Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 981
Linki: 2
gości: 6807540
Strona główna
Advertisement

Akcja głośnego czytania dzieciom w bibliotece publicznej w Rudzienicach
13.05.2011.
          10 maja z okazji Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Rudzienicach odbyła się akcja głośnego czytania dzieciom. Wiersze Jana Brzechwy uczniom klasy pierwszej SSP w Rudzienicach, które przyszły do biblioteki pod opieką wychowawczyni Ewy Boros, czytała Pani Dyrektor MBP w Iławie.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały lektury następujących wierszy: "Pomidor", "Hipopotam", "Koziołeczek", "Na straganie" - razem z Panią Kingą głośno mówiły je z pamięci. Najodważniejsze z dzieci  Klaudia Drossel i Przemek Kopyczeński  zrewanżowały się Pani Kindze samodzielną recytacją wierszy J. Brzechwy. Na koniec dzieci wręczyły Pani Kindze różę.
Czytaj całość…
 
II Festiwal Pieśni Religijnej
12.05.2011.

Gminny Ośrodek Kultury, OSP Laseczno i Rada Sołecka wsi Laseczno zapraszają do Laseczna w dniu 22 maja 2011(niedziela), na godz.1300 (skwer za kościołem), na II Festiwal Pieśni Religijnej pn. "Jeden Bóg wielu kultur", który patronatem objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

W programie:

1300 - przegląd zespołów zgłoszonych do konkursu o Grand Prix festiwalu, Nagrodę Publiczności oraz miejsca I, II i III w kategoriach "Soliści" oraz "Zespoły"
1800 - gwiazda Festiwalu- zespół "Love Story"

 
Gminne biblioteki centrami informatycznymi
11.05.2011.
Od 2009 r. gmina Iława uczestniczy w projekcie ,,Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim”, który dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach RPO. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do sieci Internet i wykorzystania technik informatycznych, szczególnie w małych miejscowościach. Dzięki Publicznym Punktom Dostępu do Internetu, który bezpłatnie dostarcza Fundacja "Orange" dzieci, młodzież i osoby dorosłe będą miały łatwy dostęp do nieograniczonych zasobów informacji zgromadzonych w Internecie oraz możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu informatycznego.
W marcu tego roku Gminna Biblioteka w Lasecznie i jej 4 filie (Ławice, Rudzienice, Siemiany, Ząbrowo) otrzymały odpowiednie wyposażenie tj.: 25 najnowszej generacji komputerów APPLE (iMaców), 5 urządzeń wielofunkcyjnych Samsung, 5 routerów, meble, licencje i oprogramowanie. Koszt zakupu wyposażenia do pięciu bibliotek wyniósł 179 263 zł.
Uroczyste otwarcie Publicznych Punktów Dostępu do Internetu w gminie Iława miało miejsce 9 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Kierownik Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Remigiusz Kowalski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Skarbnik Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół gminy Iława oraz Rada Sołecka Laseczna. Na konferencji Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie p. Grażyna Piękos przedstawiła cały projekt oraz zasady funkcjonowania punktów. PIAPy będą otwarte w godzinach pracy bibliotek. Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników do korzystania z nowoczesnego sprzętu.
Czytaj całość…
 
Jubileusz OSP w Ząbrowie
11.05.2011.

 W dniu 7 maja w Ząbrowie odbyły się uroczystości związane z 65-tą rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Jednocześnie odbyły się gminne obchody "Dnia Strażaka". W uroczystościach wzięły udział jednostki OSP z terenu Gminy. Wśród zaproszonych gości pojawiły się nazwiska znanych osób ze świata polityki i samorządu: Starosty Powiatu Iławskiego Macieja Rygielskiego, z-cy komendanta powiatowego PSP st. kpt. Krzysztofa Tomanka, radnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadety Hordejuk, Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, Sekretarza Gminy Bogusława Wylota. Wielu strażaków zostało odznaczonych medalami za zasługi, a część z nich otrzymała Medal Wzorowego Strażaka.

Gminny Ośrodek Kultury i SSP w Ząbrowie zapewnili część artystyczną: wystąpiły dzieci z tutejszej szkoły oraz zespół "Gosposie", działający przy GOK. Pracownicy GOK zbudowali na tę okoliczność scenę i zapewnili nagłośnienie imprezy.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z pisarką i poetką Niną Drej
06.05.2011.
W bibliotece Gminnej w Siemianach z okazji Dni Książki i Praw autorskich, odbyło się spotkanie z pisarką
 Niną Drej,  autorką książek  ,,Dom nad Jeziorakiem", oraz ,, Za drzwiami łodości".
Pani Nina Drej przeczytała fragmenty swoich wierszy o kotach i psach, oraz fragmenty swoich książek. Na końcu spotkania Pani Nina
Drej przedstawiła pomysł na konkurs. Zadaniem dzieci z Siemian jest napisanie wiersza lub opowiadania o zwierzętach.
Spotkanie odbyło się w milej i twórczej atmosferze. Dziękujemy Pani Ninie za udzial w spotkaniu i zapraszamy ponownie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 619 - 624 z 677
 
 
Popularne
Regulamin konkursu "Stachuriada 2019"
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.