Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1311
Linki: 2
gości: 78590858
Strona główna
Advertisement

Dożynki Parfialne w Woli Kamieńskiej
25 sierpnia w Woli Kamieńskiej odbyły się Dożynki Parafialne. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św.. Gminny Ośrodek Kultury zapewnił zaplecze techniczne( w tym nagłośnienie imprezy), animatorów prowadzących gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy zespołów. Na scenie pojawiły się zespół "Morawa", działający przy GOK Laseczno oraz zaproszony gość, gwiazda wieczoru olsztynecki zespół coverujący muzykę "Dire Straits"- Solid Rock.
Na zakończenie imprezy odbyła się "zabawa pod gwiazdami"©.
Czytaj całość…
 
Piknik rodzinny w Tynwałdzie
Dzisiaj, tj. 24 sierpnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy z Rada Sołecką Tynwałdu, OSP i KGW Tynwałd zorganizował "Piknik rodzinny". Rozpoczęcia imprezy dokonała pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w towarzystwie pani sołtys Danuty Nowickiej. W części artystycznej zaprezentowała się Grażyna Piękos z piosenkami polskimi oraz zaproszony gość Jacek "Elvis" Dymek, który przedstawił repertuar Elvisa Presleya, Roya Orbisona, Paula Anki, a także polskich wykonawców. Instruktorzy GOK przygotowali zaplecze techniczne i nagłośnili imprezę. Po części artystycznej przeprowadzili także gry i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku. Na koniec odbyła się tradycyjna zabawa "pod gwiazdami".
Na imprezie pojawił się wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot z małżonką, a także radna gminna Beata Grzechnik i mieszkańcy sołectwa, oraz goście z Iławy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Czytaj całość…
 
Piknik rodzinny w Szymbarku
18.08.2019r odbył się "Piknik rodzinny" na podzamczu w Szymbarku, połączony z poprojektową wystawą fotograficzną pn. „Historia mojej miejscowości w pamięci i w fotografii” w ramach Programu „Równać Szanse 2018”. Celem projektu była aktywizacja społeczno-kulturalna młodzieży, zdobycie wiedzy historycznej na temat własnej miejscowości poprzez zacieśnienie więzi międzypokoleniowych z seniorami, mieszkańcami Szymbarka, wykorzystanie wizerunku czternastowiecznego zamku do budowy marki wsi Szymbark jako wsi zabytkowej i integracja środowiska lokalnego. Aby osiągnąć cel projektu młodzież z Szymbarka, Kamionki i Starzykowa, po wprowadzających warsztatach dziennikarskich, historycznych, fotograficznych i plastycznych podjęła szereg działań. Nawiązała współpracę z lokalnymi miłośnikami historii. Dotarła do materiałów źródłowych dotyczących miejscowości (teksty pisane, zdjęcia). Z panią Eryką Lasch przeprowadziła wywiad dotyczący losów wsi i zamku w Szymbarku oraz losów ludzi mieszkających na tym terenie. Następnie na podstawie zebranych informacji, z przeprowadzonego wywiadu, zebranych i wykonanych zdjęć, wycinków z prasy lokalnej opracowała i wydała album historyczno – fotograficzny. Pomysłodawczynią projektu jest Grażyna Piękos – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, a koordynatorem projektu był Arkadiusz Osiakowski – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Grupą realizującą projekt była młodzież w wieku 13-17 lat, w składzie: Zuzanna Stachura, Patryk Maciejewski, Kornelia Duńska, Marcel Kornafel, Ewa Sokołowska, Nikola Krajewska, Oliwia Lasch, Karolina Połeć, Paulina Stachura, Miłosz Stachura, Weronika Przedpełska, Wiktoria Sokołowska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać efekt zajęć projektowych – wystawę zdjęć historycznych oraz powstały album, a osoby szczególnie zaangażowane w działania prowadzące do tego wydarzenia zostały uhonorowane na scenie.

W trakcie imprezy głos zabrał obecny właściciel zamku w Szymbarku, Pan Grzegorz Słyszyk, który przedstawił plany związane z zamkiem oraz współpracą z lokalną społecznością. W wyjątkowej, zamkowej atmosferze odbyły się prezentacje w wykonaniu historycznej grupy rekonstrukcyjnej z Malborka – członkowie grupy w stylizacjach epokowych przybliżali sposób życia i zwyczaje średniowieczne np. ubiór, kuchnia, zajęcia, zabawy itp. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji w postaci koncertu przebojów polskiej piosenki z udziałem publiczności pn. „Piosenki z dawnych lat”, rodzinnych gier i zabaw, pysznego poczęstunku, kramów, paintball’a oraz zabawy tanecznej się do późnych godzin wieczornych. W imprezie zorganizowanej przez Sołtys Szymbarka Bożenę Majewską wraz z radą sołecką, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz KGW Szymbark brali udział oficjalni goście – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Miasta Iławy Michał Młotek, radni i sołtysi oraz liczni goście terenu Gminy Iława i okolic. Impreza na podzamczu cieszyła się wielkim zainteresowaniem odbiorców, co skłania do snucia dalszych planów do organizacji tego typu imprez kulturalnych. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Grzegorza Słyszyka za udostępnienie terenu podzamcza.
Czytaj całość…
 
