Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 903
Linki: 2
gości: 5371635
Strona główna
Advertisement
 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w GOK
14.10.2015.
Czytaj całość…Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gminnym Ośrodku Kultury 14.10.br. odbyła się okolicznościowa uroczystość z udziałem nauczycieli zatrudnionych w szkołach gminnych. Imprezę otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła nauczycielom najlepsze życzenia i zaprosiła na scenę gospodarza imprezy wójta Krzysztofa Harmacińskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego. Wójt w swoim wystąpieniu nawiązał do ważnej roli społecznej nauczycieli, omówił sytuację edukacji w gminie Iława, oraz złożył wszystkim pracownikom Oświaty w imieniu władz gminnych najserdeczniejsze życzenia. W dalszej części zostały wręczone nagrody, listy gratulacyjne i kwiaty wyróżniającym się pedagogom i pracownikom administracji szkół. Część oficjalna przeplatała się z częścią artystyczną, w której wystąpili kolejno: działający w ząbrowskim gimnazjum chór "Poranek" i Bartek Skolmowski z SSP Laseczno, przygotowani przez Grażynę Piękos oraz Remigiusz Niedbalski z SSP Rudzienice, prowadzony wokalnie przez Stanisława Kowalkowskiego, a także duet wokalny Grażyna Piękos i Piotr Buchalski. Koncert i organizacja spotkały się z dużym uznaniem zaproszonej publiczności, wśród której znaleźli się m.in. : Sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot, Kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Andrzej Brach, Przewodniczący Rady gminy Iława Roman Piotrkowski, dyrektor ZOSS Henryk Szabelski, dyrektorzy szkół, nauczyciele i pracownicy administracji. Gminny Ośrodek Kultury zadbał o dekorację sali, nagłośnienie, oświetlenie i część artystyczną. Rada Sołecka Laseczna, pod kierunkiem pani sołtys Emilii Skolmowskiej,  we współpracy z OSP zorganizowała słodki poczęstunek.
Na zakończenie organizatorzy otrzymali wiele komplementów za dobrą organizację święta oświaty.
Czytaj całość…
 
Z GOK-iem w teatrze
13.10.2015.
Czytaj całość…W sobotę10.10.2015 r. GOK w Lasecznie zorganizował wyjazd do Olsztyna na przedstawienie pt. "Złodziej",  z udziałem aktorów teatru Ateneum w Warszawie.
Z oferty skorzystały 32 osoby z terenu gminy Iława i miasta Iławy. W trakcie wycieczki organizatorzy przewidzieli czas wolny na ew. zakupy w Olsztynie. Ten wyjazd można uznać za udany, a uczestnicy zadeklarowali chęć uczestnictwa w następnych imprezach.
Czytaj całość…
 
Występ zespołu Morawa w Tynwałdzie
08.10.2015.
W dniu 11-go października nasz czołowy zespół folkowy "Morawa", z okazji Dnia Seniora zaprezentował się w nowym składzie przed publicznością Tynwałdu. Imprezę zorganizowali mieszkańcy tej wsi, zrzeszeni w KGW i OSP. Gośćmi honorowymi byli: Wójt gminy Iława, pan Krzysztof Harmaciński z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Iława pan Roman Piotrkowski z małżonką, Dyrektor GOK pani Grażyna Piękos i v-ce Przewodnicząca Rady Gminy Iława pani Bogumiła Kowalska.
 
IV REJONOWY FESTIWAL PIEŚNI i PIOSENKI POLSKIEJ
29.09.2015.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym przez nas 
IV Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej,objętym honorowym patronatem 
przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
 Pragniemy upamiętnić listopadowe karty historii oraz stworzyć okazję do wymiany artystycznej wrażeń,
jednocześnie oddziaływając na wychowanie patriotyczne młodych Polaków. 
Będziemy zaszczyceni obecnością i możliwością konfrontacji dzieci i młodzieży z terenu gm. Iława, powiatu iławskiego i okolic.
             
Termin:

05-06 listopada 2015 r. (czwartek, piątek), o godz.10.00
Miejsce Imprezy: Świetlica Wiejska w Rudzienicach k/ Iławy
               
Kategorie Wiekowe:

05.11.2015 r. dla kategorii wiekowych:
- klasy I-III
- klasy IV-VI

06.11.2015 r. dla kategorii wiekowych:
- uczniowie gimnazjum
- szkoły średnie 
- dorośli


Regulamin Festiwalu: plik do pobrania
 
Miedzynarodowy Dziecięcy Dzień Pokoju na Ziemi
22.09.2015.
Czytaj całość…W dniu 21 września Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie uczcił  "Dziecięcy Międzynarodowy Dzień Pokoju na Ziemi" i zorganizował dla społeczności lokalnej (dzieci i dorośli Laseczna, Gulbia, Karasia) ich rodziców i nauczycieli tutejszej szkoły okolicznościową prezentację i mini-koncert. Prezentacja zawierała informacje o   dzieciach z całego świata, ich środowisku rodzinnym, zwyczajach, kulturze  itp. W czasie prelekcji, którą zaprezentowała Aleksandra Tomaszkiewicz zaproszeni goście mogli podzielić się swoją wiedzą (podróże, wycieczki)  na temat życia ludzi na różnych kontynentach. Na zakończenie imprezy  dzieci wyszły na pobliski plac i wypuściły w świat balony, do których przymocowane zostały karteczki z życzeniami dla dzieci Świata. Lasecznianie trzymając się za ręce utworzyli obrys serca, jako symbol jedności i pokoju na Ziemi. Na zakończenie GOK przygotował niespodziankę w postaci kiełbasek- pieczonych na grillu. Na imprezie oprócz "milusińskich" obecni byli także dyrektor SSP Laseczno Danuta Gubała wraz z nauczycielami, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i prowadząca część koncertową, dyrektor GOK Grażyna Piękos.
GOK Laseczno po raz pierwszy zorganizował tego typu imprezę. W przyszłości będzie ona kontynuowana, gdyż uważamy, że sprawą dorosłych jest uczyć dzieci zachowań sprzyjających utrzymaniu pokoju na świecie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 175 - 180 z 609
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.