Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 930
Linki: 2
gości: 5716289
Strona główna
Advertisement
 

Ferie z GOK
19.02.2016.
Czytaj całość… Ferie z GOK-iem dobiegły końca. Dzieci wróciły do szkół. Chętnie wspominają wydarzenia, w jakich uczestniczyły w trakcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie i jej filiach: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie.
Każda z bibliotek tętniła życiem, w każdej odbywały się interesujące zajęcia, które prowadzili cenieni artyści i fachowcy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy wiedzy, zabawy. Wiele wydarzeń działo się na świeżym powietrzu (mimo braku śniegu i lodu), miało charakter sportowy.

W Lasecznie warsztaty rzeźbiarskie poprowadził pan Zbigniew Ochenkowski. Rzeźbiarz zapoznał uczestników z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał rzeźby w korze i drewnie, które mógł zabrać na pamiątkę.
W Lasecznie zajęcia muzyczne prowadziła Agata Tecław. Pokazała uczestnikom afrykańskie instrumenty, uczyła na nich grać, a nawet stworzyła afrykański zespół muzyczny, do którego zaproszona została pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w Lasecznie.

W Rudzienicach gościł zespół folklorystyczny Gosposie.
W Lasecznie i Rudzienicach zajęcia plastyczne prowadziła malarka, Agata Topolewska. W Ławicach, Lasecznie i Ząbrowie odbyły się warsztaty decoupage, które przygotowała pani Anna Rygalska-Koper. W Siemianach warsztaty decupage odbyły się pod kierunkiem pani Izabeli Soszki. W Ławicach pod okiem pani Cecylii Makiewicz dzieci wykonywały prace z gliny.

W Ząbrowie dzięki współpracy z paniami Edytą Lendzion oraz Marzeną Dybich z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie, dzieci przeżyły „Kulinarny zawrót głowy”, czyli wyrabiały, wykrawały i piekły ciasteczka.
W Ławicach i Rudzienicach miało miejsce spotkanie z panią Komendant Straży Miejskiej w Iławie, Magdaleną Woś. Dzieci wysłuchały wykładu na temat bezpieczeństwa w ferie, poznały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Pani Komendant rozdała dzieciom odblaski.

W Rudzienicach dzieci spotkały się z kominiarzem. Dowiedziały się m.in., jak zdobyć fach kominiarza, czym palić, a czym nie palić w piecach, jak podstępnym zabójcą jest czad. Uczestniczyły również w wyprawie do Izby Pruskiej, po której oprowadził ich historyk regionalista Henryk Plis.

W Siemianach gościli: pastor Krzysztof Kopacz, autorka książki pt. „Kocim Okiem” Nina Drej, a także zespół teatralny „Arlekin”, działający przy Iławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Aktorzy wystawili pastorałkę.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literackie. W Siemianach dzieci czytały bajki z podziałem na role. W Ząbrowie książki z serii „Kasia i Grześ”, które pomagają dzieciom radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach oraz pokazują pozytywny wzorzec dorosłego, który daje dziecku wsparcie i akceptację, i uczy wartości, dając własny przykład.
Były konkursy, zagadki umysłowe, szarady, ćwiczenia na spostrzegawczość, zajęcia na świeżym powietrzu, „szaleństwa” na placu zabaw, spacery do lasu.
Uczestnicy zajęć w Siemianach podziwiali piękno przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, dokarmiali ptaki i zwierzęta leśne.

Dzieci z Ławic udały się na miejscowy cmentarz, na groby rodziców noblisty Emila von Behrina: wyjście poprzedzone było zwiedzaniem Izby Pamięci Emila von Behringa.
W Rudzienicach i Siemianach zorganizowane zostały ogniska, na których dzieci piekły kiełbaski.
Odbyły się również zajęcia o charakterze sportowym. W Rudzienicach rozegrany został indywidualny i rodzinny turniej tenisa stołowego o Puchar ks. Adama Olszewskiego. Rozegrano również turniej szachowy o Puchar Dyrektora GOK w Lasecznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i poprowadzić zajęcia.
Czytaj całość…
 
