Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1311
Linki: 2
gości: 78583260
Strona główna
Advertisement

Szant-Blues-Rock Festiwal

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.Grant pn. Szantowo, bluesowo i rowerowo jest współfinansowany z Projektu Grantowego pn. Rowerowy Zawrót Głowy wdrażanego przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w na lata 2014-2020. Instytucją odpowiedzialną za treść materiału informacyjnego jest Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Instytucją Zarządzającą jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


W ubiegły weekend (1-2 lipca 2017 r.) w Siemianach odbył się „Szant-Blues- Rock Festiwal”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, a patronatem objął wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Sponsorem festiwalu była szkoła języków obcych „Gregor” z Iławy.

 Pierwszego dnia gościły klimaty rockowo – bluesowe. O godz. 14:00  rozpoczął się przegląd kapel bluesowo-rockowych. Laureatami zostały zespoły: I miejsce „Raywach” z Brodnicy, II miejsce „Old & Young” , a III miejsce „The Good Time” (obie kapele z Iławy).

 W czasie głównego koncertu można było zobaczyć i usłyszeć laureata pierwszego miejsca w/w konkursu oraz czołowe zespoły polskiej sceny bluesowej ("Nocna Zmiana Bluesa" i "Obstawa Prezydenta") oraz lokalnych wykonawców ("Bluszcz" i "Remedium"). Sporo emocji wzbudziła również wystawa zabytkowych pojazdów pn. „Stare, ale jare”. Pojawiły się samochody osobowe, pojazdy wojskowe, motocykle i motorowery. Komisja konkursowa nagrodziła motorower DKW z 1938 r, motocykl MZ z roku 1962 i grupę pojazdów wojskowych z wyróżniającą się amfibią, które-jak powiedział właściciel- będą stanowiły podstawę organizowanego muzeum motoryzacji w Iławie. Mimo bardzo złej pogody w Siemianach zjawili się najwierniejsi fani muzyki.

W niedzielę, 2 lipca odbył się organizowany przez GOK Laseczno "Rajd Rowerowy Szlakiem Napoleońskim" z Szymbarka do Siemian.  W wyprawie wzięło udział ponad 50 osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła ponad 18 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie rajdu odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: zamek w Szymbarku (gdzie zaczynał się rajd), osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę oraz folder. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwał ratownik medyczny oraz pracownicy GOK-u Laseczno (zabezpieczenie techniczne, pojazd asekurujący).

Na mecie, w Siemianach na uczestników czekała m.in. pomysłodawczyni rajdu - Grażyna Piękos i Stanisława Pańczuk, prezes „Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski, LGD w Elblągu”, który poprzez iławskie Stowarzyszenie „Przystań” współfinansował projekt „Szantowo, bluesowo i rowerowo”.  W towarzystwie wym. pań i przewodnika (przebranego za Napoleona Bonaparte) dziewczynka  z widowni wylosowała spośród uczestników rajdu nowy rower miejski. Otrzymała go Wiktora Sokołowska z Szymbarka.

Tego dnia imprezę zdominowała muzyka szantowa. Wśród publiczności pojawili się goście z partnerskiej gminy Pagiegai na Litwie, oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, pod którego patronatem odbywała się impreza. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty powiatu iławskiego Marka Polańskiego z małżonką, z-cy wójta gminy Iława Bogusława Wylota i Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego.

Część koncertową rozpoczął szantymen Tomasz Kraweć, który reprezentował GOK Laseczno. Po nim wystąpili: „Sztywny Rumpel”, „Do dna”, Milda i Regina z Litwy, zespół „Shantaż” i na koniec gwiazda bluesa, zespół „Zdrowa woda”.

Ponadto publiczność miała okazję wziąć udział w konkursie promującym zdrowy styl życia.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, między występującymi zespołami, a publicznością wywiązała się spontaniczna interakcja i tym samym dobra zabawa- zwłaszcza w drugim dniu festiwalu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie bardziej łaskawa dla [poczynań organizatorów.

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszych stron na Facebooku: www.facebook.com/goklaseczno oraz www.goklaseczno.pl , gdzie anonsujemy kolejne imprezy przez nas organizowane, jak choćby zbliżający się XII „Festiwal Nad Jeziorakiem”  w Siemianach (21-22 lipca br.), gdzie wystąpią: Jerzy Kryszak, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Marek Dyjak z zespołem, Kabaret Paranienormalni, Czerwony Tulipan, Grasz Band, Kabaret Rewers i Grzegorz Turnau z zespołem.



Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Rajd Rowerowy Szlakiem Napoleońskim
Logo Działaj Lokalnie
Rada Sołecka wsi Siemiany
i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zapraszają wszystkie osoby (dzieci, młodzież i dorosłych) do wzięcia udziału 
w REKREACYJNYM  RAJDZIE  ROWEROWYM  pn. "Szlakiem napoleońskim". Trasa rajdu będzie prowadziła z Szymbarka do Siemian. 
Uczestnicy po drodze odwiedzą m.in. zamek w Szymbarku, zaginioną osadę Solniki oraz leśniczówkę Szwalewo. To nie koniec atrakcji ! W Siemianach na rowerzystów czekać będzie wystawa starych, zabytkowych pojazdów, 
a wieczorem koncerty muzyki szantowej i bluesowej.
Ilość uczestników rajdu ograniczona - 50 osób.
Termin rajdu: 2 lipca 2017 (niedziela)
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 26 czerwca 2017 r. zgodnie z regulaminem rajdu.
Nie zabraknie nagród! Wśród uczestników rajdu zostanie wylosowany rower! Mile widziane całe rodziny, dla których organizatorzy przygotują atrakcyjny upominek. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Zapraszamy!

