Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64935360
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Wernisarz malarski Joanny Sierzputowskiej-Joanny Kowalskiej i Małgorzaty Gorbacz PDF Drukuj Email
28.03.2023.
W dniu 24 marca, w sali widowiskowej GOK, zaaranżowanej jako „Kawiarenka Artystyczna” odbył się wernisaż malarski pn. „Kobiece pasje – z powiewem wiosny”.
Na zaproszenie dyrektor GOK Grażyny Piękos , która prowadziła imprezę, swoje obrazy zaprezentowały: Joanna Sierzputowska, Joanna Kowalska i  po raz pierwszy wystawiająca swoje prace publicznie Małgorzata Gorbacz.
Prowadząca, po powitaniu gości przedstawiła sylwetki i drogę artystek.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożył  artystkom w imieniu władz gminy Iława,  z-ca wójta Andrzej Brach.
Nie zabrakło kwiatów i serdecznych życzeń ze strony zarówno publiczności, jak i GOK.
Gminny Ośrodek Kultury przygotował mini-koncert w wykonaniu Grażyny Piękos (wokal, gitara), Stanisława Kożuchowskiego (gitara basowa, wokal) i  Jerzego E. Piotrowskiego(piano).  
W ich wykonaniu publiczność usłyszała piosenki z gatunku poezji śpiewanej z wiosennym akcentem tematycznym.
Jak na „Kawiarenkę Artystyczną” przystało, widzowie raczyli się kawą, herbatą i słodkościami.
W trakcie imprezy wywiązała się rozmowa o sztuce i kulturze. Goście dzielili się swoimi doświadczeniami i snuli plany na dalsze wydarzenia artystyczne przy współpracy i wsparciu GOK Laseczno.
Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze.
Zmieniony ( 28.03.2023. )
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w Ząbrowie PDF Drukuj Email
14.03.2023.
10.03.2023 w sali wiejskiej w Ząbrowie odbył się impreza z okazji Dnia Kobiet, która rozpoczęła się od występów artystycznych. Na początku, przed licznie zgromadzoną publicznością, której większość stanowiły panie wystąpili uczniowie z SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej.
Wiersze i scenki rodzajowe przygotowała z uczniami Barbara Kowalska, natomiast piosenki z rekwizytami, zarówno w języku polskim , jak i angielskim Grażyna Stępień i Magdalena Krogulska-Szydlik.
Chór „Poranek”  i soliści zaprezentowali repertuar  poświęcony paniom: „Tamta dziewczyna”, „Będziesz moją panią”, „Ty i ja”, „Wiosna”.
Aplauzem został przyjęty ludowy zespól dziecięcy „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który zaprezentował program złożony z piosenek ludowych , z różnych regionów Polski.  Obydwa zespoły- „Poranek” i „Dzieci Ziemi Iławskiej” przygotowała Grażyna Piękos., a zespołowi ludowemu akompaniował Jerzy E. Piotrowski.
Głównymi organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka ,KGW Ząbrowo i GOK Laseczno.
W imprezie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski i radny Krzysztof Zieliński.
Piękne życzenia i dużo ciepłych słów do pań i mieszkańców Ząbrowa skierowali  w/w przedstawiciele samorządu i sołtys Beata Nowakowska.
W trakcie spotkania Przewodnicząca KGW Ząbrowo Anna Malinowska podziękowała Radzie Sołeckiej i przekazała na ręce pani sołtys upominek.
Podczas imprezy goście delektowali się pysznymi ciastami i przekąskami przygotowanymi przez KGW Ząbrowo.
Gwiazdą spotkania był zespół „Decybelsi”, w których repertuarze były piosenki z lat 70-tych. Zespół bawił panie do późnych godzin wieczornych.
Zmieniony ( 21.03.2023. )
Czytaj całość…
 
Dzień Sołtysa połączony z Dniem Kobiet w Lasecznie PDF Drukuj Email
14.03.2023.
11 marca 2023 r. w sobotnie popołudnie sala widowiskowa GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyką, pięknymi wierszami o kobietach i mnóstwem ciepłych słów skierowanych do pań i sołtysów, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto.
Głównym organizatorem Gminnych Obchodów Dnia Sołtysa i Dnia Kobiet był wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

