Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57756478
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Dzień Przyjaciela - 9 czerwca 2022 PDF Drukuj Email
09.06.2022.
Wszystkim Przyjaciołom GOK-u- za życzliwość, wsparcie, za uczestnictwo w naszych imprezach dziękujemy.
Dyrektor GOK wraz z Pracownikami.

 
VI Stachuriada w Siemianach PDF Drukuj Email
09.06.2022.
W piątkowy wieczór 03.06.2022, w letniej czytelni w Siemianach spotkali się miłośnicy poezji Edwarda Stachury poety, który planował związać się z tutejszą miejscowością, poprzez pracę w siemiańskiej bibliotece. Życie poety potoczyło się jednak inaczej, „zawirowania w życiu prywatnym” poety uniemożliwiły mu realizację planów.
Rozpoczynając "Stachuriadę", wszystkich gości przywitała Grażyna Piękos (pomysłodawczyni wydarzenia) i gospodyni imprezy Zofia Chomka. Na muzyczno - poetyckie spotkanie złożyła się prezentacja sylwetki artystycznej poety,  prezentacja wybranych wierszy przez pisarkę Ninę Drej, radną gminy Iława Izabelę Kurek,  zastępcę Wójta Gminy Iława Andrzeja Bracha, oraz  sołtys Siemian Karinę Cyganowską. W muzyczną twórczość Edwarda Stachury publiczność wprowadził duet Kuba i Melania, którzy wykonali popularne utwory Edwarda Stachury z repertuaru zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” i innych twórców.  Stachura znany był z niestandardowego stylu bycia, dlatego chcąc oddać namiastkę  klimatu,  część piosenek śpiewana była przy ognisku w ramach poetycko – muzycznego jem session m.in. przez Mariusza Gołębiowskiego, Tomasza Krawecia oraz dyrektor GOK Grażynę Piękos. W trakcie muzykowania  do śpiewających dołączali się  uczestnicy spotkania. Oprócz licznych gości w spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze z powiatu iławskiego. Organizatorzy zadbali także o część kulinarną, na którą składały się różnorodne ciasta przygotowane przez bibliotekarzy z gminy Iława i Anitę Gutkowską, pyszna grochówka, zafundowana przez Alicję Kubę oraz kiełbaski, które przekazała na ognisko  Monika Klinikowska. Nad bezpieczeństwem spotkania i ogniskiem czuwali siemiańscy strażacy.  Impreza przebiegała w miłej, gościnnej atmosferze. Organizatorzy imprezy – GOK Laseczno i GBP w Siemianach serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu  VI edycji "Stachuriady".
Zmieniony ( 09.06.2022. )
Czytaj całość…
 
Dzień Matki w Ząbrowie PDF Drukuj Email
27.05.2022.
W dniu 26.05.2022, w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki". Imprezę przygotował nasz Ośrodek. Zaproszenia otrzymały m.in. mamy dzieci występujących w zespole "Dzieci Ziemi Iławskiej", który z w/w okazji dał mini-koncert utworów ludowych, połączonych z tańcem. Scenografię tworzyły prace dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy uczestniczą w cotygodniowych warsztatach plastycznych, prowadzonych przez panią Danutę Glińską w miejscowościach Stradomno, Laseczno i Rudzienice. Pomiędzy utworami muzyki ludowej członkowie DZI recytowali okolicznościowe wiersze. Gościnnie wystąpiła uczennica SP Laseczno, Klara Żurawska z pięknym wierszem dla mamy.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i atrakcyjny wystrój sali, co niewątpliwie nadało uroczystego charakteru imprezie.
Całość prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.
Zmieniony ( 27.05.2022. )
Czytaj całość…
 
Zajecia plastyczne z Klubem Seniora w Lasecznie PDF Drukuj Email
24.05.2022.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wyszedł z inicjatywą zorganizowania zajęć plastycznych z uczestniczkami Klubu Seniora. 16 maja o godz.13.00 odbyło się pierwsze spotkanie pod okiem instruktorki Danuty Glińskiej. Początkowa nieśmiałość szybko zamieniła się w odważne stawianie pierwszych kroków w rysowaniu martwej natury. Technika rysunku węglem  spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyniosła nieoczekiwane, pozytywne efekty. Powstało 6 niezwykle ciekawych prac plastycznych ukazujących wysoką wrażliwość i otwartość uczestniczek zajęć.
Prace wykonały Panie: Alina Dąbrowska , Janina Lepczyńska , Janina Gubała, Helena Jarnicka, Fema Tryjanowska i Iwona Grochowiecka.

Wspaniała atmosfera i towarzyszący rysowaniu dobry humor sprawiły, że dwugodzinne zajęcia upłynęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że był to początek całej serii spotkań, na których Panie będą poznawać różne techniki plastyczne i wykonywać równie wspaniałe obrazy.
Zmieniony ( 24.05.2022. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 1065
 
 
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.