Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64933500
Strona główna
Advertisement

Piknik rodzinny w Tynwałdzie PDF Drukuj Email
W dniu 20 sierpnia 2022 r, w Tynwałdzie został zorganizowany „Piknik rodzinny” dla mieszkańców sołectwa Tynwałd i przybyłych gości. Imprezę, która odbywała się w urokliwym miejscu nad jeziorem Tynwałd, przy sali wiejskiej, rozpoczęła Pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno i sołtys Tynwałdu Pani Danuta Nowicka. Po krótkim powitaniu na scenę został zaproszony wójt gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy Iława komplementował organizację imprezy, a także nowy alternatywny wizerunek znanego wszystkim zespołu „Gosposie”. Nie zabrakło ciepłych życzeń dla zgromadzonej publiczności.

W części artystycznej wystąpił wspomniany zespół „Gosposie”, tym razem w repertuarze biesiadnym, w odpowiednich do muzyki kostiumach i aranżacjach muzycznych. „Gosposie” nie rezygnują z muzyki ludowej, o czym będziemy mogli się przekonać na zbliżającym się (03.09.br) „Gminnym Święcie Rolniczym” w Gulbiu. Nowy wizerunek, to chęć urozmaicenia repertuaru i „chwila oddechu” po wieloletnich występach z muzyką ludową. Koncert zespołu zdobył sympatię słuchaczy, co zostało nagrodzone brawami.
Po występach przyszedł czas na gry, zabawy i animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczyła w nich znaczna część publiczności. Animacje prowadziła dyrektor GOK Laseczno Pani Grażyna Piękos z asystą  Pani Danuty Glińskiej. Było dużo radości i zaangażowania uczestników. W imprezie oprócz mieszkańców Tynwałdu wzięli udział turyści z Łodzi, Warszawy i innych miejscowości.
Równolegle do w/w zabaw odbywał się konkurs plastyczny pn. „Pejzaż tynwałdzki”. Zadaniem było samodzielne, albo przy pomocy bliskich osób namalowanie widoku Tynwałdu. Wspaniałe prace zostały uhonorowane przez Radę Sołecką słodkimi nagrodami.

W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Venus – Junior”. Warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przeniesienia jej do Sali wiejskiej. Nie przeszkodziło to publiczności, która chętnie skorzystała z oferty.
Sądząc po reakcji gości, można uznać „Piknik rodzinny” w Tynwałdzie za udany.

Organizatorzy:
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Tynwałd
OSP Tynwałd
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.