Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 860
Linki: 2
gości: 4672037
Strona główna
Advertisement
 

Nowy budynek filii biblioteki gminnej w Siemianach ukończony
18.06.2015.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 czerwca 2015 roku, biblioteka w Siemianach będzie nieczynna. W tym dniu odbędzie się oficjalne otwarcie nowego budynku biblioteki. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się o godz 14.00.


 
Festyn Behringowski
14.06.2015.

Czytaj całość…Tegoroczny "Festyn Behringowski" rozpoczął się w słoneczne popołudnie soboty 13.06.15. Wójt Krzysztof Harmaciński w towarzystwie sołtysa wsi Ławice pana Jerzego Olka przywitał gości i mieszkańców Ławic, wśród których nie zabrakło Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, Sekretarza Gminy Bogusława Wylota, dyrektora ZOSS Henryka Szabelskiego, radnych i sołtysów z terenu gminy Iława.

W części oficjalnej zostały wręczone nagrody za udział w zapowiadanych lokalnych konkursach oraz jedno stypendium dla wybitnej uczennicy z terenu gminy Iława. Oczywiście, tradycyjnie została wspomniana postać noblisty Emila von Behringa, którego pamięci poświęcony jest festyn.

Część artystyczną otworzyli uczniowie z ławickiej szkoły, które przygotowała tutejsza nauczycielka pani Marzena Suwińska. Zaraz po nich wystąpiły dzieci ze szkoły w Gromotach, których opiekunem jest pani Ewa Piekarczyk.

Kolejną prezentacją artystyczna był występ cenionego duetu wokalnego: Grażyna Piękos i Bernadeta Bielak. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane przeboje polskiej piosenki. Wśród nich znalazły się utwory nawiązujące do stylistyki następnych artystów, którzy okazali się bardzo sprawnym i stylowo dojrzałym trzyosobowym bandem bluesowym o nazwie "Acustic". Zespół bazował na brzmieniu dwóch gitar i harmonijki z charyzmatycznym wokalistą-frontmanem. Usłyszeliśmy repertuar anglojęzyczny, autorskie kompozycje wykonawców oraz kilka hitów zespołu "Dżem" dla okraszenia bardzo dobrze zagranego koncertu.

W czasie całej imprezy, na jej terenie zostały rozstawione kramy z atrakcjami dla dzieci, parki zabaw, a instruktorzy GOK, tradycyjnie zaproponowali dzieciom i dorosłym więcej ruchu na świeżym powietrzu, co ukazują załączone zdjęcia. Całości dopełniła tradycyjna zabawa, do której przygrywał zaproszony zespół.

Czytaj całość…
 
Zapraszamy do Ławic w sobotę 13 czerwca br.
11.06.2015.

Fundacja im. Emila von Behringa, Rada Sołecka wsi Ławice, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach, pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zapraszają na XII Festyn Behringowski który odbędzie się 13 czerwca 2015r. (sobota) o godz. 15:00 przy świetlicy wiejskiej w Ławicach

Program Festynu:


15:00 Uroczyste rozpoczęcie Festynu:
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wizerunek Emila von Behringa
- występ uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ławicach
- koncert zespołu - "Black and White"
- konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- koncert zespołu Akustic z Katowic

Dodatkowe atrakcje:
- degustacja potraw, kiermasz rękodzieła, park zabaw dla dzieci, konkursy i wiele innych atrakcji

 
Jarmark Ludowy w Rudzienicach
09.06.2015.
Czytaj całość…W niedzielę 07.06.2015, w Rudzienicach odbył się pod patronatem Wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego "XXV Jarmark Ludowy", który zorganizowała Rada Sołecka Rudzienic, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, SSP w Rudzienicach, OSP Rudzienice, LZS Czarni Rudzienice i Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej. Sponsorem głównym imprezy była "Firma Usługowa Jarosław Muzyka".
W części oficjalnej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym pn."Barwy Rudzienic",na który wpłynęły prace uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i osób dorosłych.Prace zostały udostępnione publiczności podczas jarmarku.
Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

Klasy I-III szkół podstawowych
1. Alicja Romanowska z Rudzienic
2. Patrycja Sobczyńska i
3. Dominika Koziela z Gromot

Klasy IV-VI szkół podstawowych

1. Julia Wesołowska (Frednowy)
2. Maciej Pesta (Gałdowo)
3. Monika Marchlewska (Ru-dzienice)


Klasy I-III gimnazjów

1. Justyna Tomasik (Iława)
2. Klaudia Konopka (Ząbrowo)
3. Natalia Muzyka (Franciszkowo)


Dorośli

Wyróżnienie- Zofia Murawska z Iławy


Nagrodzeni w turnieju tenisa stołowego, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną- filia Rudzienice, który odbył się w trzech kategoriach:

I. Chłopcy urodzeni w roku 2002 i młodsi-

1.Jakub Szczepański
2.Filip Boros
3.Michał Brzeziński

II. Kobiety

1. Maria Rozicka
2. Weronika Mendyk
3. Malwina Mendyk

III. Open

1.Paweł Walczak
2.Piotr Tyburski
3. Dariusz Plis

Puchary dla tenisistów ufundowała Rada Sołecka Rudzienic, a okolicznościowe pamiątki pan Henryk Plis.
Ważnym wydarzeniem było wręczenie wójtowi Krzysztofowi Harmacińskiemu, dyrektor GOK Grażynie Piękos, radnej gminy Iława Zofii Fota i sołtysowi Rudzienic Zbigniewowi Osasiukowi  książki autorstwa Henryka Plisa pt. "Księga Jarmarków", w której autor opisuje historię tej imprezy, ilustrując ją wieloma ciekawymi zdjęciami. Książka została wydana przez Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z rudzienickiej szkoły, prowadzone przez pana Stanisława Kowalkowskiego, zespół "Morawa" działający przy GOK Laseczno, "Śpiewać każdy może" z Franciszkowa, szantowy "Sztywny  Rumpel" z Iławy oraz zespół disco-polo z Białegostoku o nazwie "Junior".
Ok. godz. 2000 rozpoczęła się zabawa taneczna "pod gwiazdami".
Publiczność miała do wyboru gry i zabawy animowane przez pracowników GOK Laseczno, lub szereg atrakcji konsumpcyjnych i parków zabaw oferowanych przez wystawców zgromadzonych na terenie imprezy.
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w Ząbrowie
01.06.2015.
Czytaj całość…W poniedziałek 1-go czerwca maluchy z ząbrowskiego przedszkola zostały zaproszone do klubu piłkarskiego "Osa", gdzie instruktorzy GOK przygotowali gry i zabawy, a Koło Gospodyń Wiejskich, przedszkole samorządowe i SSP z Ząbrowa smakołyki na pikniku: słodycze, ciasto, kiełbaski i "niezdrowe" , ale smaczne napoje. Imprezę otworzyła, życząc miłej zabawy dyrektor SSP Ząbrowo, pani Urszula Waszczak-Zielińska. Zabawa trwała ok. trzech godzin, a wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 162 z 568
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.