Do pobrania:

1. Regulamin rajdu
2. Formularz zgłoszenia uczestnika
3. Zgoda rodzica- dla osób niepełnoletnich


Plakat rajdu:
 
   

 
W Siemianach uczczono pamięć o Edwardzie Stachurze
W piątek, 9 czerwca w przystani „Kurka Wodna” w Siemianach odbyła się pierwsza edycja „Stachuriady”. Spotkanie miało związek z 80-tą rocznicą urodzin Edwarda Stachury. Organizatorami wydarzenia byli: GOK Laseczno wraz z wszystkimi bibliotekami z terenu Gminy Iława. Inicjatorem wydarzenia i jednocześnie gospodarzem imprezy była Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Krzysztof Harmaciński – wójt gminy Iława, który pochwalił inicjatywę oraz podkreślił fakt, że jest ona mocno związana z regionem gminy Iława – ze względu na osobiste związki Edwarda Stachury, chociażby z Siemianami. Następnie głos zabrali: Wiesław Niesiobędzki – historyk i znawca regionu, który opowiedział o swoich spotkaniach z Edwardem Stachurą oraz Wiesław Paszta – reportażysta współpracujący m.in. z Polskim Radiem. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez Wojciecha Zielińskiego 
z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach, a także wysłuchać recytacji wiersza Edwarda Stachury pt. „Czas płynie i zabija rany” – w wykonaniu Oktawii Alickiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie. Następnie odbyła się część artystyczna, która obejmowała występy konkursowe muzyków. Młodzi artyści zaprezentowali własną interpretację utworów Edwarda Stachury. Imprezie towarzyszyła również pokonkursowa wystawa prac plastycznych będących interpretacją wybranego wiersza poety.
Na zakończenie imprezy publiczność „Stachuriady” miała możliwość wysłuchania koncertu poetyckiego w wykonaniu zespołu „Grasz – Band” (GOK Laseczno). Organizatorzy zatroszczyli się również o coś dla ciała. Publiczność oraz wykonawcy mieli okazję wziąć udział we wspólnym grillowaniu oraz skosztować pysznych ciast domowej roboty przygotowanych przez: panią Czesławę Piotrowską  (mieszkankę Iławy) oraz Agnieszkę Śmigielską i Zofię Chomkę (pracownice bibliotek z gminy Iława). Dodatkowo, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej z Iławy – każdy otrzymał pamiątkowe buttony z wizerunkiem Edwarda Stachury.

Jury oceniające konkurs przyznało nagrody najlepszym wykonawcom:

1. Dominika Komosińska – utwory: „Jak”; „Blues o czwartej nad ranem”
2. Zespół End – Bench – utwory: „Jak”; „Idź dalej”
3. Anna Kurowska – utwory: „Piosenka dla juniora i jego gitary”
Nagrodzeni zostali również autorzy prac plastycznych:
1. Michalina Koszyńska (Lubawa)
2. Zuzanna Biedrzycka (Iława)
3. Joanna Kudyba (Iława); Julia Śliżewska (SG Ząbrowo)

Wyróżnienia: Marta Wysocka; Martyna Makowska; Alicja Kulpa – SG Ząbrowo

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 
I Stachuriady.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Dziecka w Wikielcu
To już stały punkt w kalendarzu imprez gminy Iława - na boisku sportowym w Wikielcu swoje święto znów obchodziło dzisiaj prawie pół tysiąca dzieci. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przyjechali wraz z opiekunami ze szkół z terenu gminy.
Wydarzenie odbyło się już po raz drugi, a główny organizator, Gmina Iława, zapewnia, że dziecięce święto będzie kontynuowane.
Na gości imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na boisku GKS-u Wikielec czekało dzisiaj wiele atrakcji, w tym konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski oraz występy artystyczne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego PCK z Iławy, w organizacji imprezy Gminę Iława wsparł współorganizator - GOK w Lasecznie oraz sponsorzy: firma Rolimpex Iława, która zapewniła dzieciom słodkie niespodzianki, firma Usługi Budowlane Mariusza Jajkowskiego oraz przedsiębiorstwo Auto Serwis Sadek.
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w Szymbarku
1 czerwca w Szymbarku odbyły się obchody Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięła udział liczna grupa dzieci wraz z rodzicami. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka 
z Szymbarka i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Wszystkich zebranych przywitała Bożena Majewska – sołtys Szymbarka, natomiast oficjalnego otwarcia zabawy dokonała Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Obie Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia 
z okazji ich święta. Uczestnicy Dnia Dziecka mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach oraz konkurencjach sportowych, które przygotowali i prowadzili pracownicy GOK-u: Oktawia Alicka, Agnieszka Śmigielska oraz Sławomir Ćwikliński. Nie zabrakło również tradycyjnego malowania twarzy. Pani sołtys Bożena Majewska wraz z Radą Sołecką przygotowały dla wszystkich uczestników spotkania pyszny poczęstunek w postaci różnych smakołyków. Sporo radości przyniosło wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku. O oprawę muzyczną zadbał Jerzy Piotrowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Słoneczna pogoda oraz dobre humory sprawiły, że impreza należała do udanych. Dodajmy, że świetlica wiejska w Szymbarku jest miejscem cyklicznych spotkań dzieci i młodzieży. Warsztaty prowadzą pracownicy GOK-u. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 17.00 do 19.00.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 439 - 444 z 989
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.