Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 882
Linki: 2
gości: 4904259
Strona główna
Advertisement
 

Święto Indyka w Nowej Wsi
02.07.2015.
Czytaj całość…28-go lipca, w niedzielę, w Nowej Wsi odbyła się impreza o nazwie "Święto Indyka", której GOK Laseczno był współorganizatorem. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne. Pojawiły się wszystkie anonsowane wcześniej zespoły: "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Morawa", "Szulerzy", "Remedium" i jako gwiazda wieczoru Aleksandra Szwed z zespołem. W czasie zabawy tanecznej grał iławski zespół "Bil", kierowany przez Sławomira Zbysińskiego. Atrakcją kulinarną były degustacje potraw przygotowanych przez zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Publiczność mogła także uczestniczyć w kilku konkursach związanych z tematem imprezy, a instruktorzy GOK Laseczno zabawiali chętnych, aktywizując ich ruchowo i przygotowując konkurs plastyczny.
 
Czytaj całość…
 
Mózgowiada za nami
02.07.2015.
Czytaj całość…Tegoroczna "Mózgowiada" została połączona z Turniejem Sołectw. Część artystyczną prowadziła Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno, natomiast zmagania turniejowe komentował Zdzisław Patoła z gminnego LZS-u. Na scenie pojawili się kolejno: Grażyna Piękos, która zaśpiewała przeboje polskiej piosenki, dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny z SSP Gałdowo, kierowany przez Ewę Zalewską, nauczyciela wymienionej szkoły oraz jako gwiazda, zespół "Pako Band" z Olsztyna. Turniej Sołectw wygrali przedstawiciele sołectwa Szymbark.
Instruktorzy GOK przygotowali gry i zabawy ruchowe "dla małych i dużych".
"Mózgowiadę" odwiedziła grupa gości, którzy przyjechali do nas z zaprzyjaźnionej gminy litewskiej Pagiegai. Towarzyszyli im przedstawiciele naszej gminy z wójtem Krzysztofem Harmacińskim na czele.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Mózgowiadę
23.06.2015.
Rada Sołecka Wsi Mózgowo
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
pod Patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego
zapraszają na Festyn Wakacyjny w Mózgowie w dniu 27.06.2015r. o godz. 15:00

W programie:

- 15:00 uroczyste rozpoczęcie imprezy
- Turniej Sołectw, rzut podkową, wbijanie gwoździ, bieg
w spodniach, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny
- Występ artystyczny dzieci z SSP z Gałdowa
- Występy zespołów muzycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie
- 17:00 Występ Zespołu „Wokalno - Instrumentalnego”
- Zabawa pod gwiazdami - zagra Zespół Jerzego Pawłowskiego
Ponadto: gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, swojskie jadło
 
Sobótka Tynwałdzka
22.06.2015.
 Czytaj całość…Tegoroczna "Sobótka Tynwałdzka" rozpoczęła się przelotnym deszczem w chwilę po tym, jak dyrektor GOK pani Grażyna Piękos tradycyjnie przywitała zgromadzonych gości. Urząd Gminy Iława reprezentował Sekretarz pan Bogusław Wylot, któremu towarzyszył kierownik referatu UG Andrzej Brach. Jak co roku nie zabrakło spirytus movens Sobótki, czyli pani Bogusławy Kowalskiej, radnej Gminy Iława. Tradycyjnie też pracownicy GOK we współpracy z OSP postawili scenę w jednym z najpiękniejszych zakątków regionu- u brzegu jeziora Tynwałdzkiego, na którego gładkiej jak lustro tafli wody mieszkańcy Tynwałdu mieli puszczać sobótkowe wianki. "Najpowszechniejszą postacią sobótek świętojańskich jest ognisko, tj. stos utworzony z drzewa poza wsią, na wygonie lub na wzgórzu"...'"Niekiedy po zakończeniu sobótek młodzi oraz starzy szli do karczmy, gdzie przy muzyce i wódce zabawiali się do późna."(Etnografia Polski). Tradycja opisana przez etnografów ma swoje odniesienia w tynwałdzkiej społeczności. Jest tu co roku palone ognisko,  z ziela plecie się wianki, a dawną karczmę zastępuje od kilku lat scena GOK i zaproszone zespoły. W tym roku wystąpili kolejno: Grażyna Piękos (współczesne przeboje polskiej piosenki), dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Tynwałdzie oraz olsztyński zespół "Pako Band", w którego repertuarze znalazły się piosenki polskie, cygańskie i ukraińskie. Do tańca zaś grał oraz śpiewał znany i ceniony zespół "Avanti". Tak oto sobótkowej tradycji stało się zadość.
Organizatorzy dziękują za pomoc OSP i KGW Tynwałd, sponsorom za wkład finansowy, zaś publiczności za ciepłe przyjęcie. Podczas imprezy nie zabrakło też gier i zabaw animacyjnych, które przygotowali jak zwykle niezawodni instruktorzy GOK.
Czytaj całość…
 
Nowy budynek filii biblioteki gminnej w Siemianach ukończony
18.06.2015.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 czerwca 2015 roku, biblioteka w Siemianach będzie nieczynna. W tym dniu odbędzie się oficjalne otwarcie nowego budynku biblioteki. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się o godz 14.00.


 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 175 - 180 z 590
 
 
Popularne
Regulamin XXIV Konkursu Wielkanocnego- kliknij obrazek
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.