Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82344250
Strona główna arrow Aktualności arrow Święta majowe z GOK Laseczno
Advertisement

Święta majowe z GOK Laseczno PDF Drukuj Email
W dniu 28.04.2023 GOK Laseczno we współpracy z SP we Franciszkowie uroczyście celebrował Święta Majowe. W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie i cała społeczność szkolna z Panem dyrektorem Grzegorzem Plecem na czele. Imprezę rozpoczęła i prowadziła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski poprowadził pogadankę nt. Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne- „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia” i „Boże coś Polskę”. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie fragment „Roty”.


Przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną - układankę. Efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski z godłem.
 
Wśród pieśni jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli klasycznego poloneza w wykonaniu orkiestry zespołu „Mazowsze”, oraz poloneza do muzyki Wojciech Kilara. Cały korowód prowadziła Grażyna Piękos w parze  z dyrektorem szkoły.
Spotkanie było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych, w które zaangażowane była społeczność lokalna. W podziękowaniu za zaangażowanie uczniowie zostali poczęstowani słodyczami przez pracowników naszego ośrodka kultury.
Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, nagrania i prezentację).
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.