Dożynki Parafialne w Wikielcu
Dnia 17.08.2019 r. odbyły się dożynki parafialne w Wikielcu. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza, uświetniona oprawą muzyczną chóru z Węgorzewa. Bezpośrednio po niej, celebrujący mszę Ksiądz Kanonik Mirosław Pyzio przyjął od gości i organizatorów najserdeczniejsze życzenia oraz kwiaty, z okazji przypadającej na ten rok 30 rocznicy kapłaństwa.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwszy wystąpił w programie śpiewająco-stepującym Karol Drzewoszewski, następnie działający przy GOK Laseczno zespół folkowy „Morawa”. Gwiazdą imprezy był zespół „Nagła zmiana klimatu” z Chojnic, wykonujący ogólnie znane publiczności utwory polskie i zagraniczne.
Poza występami artystycznymi, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość skorzystania z licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów (kramy, park zabaw dla dzieci, swojskie jadło), oraz plenerowej zabawy tanecznej do późnych godzin wieczornych.
W wydarzeniu brali udział przedstawiciele władz lokalnych – Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Andrzej Brach, radni, sołtysi i mieszkańcy Gminy Iława i okolic.
Organizatorami imprezy byli Sołtys Wikielca Ewa Bielicka wraz z Radą Sołecką, GOK Laseczno, OSP Wikielec.
Impreza odbyła się w miłej, sprzyjającej zabawie atmosferze.
Czytaj całość…
 
XXII Spotkania z folklorem
Tegoroczny XXII Festiwal Folklorystyczny pn. „Spotkania z folklorem” został poprzedzony konferencją (26 lipca) pn. „Poznajmy folklor naszych narodów” i warsztatami wokalno-tanecznymi pn. „Na ludową nutkę”, w których uczestniczyły zespoły z naszej gminy („Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa”)  i zaprzyjaźnionej gminy litewskiej Pagegiai (zespół „Kamana”). Zarówno konferencja, jak i warsztaty odbywały się w ramach projektu „Muzyka bez granic- kultura i tradycja gmin partnerskich: Gminy Iława i Gminy Pagegiai- Litwa”- współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Zajęcia prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, przy akompaniamencie Michała Stadnickiego. Powstały program artystyczny został zaprezentowany na XXII Spotkaniach z Folklorem.

W niedzielę 28 lipca br. mieszkańcy Szałkowa,  okolicznych wsi, Iławy, a także liczni turyści mieli  okazję oglądać, słuchać i podziwiać   zespoły folklorystyczne z województwa warmińsko-mazurskiego na odbywającym się już po raz 22 Festiwalu Folklorystycznego „Spotkania z Folklorem”. Atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów folkloru i piosenki z pogranicza folkloru.
Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Iława Krzysztof  Harmaciński wraz ze starostą powiatu iławskiego Bartoszem Bielawskim, Przewodniczącym Rady Gminy Iława Romanem Piotrkowskim i przewodniczącym delegacji z Pagegiai (Litwa), zastępcą sołtysa Szałkowa Sławomirem Owsiejko, oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Szałkowa Markiem Fojutem . Słowo powitania do zebranych skierowała także Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno i Mer Gminy Pagegiai z Litwy Vaidas Bendaravičius.

Na Festiwalu wystąpiły zespoły: „Kamana” (Litwa), „Gosposie” i ”Dzieci Ziemi Iławskiej”( GOK Laseczno), „Ostródzianie”, „Anibabki” z Kurzętnika,, „Lelija” z Dobrego Miasta, „Pomerania” z Kisielic”,”Kalina” z Jędrychowa, „Moderato” z Barczewa, „Legenda” ze Stawigudy, „Sami Swoi” z Mszanowa, „Dybzaki” z Gierzwałdu, „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Suse” z Susza i nasz folkowy zespół „Morawa”. Podczas festiwalu odbył się wspólny minikoncert zespołów Kamana z Litwy, Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Gospođ. Entuzjastycznie został również przyjęty zatańczony wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Litwy polonez- nasz narodowy taniec , przygotowany podczas warsztatów.

. Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz piękną, kolorową rzeźbę (tzw. Laseczniankę). Warto wspomnieć, że nasze zespoły obchodzą w tym roku swoje Jubileusze: „Dzieci Ziemi Iławskiej”- 10 lat istnienia, „Morawa”- 25 lat i „Gosposie”- 35 lat istnienia.
Przeglądowi  towarzyszyły  warsztaty rzeźbiarskie, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych. Spośród licznych atrakcji nie zabrakło również: kramów z rękodziełem artystycznym, „swojskiego jadła”, kiermaszu z ciastami i kramu z zabawkami dla najmłodszych uczestników imprezy.
Na zakończenie festiwalu, jako gwiazda wieczoru wystąpił znany i ceniony zespół „Horpyna”, który wykonał program składający się w dużej mierze z piosenek i pieśni ukraińskich w nowoczesnych rockowo-folkowych aranżacjach.
„Spotkania z folklorem” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności i wykonawców, którzy nie szczędzili braw, a także tańczyli w rytm płynącej ze sceny muzyki.
Organizatorami Festiwalu byli: Gmina Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szałkowa „Agro-Tur”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Wsi Szałkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich Szałkowo.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 306 z 989
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.