Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 882
Linki: 2
gości: 4907508
Strona główna
Advertisement
 

Z GOK-iem w teatrze
13.10.2015.
Czytaj całość…W sobotę10.10.2015 r. GOK w Lasecznie zorganizował wyjazd do Olsztyna na przedstawienie pt. "Złodziej",  z udziałem aktorów teatru Ateneum w Warszawie.
Z oferty skorzystały 32 osoby z terenu gminy Iława i miasta Iławy. W trakcie wycieczki organizatorzy przewidzieli czas wolny na ew. zakupy w Olsztynie. Ten wyjazd można uznać za udany, a uczestnicy zadeklarowali chęć uczestnictwa w następnych imprezach.
Czytaj całość…
 
Występ zespołu Morawa w Tynwałdzie
08.10.2015.
W dniu 11-go października nasz czołowy zespół folkowy "Morawa", z okazji Dnia Seniora zaprezentował się w nowym składzie przed publicznością Tynwałdu. Imprezę zorganizowali mieszkańcy tej wsi, zrzeszeni w KGW i OSP. Gośćmi honorowymi byli: Wójt gminy Iława, pan Krzysztof Harmaciński z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Iława pan Roman Piotrkowski z małżonką, Dyrektor GOK pani Grażyna Piękos i v-ce Przewodnicząca Rady Gminy Iława pani Bogumiła Kowalska.
 
IV REJONOWY FESTIWAL PIEŚNI i PIOSENKI POLSKIEJ
29.09.2015.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym przez nas 
IV Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej,objętym honorowym patronatem 
przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
 Pragniemy upamiętnić listopadowe karty historii oraz stworzyć okazję do wymiany artystycznej wrażeń,
jednocześnie oddziaływając na wychowanie patriotyczne młodych Polaków. 
Będziemy zaszczyceni obecnością i możliwością konfrontacji dzieci i młodzieży z terenu gm. Iława, powiatu iławskiego i okolic.
             
Termin:

05-06 listopada 2015 r. (czwartek, piątek), o godz.10.00
Miejsce Imprezy: Świetlica Wiejska w Rudzienicach k/ Iławy
               
Kategorie Wiekowe:

05.11.2015 r. dla kategorii wiekowych:
- klasy I-III
- klasy IV-VI

06.11.2015 r. dla kategorii wiekowych:
- uczniowie gimnazjum
- szkoły średnie 
- dorośli


Regulamin Festiwalu: plik do pobrania
 
Miedzynarodowy Dziecięcy Dzień Pokoju na Ziemi
22.09.2015.
Czytaj całość…W dniu 21 września Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie uczcił  "Dziecięcy Międzynarodowy Dzień Pokoju na Ziemi" i zorganizował dla społeczności lokalnej (dzieci i dorośli Laseczna, Gulbia, Karasia) ich rodziców i nauczycieli tutejszej szkoły okolicznościową prezentację i mini-koncert. Prezentacja zawierała informacje o   dzieciach z całego świata, ich środowisku rodzinnym, zwyczajach, kulturze  itp. W czasie prelekcji, którą zaprezentowała Aleksandra Tomaszkiewicz zaproszeni goście mogli podzielić się swoją wiedzą (podróże, wycieczki)  na temat życia ludzi na różnych kontynentach. Na zakończenie imprezy  dzieci wyszły na pobliski plac i wypuściły w świat balony, do których przymocowane zostały karteczki z życzeniami dla dzieci Świata. Lasecznianie trzymając się za ręce utworzyli obrys serca, jako symbol jedności i pokoju na Ziemi. Na zakończenie GOK przygotował niespodziankę w postaci kiełbasek- pieczonych na grillu. Na imprezie oprócz "milusińskich" obecni byli także dyrektor SSP Laseczno Danuta Gubała wraz z nauczycielami, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i prowadząca część koncertową, dyrektor GOK Grażyna Piękos.
GOK Laseczno po raz pierwszy zorganizował tego typu imprezę. W przyszłości będzie ona kontynuowana, gdyż uważamy, że sprawą dorosłych jest uczyć dzieci zachowań sprzyjających utrzymaniu pokoju na świecie.
Czytaj całość…
 
Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku
21.09.2015.
Czytaj całość…W dniu 20 września br. w Olsztynku odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Gminę Iława i dożynkowy wieniec reprezentowała delegacja z Nowej Wsi (Rada Sołecka oraz KGW), której przewodniczyła sołtys Barbara Ostrowska a z ramienia Urzędu Gminy Sekretarz Bogusław Wylot. Oprawę muzyczną zagwarantował nasz zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", kierowany przez dyrektor GOK Grażynę Piękos. Podczas oceny wieńców dożynkowych zespół wykonał m.in. autorską kurlantkę pt. "Lasecznianka" (słowa i muzyka G.Piękos) oraz utwory takie jak "Maciek", "W moim ogródeczku", "Nasza matka Katarzyna" i został bardzo ciepło przyjęty przez gromadzącą się przy stanowisku Gminy Iława publiczność.
W dalszej części w/w delegacja i zespół wzięli udział w uroczystym i niezwykle barwnym  korowodzie, zmierzającym w kierunku dożynkowej sceny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości poprzedzona mszą Św. celebrowaną przez arcybiskupa Wojciecha Ziębę i innych kapłanów.
Po mszy zostały wręczone odznaczenia przodującym się rolnikom z Warmii i Mazur, a także nagrody za najpiękniejsze wieńce.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 162 z 590
 
 
Popularne
Regulamin XXIV Konkursu Wielkanocnego- kliknij obrazek
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.