Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 945
Linki: 2
gości: 5830304
Strona główna
Advertisement
Polecamy
 

Laseczno - Biblioteka ciągle w grze!
11.05.2012.
 Bocianki - to główni bohaterowie książki W. Drabika "Biało-czarno-czerwoni". Opowiada ona o przygodach bocianów z piłką nożną, którą poznały przedszkolaki z SSP w Lasecznie podczas wizyty w Bibliotece. Maluchy po wysłuchaniu opowiadań wykonały piękne ilustracje przedstawiające bohaterów książki. Prace plastyczne można oglądać w Gminnej Bibliotece w Lasecznie. Zapraszamy!
Czytaj całość…
 
Kampania społeczna "Cała Polska Czyta Dzieciom" w GBP w Rudzienicach
11.05.2012.
We wtorek w Bibliotece Publicznej w Rudzienicach w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbyło się spotkanie z mieszkającą w Siemianach pisarką Niną Drej. Do Biblioteki pod opieką nauczycielki Jadwigi Hofman przyszła 34. osobowa grupa  5 i 6-latków z SSP w Rudzienicach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy o Jeziorze Jasnym położonym koło Siemian oraz jednego z opowiadań książki „Najmilsi” Ewy Szelburg-Zarembiny, o zajączku Szarusiu. Potem opowiadały o swoich ukochanych domowych zwierzątkach. Za pilną uwagę i aktywny udział w spotkaniu Nina Drej poczęstowała maluchy cukierkami. Dzieci w podziękowaniu za mile spędzony czas wręczyły jej różę.
Czytaj całość…
 
8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
08.05.2012.
Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy serdeczne życzenia naszym Bibliotekarzom pracującym na terenie gminy Iława, tj. w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie i Lasecznie. Życzymy Wam przede wszystkim dobrego kontaktu z czytelnikami, życzliwości i wytrwałości. Oby każdemu z Was praca dawała zadowolenie, a misja upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa przynosiła satysfakcję i radość. Również w życiu osobistym życzymy wszelkiej pomyślności.
 
Akcja głośnego czytania dzieciom
08.05.2012.
 W gminnej Bibliotece w Siemianach odbyła się akcja głośnego czytania dzieciom. Okazją ku temu był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Pani Nina Drej nasza lokalna pisarka z Siemian, przeczytała przepiękne bajki Ewy Szelburg- Zarembiny, opowiedziała również legendę o jez. Jasnym położonym niedaleko Siemian. W ten dzień przybyło sporo młodzieży i dzieci z opiekunami. Pamiętajmy, że codzienne głośnie czytanie książek swoim pociechom jest prawdziwą magią, a dzieci przez to czują się ważne i kochane. Czytanie bajek to wielka frajda dla dużych i małych.
Czytaj całość…
 
X Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA 2012" w Stawigudzie
07.05.2012.
 5 maja 2012 r. w Stawigudzie odbył się X Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „KURLANTKA 2012”. Gminę Iława reprezentowały dwa zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, tj.  zespół folklorystyczny „Gosposie” pod kierunkiem Stefana Gurzyńskiego oraz dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierunkiem Grażyny Piękos. Warto dodać, że „Dzieci Ziemi Iławskiej” były jedynym dziecięcym zespołem folklorystycznym biorącym udział w dwudniowym Przeglądzie (o zasięgu całego województwa Warmińsko-Mazurskiego). Ich występ spotkał się z gorącym aplauzem publiczności.  

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 499 - 504 z 644
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.