Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57754896
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Dzieci Ziemi Iławskiej z jasełkami w Pałacu Mortęgi PDF Drukuj Email
28.12.2022.
19 grudnia zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” wraz muzykami z zespołu „Grasz Band” gościł w pałacu w Mortęgach. Podczas uroczystej wigilii dla pracowników firmy Szynaka Meble sp. z o.o. zespół w koncercie bożonarodzeniowym zaprezentował Jasełka z motywem z narodzenia Pana, pieśni bożonarodzeniowe, kolędy i pastorałki. Dziękujemy za miłe przyjęcie.
Zmieniony ( 28.12.2022. )
Czytaj całość…
 
VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami. PDF Drukuj Email
18.12.2022.
18 grudnia 2022 r w GOK po raz ósmy odbył się VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy” ph. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”. Kiermasz poprzedzony był konkursem plastycznym bożonarodzeniowym (szopka, ozdoba świąteczna), skierowanym do mieszkańców gminy i powiatu iławskiego.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, oraz specjały kulinarne, wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich (Ząbrowo, Szymbark, Gałdowo).
W tym roku w akcję włączyły się prawie wszystkie szkoły z terenu giny Iława, ZSO Iława, SP 4 Iława, SP Susz, GOPS, Kluby Seniora z Ławic, Nowej Wsi i Laseczna, Sołectwo Gulb i osoby prywatne.
Wszystkie prace dostarczone na konkurs i poza konkursem zostały wystawione do sprzedaży i na licytację. W trakcie kiermaszu odbyły się występy artystyczne w wykonaniu zespoły „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wykonały kilka kolęd i pastorałek.
W kiermaszu wzięli udział mieszkańcy gminy Iława, powiatu iławskiego z władzami gminy na czele: wójtem Krzysztofem Harmacińskim, z-cą wójta Andrzejem Brachem, Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bądkowskim.
W wyniku emocjonującej licytacji i sprzedaży w/w prac uzyskaliśmy na dzień dzisiejszy łączną kwotę:
5523 zł.
Zgromadzone środki w tym roku przeznaczamy na rehabilitację osoby dorosłej, muzyka współpracującego z GOK Laseczno i pogorzelców z Szeplerzyzny, którzy w wyniku pożaru utracili swój dobytek życia.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale poza wsparciem finansowym liczy się poczucie wsparcia duchowego i zrozumienie potrzeb najbardziej potrzebujących. Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, to również wartości dodane, jeśli chodzi o aspekt wychowawczy. W naszej akcji wzięły udział całe rodziny (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo).Cała akcja charytatywna związana z Kiermaszem, to również doskonały przykład dla dzieci i młodzieży i uwrażliwienie ich na sytuację życiową, w której może znaleźć się człowiek i związana z tym konieczność niesienia pomocy.


Poniżej prezentujemy listę osób i instytucji, które wsparły tę szlachetną akcję pomocy:
Szkoły i instytucje: SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, SP Gałdowo im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, SP Laseczno, SP Gromoty, ZSP Wikielec, SP Rudzienice im. Michała Lengowskiego , SP Susz im. gen. Józefa Bema, SP Franciszkowo, SP nr 4 im. Polskich Podróżników  w Iławie, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie,  GOPS Iława, Kluby Seniora gminy Iława ( Laseczno, Nowa Wieś, Ławice) i KGW Gminy Iława ( Ząbrowo, Szymbark), GBP Siemiany, GBP Ząbrowo, GBP Rudzienice.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH W KONKURSIE PLASTYCZNYM ZWIĄZANYM Z KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM
Kategoria szopka: Laura Kraszewska

Kategoria ozdoba świąteczna:
Wiktoria Szalkowska, Maja Żmudzińska, Lena Moszczyńska, Róża Lewandowska z wnuczką Anną Wysocką, Paulina i Mateusz Szkamelscy, Amelia Lankamer, Wojciech Szkopiński, Mateusz Kuźniewski, Alicja Gorzka, Lena Waśniewska, Gabriela Krakowiak, Fabian Lankamer, Melania Bendelewska, Marta Węglewska, Zofia Roman, Lena Grosz, Lena Zawadzka, Aurelia Szamot, Zuzanna Koszytkowska, Szymon Pisarczyk

Specjalne nagrody/podziękowania dla:
Pani Agnieszki Janiszewskiej, Pani Moniki Moszczyńskiej, Pani Haliny Szeredy, Pani Róży Lewandowskiej, GOPS-u, Klubów  Seniora,  Kół Gospodyń Wiejskich , Gminnych Bibliotek Publicznych z gminy wiejskiej Iława i osób, które przekazały poprzez nie swoje prace (Marzena Stryjakowska, Zuzanna Spychała, Iwona Kamińska – Chmielarczyk).

Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z Pracownikami pięknie dziękuje wszystkim Państwu za trud włożony w wykonanie prac, za empatię, za wspólny Dobry Czas.
W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzymy Państwu zdrowia, ciepła, pokoju, nadziei i miłości, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.
Zmieniony ( 28.12.2022. )
Czytaj całość…
 
Wernisaż w Siemianach pn. Stachura nad Jeziorakiem PDF Drukuj Email
09.12.2022.

W dniu 08.12.2022, w siemiańskiej bibliotece GOK Laseczno zorganizował wystawę fotografii Czesława Wasiłowskiego pn. „Stachura nad Jeziorakiem”.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która na wstępie przywitała przybyłą publiczność, a następnie przedstawiła krótkie dossier autora zdjęć i poety E.Stachury.

W trakcie imprezy goście mieli możliwość wypowiedzenia się na temat zgromadzonych prac, ale też na bardziej ogólne tematy dotyczące kultury, zwłaszcza tej lokalnej, związanej z Siemianami i gminą Iława. Pojawiły się nowe propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców tej uroczo położonej geograficznie wsi, co dyrektor GOK i pracownicy przyjęli z dużym zainteresowaniem.

Wystawa miała też akcent muzyczny: piosenki do tekstów  Edwarda Stachury zaśpiewała Pani Grażyna Piękos. Na jej prośbę uczestnicy przyłączyli się do śpiewu.
Impreza stała się okazją do krótkiego podsumowania roku kulturalnego i wspomnień nt. odbywającego się co roku w Siemianach „Festiwalu nad Jeziorakiem”.


Zmieniony ( 09.12.2022. )
Czytaj całość…
 
Mikołaj z prezentami odwiedził Dzieci Ziemi Iławskiej PDF Drukuj Email
07.12.2022.
We wtorek 6 grudnia br. zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" po intensywnej próbie jasełek odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, młodsze pluszaki w postaci zwierzątek do przytulania, a starsze mikołajkowo-świąteczne kubki.
Był to bardzo miły akcent po całym roku wytężonej pracy, a to jeszcze nie koniec bowiem zespół niedługo wystąpi z jasełkami dla firmy Szynaka Meble sp. z o.o.
Zmieniony ( 07.12.2022. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 1065
 
 
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.