Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1318
Linki: 2
gości: 84413611
Strona główna arrow Aktualności arrow Gminne Obchody Dni Rodziny w Gałdowie
Advertisement

Gminne Obchody Dni Rodziny w Gałdowie PDF Drukuj Email
20 maja br. na terenie boiska szkolnego w Gałdowie odbyły się XXV ,,Gminne Obchody Dni Rodziny", ph. "Rodzina z wartościami, to silna rodzina".
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos.

Przybyłą publiczność oraz zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SP w Gałdowie Anna Lewandowska, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk oraz sołtys sołectwa Gałdowo Jan Olejnik.
Po części oficjalnej na scenę zostali zaproszeni młodzi artyści, uczniowie SP Gałdowo, którzy przedstawili atrakcyjny program muzyczno-taneczny. W przerwie pomiędzy prezentacjami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i literacki. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wspólne, rodzinne malowanie pn. „Pejzaż rodzinny".
Po występach dzieci odbył się pokaz nowomiejskiego Bractwa Rycerskiego. Podczas występów rycerze zademonstrowali swoje umiejętności w walce z użyciem różnych rodzajów mieczy. Atrakcją dla publiczności była możliwość stoczenia walki" w kaskach i piankową imitacją mieczy.
Podczas obchodów święta rodziny odbył się Turniej Sołectw, który poprowadził Sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński. I miejsce zajęło sołectwo Laseczno, II sołectwo Ząbrowo, a miejsce III sołectwo Gałdowo.

Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji kulinarnych: kiełbasek z ogniska, pysznej grochówki, smakołyków na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Gałdowa i smakowitych ciast, przygotowanych przez panie ze Szkoły Podstawowej z Gałdowa.
Gwiazdą wieczoru była warszawska aktorka, Julita Kożuszek, w której wykonaniu usłyszeliśmy m.in. polskie przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych. Artystce akompaniował znakomity akordeonista. Koncert był transmitowany na żywo, na stronie www.facebook.com/goklaseczno.

Imprezie patronował Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, a organizatorami byli: sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo. Obsługę medyczną zapewniła Iławska Grupa Ratownicza.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.