Miłość niejedno ma imię- koncert walentynkowy w Lasecznie
14.02.2016.
Czytaj całość…W dniu 14 lutego, którty jest znany jako Walentynki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się okolicznościowy koncert. Wystąpił zespół wokalno-instrumentalny działający przy GOK. Z tej okazji zorganizowano też wystawę obrazów, których autorem jest Agata Topolewska, utytułowana i znana iławska malarka. Artystka na początku imprezy podzieliła się swoimi inspiracjami związanymi z wystawionymi pracami. Na imprezę przybyli mieszkańcy Laseczna i okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele władz: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz sołtys Laseczna Emilia Skolmowska.
Wśród utworów zaprezentowanych przez zespół były: "Gdzie się podziały tamte prywatki" (z rep. W.Gąssowskiego), "Miłość w Portofino"( z rep. Sławy Przybylskiej), "Myslę, że mnie ktoś pokochał" (Skaldowie), "Zawsze tam, gdzie ty" (Lady Pank), "Kochać" (Piotr Szczepanik" i inne.
Publiczność nagrodziła występ gromkimi oklaskami, a nawet poprosiła o bis. Po koncercie wszyscy obeci mieli możliwość podziwiania wystawionych obrazów oraz rozkoszować się ciastem, kawą i herbatą.

Prowadzenie koncertu : Grażyna Piękos
Skład zespołu:
Grażyna Piękos - wokal, gitara
Agata Tecław - wokal, saksofon altowy
Tomasz Kraweć - wokal, gitara
Sylwia Jabłońska - wokal
Piotr Buchalski -wokal
Rafał Piękos - perkusja
Jerzy E.Piotrowski - klawisze

Realizator dźwięku: Michał Dembiński


Czytaj całość…
 
Spektakl GHOST w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz zapowiedzi
05.02.2016.
Czytaj całość…23 stycznia 2016r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, zorganizował wyjazd do Teatru  Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni  na musical pt. „GHOST”. Spektakl spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Iława i okolic, o czym świadczy ilość uczestników - 50 osób. Zaskakujący scenariusz, poruszająca muzyka, energiczna choreografia i przede wszystkim znakomite efekty iluzjonistyczne sprawiły, że musical GHOST dostarczył uczestnikom wielu cudownych wrażeń. Większość z nich zadeklarowała uczestnictwo w kolejnych tego typu wyjazdach organizowanych przez GOK.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych naszych ofertach teatralnych organizowanych przez nasz Ośrodek.
 23 kwietnia 2016 (sobota) zapraszamy na wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „CHŁOPI” a 29 maja 2016 (niedziela)organizujemy wyjazd dla  rodziców z dziećmi  na musical „PIOTRUŚ PAN” ( w technologii „3D”)
Czytaj całość…
 
Zabawy karnawałowe w Ząbrowie
23.01.2016.
Czytaj całość…W dniach 22 i 23 stycznia 2016 r. instruktorzy (Agata Teclaw, Arkadiusz Osiakowski, Agnieszka Prass) i dyrektor GOK Grażyna Piękos przeprowadzili zabawy karnawałowe dla SSP Ząbrowo i jej oddziału przedszkolnego. W programie imprezy znalazły się tańce, konkursy taneczne i zręcznościowe. W stosownym momencie pojawił się Mikołaj, który obdarował dzieci paczkami przygotowanymi przez Komitety Rodzicielskie w/w jednostek. Po każdym konkursie dzieci były nagradzane słodyczami. W czasie specjalnego konkursu zostali wybrani najlepiej zdaniem jury przebrani: król i królowa balu.
Zdaniem uczestników obie imprezy były udane.

Oto fotorelacja:
Czytaj całość…
 
Koncert kolęd i pastorałek- W bożonarodzeniowym nastroju
19.01.2016.
Czytaj całość…W dniu 17 stycznia br. w Ząbrowie odbył się koncert kolęd i pastorałek pn. "W Bożonarodzeniowym nastroju", połączony obchodami „Dnia Babci i Dziadka”,  a zorganizowany przez: Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, SSP i SG Ząbrowo. W pięknie udekorowanej sali wiejskiej zgromadziła się niespotykana dotąd liczba słuchaczy, których przywitały panie dyrektorki: Elżbieta Blinkiewicz, Urszula Waszczak -Zielińska i Grażyna Piękos.
Oprócz zespołu wokalno-instrumentalnego z GOK Laseczno zaprezentowali się: uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej i Samorządowego Gimnazjum  oraz przedszkolaki, przygotowane przez Danutę Śliżewską i Małgorzatę Ostrowską. Wiersze recytowali: Andrzej Janowicz i Piotr Buchalski.
W koncercie po raz pierwszy zaprezentowali się gitarzyści prowadzeni przez Wojciecha Olszewskiego, oraz młody perkusista w asyście i pod czujnym okiem Aliny Olszewskiej-Tosi.Koncert prowadziła Grażyna Piękos, nagłośnienie koncertu Arkadiusz Osiakowski, wystrój sali Adam Janowicz i uczniowie z SG Ząbrowo.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 175 - 180 z 634
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.