Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6103832
Strona główna
Advertisement

Wizyta przedszkolaków w gminnej Bibliotece w Ząbrowie
22.05.2012.
Z okazji Tygodnia Bibliotek przypadający w dniach 8-15 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Ząbrowie odbyły się lekcje biblioteczne oraz głośne czytanie bajek. W jednej z lekcji uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ząbrowie w trakcie której poznały drogę jaką musi przejść książka, aby mogła trafić do rąk czytelników. Następnie podzielone na grupy dzieci tworzyły własne książki, które obecnie można zobaczyć w czytelni biblioteki.
Czytaj całość…
 
Laseczno - Biblioteka ciągle w grze!
11.05.2012.
 Bocianki - to główni bohaterowie książki W. Drabika "Biało-czarno-czerwoni". Opowiada ona o przygodach bocianów z piłką nożną, którą poznały przedszkolaki z SSP w Lasecznie podczas wizyty w Bibliotece. Maluchy po wysłuchaniu opowiadań wykonały piękne ilustracje przedstawiające bohaterów książki. Prace plastyczne można oglądać w Gminnej Bibliotece w Lasecznie. Zapraszamy!
Czytaj całość…
 
Kampania społeczna "Cała Polska Czyta Dzieciom" w GBP w Rudzienicach
11.05.2012.
We wtorek w Bibliotece Publicznej w Rudzienicach w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbyło się spotkanie z mieszkającą w Siemianach pisarką Niną Drej. Do Biblioteki pod opieką nauczycielki Jadwigi Hofman przyszła 34. osobowa grupa  5 i 6-latków z SSP w Rudzienicach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy o Jeziorze Jasnym położonym koło Siemian oraz jednego z opowiadań książki „Najmilsi” Ewy Szelburg-Zarembiny, o zajączku Szarusiu. Potem opowiadały o swoich ukochanych domowych zwierzątkach. Za pilną uwagę i aktywny udział w spotkaniu Nina Drej poczęstowała maluchy cukierkami. Dzieci w podziękowaniu za mile spędzony czas wręczyły jej różę.
Czytaj całość…
 
8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
08.05.2012.
Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy serdeczne życzenia naszym Bibliotekarzom pracującym na terenie gminy Iława, tj. w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie i Lasecznie. Życzymy Wam przede wszystkim dobrego kontaktu z czytelnikami, życzliwości i wytrwałości. Oby każdemu z Was praca dawała zadowolenie, a misja upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa przynosiła satysfakcję i radość. Również w życiu osobistym życzymy wszelkiej pomyślności.
 
Akcja głośnego czytania dzieciom
08.05.2012.
 W gminnej Bibliotece w Siemianach odbyła się akcja głośnego czytania dzieciom. Okazją ku temu był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Pani Nina Drej nasza lokalna pisarka z Siemian, przeczytała przepiękne bajki Ewy Szelburg- Zarembiny, opowiedziała również legendę o jez. Jasnym położonym niedaleko Siemian. W ten dzień przybyło sporo młodzieży i dzieci z opiekunami. Pamiętajmy, że codzienne głośnie czytanie książek swoim pociechom jest prawdziwą magią, a dzieci przez to czują się ważne i kochane. Czytanie bajek to wielka frajda dla dużych i małych.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 511 - 516 z 657
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.