Impreza została zorganizowana przy współpracy Rady Sołeckiej wsi Laseczno i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno. Współorganizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i kwiaty dla każdej pani.
W imprezie wzięli udział sołtysi i radni z gminy Iława, mieszkańcy gminy i okolic, oraz przybyli goście: poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Rady Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, z-ca wójta Andrzej Brach, Sekretarz UG Iława Krzysztof Bądkowski, Skarbnik Gminy Iława Marlena Baranowicz- Rak, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, prezes OSP Laseczno Andrzej Żurawski i inni.
Na początku imprezy ciepłe słowa i życzenia do sołtysów oraz pań skierował wójt Krzysztof Harmaciński  i Przewodniczący Roman Piotrkowski, a także zaproszeni goście.
Podziękowania za owocną współpracę i życzenia wszystkim sołtysom złożyła także dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos i radna oraz sołtys Laseczna – Emilia Skolmowska.
Impreza odbyła się w ciepłej atmosferze, na którą składały się piękne wiersze skierowane do pań, a zaprezentowane przez panów: Andrzeja Bracha, Marcina Kowalewskiego i Krzysztofa Zielińskiego.
Gwiazdą imprezy był duet: Grzegorz Tyszkiewicz (gitara i śpiew) i Krzysztof Szmytke (skrzypce), który zaprezentował utwory z repertuaru różnych artystów: Cohena, Niemena, Presleya, Grechuty i Sinatry, nawiązujące do obchodzonego święta pań.
Gminny Ośrodek Kultury w zaaranżowanej „Kawiarence Artystycznej” przygotował scenografię, bardzo dobre nagłośnienie występów i samą oprawę artystyczną.

Impreza przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze.
Koncert spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczyły bisy zespołu i udział publiczności we wspólnym śpiewie z artystami.
Zmieniony ( 21.03.2023. )
Czytaj całość…
 
Ferie zimowe z GOK - 2023 PDF Drukuj Email
10.02.2023.
Tegoroczne ferie zimowe  w bibliotece w Lasecznie i filiach w  Siemianach, Ząbrowie  Rudzienicach i Ławicach były pełne atrakcji.
 Oferta  przygotowana  przez  biblioteki  cechowała różnorodność zajęć-wycieczki ,teatrzyki i spotkania z ciekawymi osobami.

    W pierwszym tygodniu ferii  w bibliotekach odbyły się  warsztaty  artystyczne i kulinarne, na których   uczestnicy wykazali się kreatywnością, tworząc  różne ozdoby metodą   decoupage ,  wykonywali walentynkowe  serca z zimnej porcelany i  piekli  babeczki, które  ozdabiali    według własnego pomysłu.

  Ciekawym   wydarzeniem  drugiego tygodnia  ferii było   spotkanie w  bibliotekach w Rudzienicach ,  Siemianach  pt „ Rozszerzona rzeczywistość w książkach", które poprowadziła Iwona Czerny i Adam  Lenartowicz z MBP w Iławie, a także spotkanie z panią Niną Sokołowską z Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie - warsztaty pt." Jak dbać o ptaki zimą".    

Interesującym  i pełnym intrygujących   wyzwań był wyjazd organizowany przez bibliotekę w Lasecznie i filie do Centrum Edukacji Hullo w Lubawie , gdzie na  uczestników czekała  fantastyczna nauka  i zabawa.
     Spotykaliśmy się  także na integracyjnym  ogniskach w Rudzienicach i Siemianach, gdzie oprócz pieczenia kiełbasek doskonale bawiliśmy się przy różnego rodzaju konkursach ,zawodach i zagadkach .
Ogniska zostały zorganizowane przy wsparciu Rad Sołeckich w/w wsi.

  Niezapomniane emocje towarzyszyły dzieciom  podczas przedstawienia  pt „ Grinch - magia świąt”,
w wykonaniu Teatru  Blaszany Bębenek , który odbył w Rudzienicach  i  Ząbrowie / sale wiejskie/.

W czasie ferii gościliśmy w bibliotekach ciekawych ludzi.  W  Siemianach   mieszkańcy wsi spotkali się z panią   Justyną  Niedziałek – trenerką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, gdzie poznawaliśmy technikę walki, w  ławickiej bibliotece   spotkaliśmy się z panią Pauliną Miśkiewicz, lekarzem weterynarii która opowiadała o pracy i zasadach dbałości o zwierzęta, a w Rudzienicach z panią Zofią Fotą rozmawialiśmy o możliwościach wyboru zawodu w przyszłości.

W Ząbrowie młodzi mieszkańcy mogli uczestniczyć w zajęciach taneczno-wokalnych naszego zespołu folklorystycznego „Dzieci Ziemi Iławskiej”, organizowanych przez GOK.
W GOK miały miejsce otwarte zajęcia plastyczne / rysunek i malarstwo/.

Na zakończenie ferii Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował tradycyjny  bal karnawałowy  dla dzieci.
  Oferta  zimowego wypoczynku cieszyła bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją wśród mieszkańców gminy.
  Każdy z uczestników naszych spotkań  znalazł coś ciekawego dla siebie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za  wspólnie spędzony czas w czasie ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury i bibliotekami gminnymi.
Zmieniony ( 10.02.2023. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 1081
 
   
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.