Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64931704
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Piknik balonowy w Nowej Wsi PDF Drukuj Email
13.10.2022.
10.09.2022 odbył się w Nowej Wsi Piknik Balonowy. Organizatorami pikniku byli: sołtys wraz z radą sołecką Sołectwa Nowa Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. W ramach imprezy odbyły się koncerty grupy Arlekin, działającej przy Uniwersytecie III Wieku oraz zespołu Grasz-Band. Były również gry i animacje dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatorów Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, pyszne jedzenie przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. Finałowym akcentem wydarzenia był połączony z muzyką widowiskowy, nocny pokaz „strzelania z palników”
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Piknik integracyjny w Siemianach PDF Drukuj Email
13.10.2022.
Piknik Integracyjny w Siemianach zorganizowała Rada Sołecka Szałkowa kierowana przez panią sołtys Karinę Cyganowską, we współpracy z GOK Laseczno. W czasie pikniku odbyły się gry i zabawy animacyjne, konkurs plastyczny prowadzony przez panią Danutę Glińską, malarkę i historyka sztuki.
Dodatkowymi atrakcjami były pokazy strażackie: gaszenie pożaru, reanimacja ofiar wypadków.
Gminna Biblioteka w Siemianach rozstrzygnęła plebiscyt na najlepszego czytelnika roku. Dyplomy laureatom wręczyła bibliotekarz, pani Zofia Chomka.
Uczestnicy spotkania raczyli sie słodyczami, zupkami na gorąco (zupa rybna), bigosem, potrawami z grilla i ogniska i in.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie w gminie Iława PDF Drukuj Email
13.10.2022.
W piątek 9 września br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z Gminnymi Bibliotekami Publicznymi w Lasecznie i Ząbrowie, po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiej – jedenastej już edycji „Narodowego Czytania”.
Wydarzenie to miało miejsce w sali wiejskiej w Ząbrowie, a tematem (w Roku Romantyzmu i z okazji 200 rocznicy publikacji) były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza
Uroczystość otworzyła Dyrektor GOK Grażyna Piękos, która wraz z pracownikami zaprezentowała wiersz pt. „Pani Twardowska”. Następnie fragmenty wybranych ballad odczytali: z-ca wójta Andrzej Brach, sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Danuta Śliżewska oraz Małgorzata Osowska i Marianna Staniak. Dużym zaangażowaniem wykazali się uczniowie ze szkół podstawowych w Ząbrowie i Lasecznie, którzy przygotowani przez polonistkę Barbarę Kowalską, zaprezentowali najsłynniejsze ballady Adama Mickiewicza takie jak: „Romantyczność”, „Lilije”, „Świteź”, „Świtezianka” i „Powrót Taty”.
Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie utworów nawiązujących do Romantyzmu.
Zmieniony ( 25.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Gminne Święto Rolnicze PDF Drukuj Email
13.10.2022.
W sobotę (3 września) w Gulbiu odbyło się Gminne Święto Rolnicze. Doskonała pogoda i bogaty program przyciągnęło na boisko w Gulbiu wielu mieszkańców sołectwa, rolników oraz gości.
  W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł Zbigniew Babalski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. Przybyli również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża, lokalni działacze. Obecni byli również goście z gminy partnerskiej z Pagegiai z Litwy. Starostami dożynek byli: Emilia Cichocka i Marcin Krzywkowski.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Następnie przyszedł czas na wręczanie odznaczeń i statuetek. Na wniosek wójta Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” następującym rolnikom: Grzegorzowi Ewertowskiemu, Marcinowi Krzywkowskiemu, Grzegorzowi Jesionkowi, Ewelinie Łęgowskiej, Mirosławowi Konieczko, Jolancie Łuzińskiej, Agnieszce Wieczorek oraz Stanisławowi Rulkiewiczowi.
Statuetkę „Za wybitne osiągnięcia w produkcji rolniczej” otrzymali: Andrzej Mikulewicz, Do-rota i Janusz Bukowscy, Dorota i Józef Baran, Daniela i Roman Więcek, Aleksandra i Roman Stępień, Kamila i Paweł Kolasińscy, Renata i Zbigniew Osasiuk, Karolina i Jacek Roda, Ewelina i Sławomir Kołcz, Grażyna i Marek Kotewicz, Ewa Stopa oraz Milena Rafał Klonowscy.
Statuetki „Za zasługi w Rozwoju Rolnictwa Gminnego” otrzymali: Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita, Irena Durlik – Dyrektor oddziału Grupa Mlekovita, Krzysztof Kaźmierski – Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Iławie,
Małgorzata Kalitowska – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie, Grzegorz Kierozalski – Dyrektor OT w Olsztynie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Romuald Tański - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.
 Ponadto statuetkę za zasługi w propagowaniu edukacji ekologicznej w Gminie Iława otrzymał Bogusław Fijas – Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” z siedzibą w Ostródzie, a statuetkę za zasługi w rozwoju ekologii w Gminie Iława otrzymała Bogumiła Bielewska.
Podczas Gminnego święta Rolniczego odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Gulb”. Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 15 sołectw. Wszystkie zaprezentowane wieńce były bardzo piękne i komisja miała nie lada wyzwanie przy wybraniu tych najpiękniejszych. I miejsce zajęło sołectwo Ząbrowo (wieniec nr 15), II miejsce przypadło sołectwu Stradomno (wieniec nr 10), a III miejsce powędrowało do sołectwa Laseczno (wieniec nr 6). Przyznano również wyróżnienie dla sołectwa Ławice (wieniec nr 7) oraz sołectwa Gromoty (wieniec nr 2).
Do konkursu na „Najładniejszą posesję sołectwa Gulb” zgłosiło się pięciu uczestników. I miejsce zajęli państwo Krystyna i Tadeusz Jesionek, II miejsce przypadło państwu: Annie i Mateuszowi Pogoda, a III miejscem musieli się zadowolić państwo Stefanii i Wiesławowi Krzywkowskim. Przyznano również wyróżnienia: dla państwa Doroty i Marcina Krzywkowskich oraz Danuty i Łukasza Włodarczyków. Uczestnicy obu konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Sobotnia uroczystość była również okazją do podziękowania paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich pomoc w organizację dożynek. Z tej okazji wójt Harmaciński wręczył im okolicznościowe dyplomy za zaangażowanie w organizację oraz kultywowanie polskich tradycji kulinarnych oraz na-grody w postaci bonów zakupowych. Okazałą nagrodę w postaci kosy spalinowej otrzymało sołectwo Gulb w podziękowaniu za organizację rolniczego święta. Nagrodę ufundowała firma Barton z Karasia.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, zespół Śparogi oraz gwiazda wieczoru zespół Bartnicky Band. Z krótkim występem artystycznym wystąpili również artyści z gminy partnerskiej gminy Iława, który odbył się w ramach realizowanego projektu „ Plon niesiemy plon… tradycja dożynek w gminie Pagiegai i gminie Iława”. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu WM DLA WM 2022.
Organizatorzy zadbali również o strawę dla ciała. Była pyszna grochówka, kiełbaski i liczne stoiska z poczęstunkami dla gości obsługiwane przez nieocenione panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iława.
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Był zamek dmuchany, trampoliny i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Odbył się również konkurs „Aktywna Wieś” przeprowadzony przez Gminne Zrzeszenia LZS. W ramach konkursu przeprowadzono szereg konkurencji, wśród których największe zainteresowanie wzbudziło dojenie sztucznej krowy. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc. Wydarzenie wsparli m.in. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.
Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Gulb, GOK Laseczno.
Zmieniony ( 25.10.2022. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 1081
 
   
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.