale także źródłem inspiracji i przemyśleń.
Całą tę niezapomnianą wycieczkę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, który zadbał o komfort i zadowolenie uczestników, dbając o logistykę podróży i zapewniając dostęp do ciekawych atrakcji.
To wyjątkowe wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do połączenia historii i kultury w jedno fascynujące doświadczenie, które pozostawi niezatarte wspomnienia w sercach uczestników tej wyprawy.
Zadanie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Zmieniony ( 24.10.2023. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 1115
 
 
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.