Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1231
Linki: 2
gości: 43901023
Strona główna
Advertisement

Ząbrowiada w Ząbrowie - 2022 PDF Drukuj Email
05.07.2022.
W dniu 2 lipca br., w Ząbrowie odbył się festyn pn. "Ząbrowiada".
Imprezę otworzyli wspólnie: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, prezes "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Ząbrowo" Danuta Śliżewska i sołtys Sołectwa Ząbrowo Beata Nowakowska.
Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął  dziecięcy zespół folklorystyczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie "Dzieci Ziemi Iławskiej". Grupa prowadzona jest  przez dyrektor GOK Laseczno Grażynę Piękos, która zarazem prowadziła tegoroczną „Ząbrowiadę”.
 Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur, a także przygotowaną w czerwcu, na warsztatach w Krynicy Morskiej wiązankę pieśni góralskich.

Następnie na scenie pojawił się reaktywowany po 50 latach, ząbrowski zespół „Decybelsi”.  W jego wykonaniu publiczność usłyszała muzykę z lat 60-tych, 70-tych, a także utwory bardziej współczesne takich zespołów, jak „Lombard”, czy „Kombi”. Usłyszeliśmy znane przeboje „Biały miś”, „Nie mijaj wiosno”, „Dary losu”, „Przeżyj to sam” i wiele innych. Zespół zagrał w składzie: Ludwik Piotrkowski, Henryk Śliżewski, Eugeniusz Szmyciński, Edmund Pesta i Tadeusz Araszkiewicz.
Koncert „Decybelsów” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez mieszkańców Ząbrowa, jak i licznie przybyłych gości, w tym rodziny i przyjaciół zespołu.
 Zespół sprawił dużo radości ząbrowskiej publiczności, grając jak dawniej bardzo stylowo - w czym też pomogły oryginalne gitary dające brzmienie z minionych lat. Zaprezentowane utwory i brzmienie zespołu pozwoliło wielu uczestnikom „Ząbrowiady” przenieść się w czasie.
Po „Decybelsach” na scenie pojawił się zespół „Grasz Band”. W jego wykonaniu publiczność usłyszała kilkanaście utworów takich wykonawców, jak : Kora Jackowska, Anna Dąbrowska, Ada Rusowicz, Anna Wyszkoni, Robert Kasprzycki, Izabela Trojanowska, Lady Punk i innych znanych artystów polskich, a także autorski utwór pt. „Zła”.
W doskonałych nastrojach, uczestnicy festynu rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.
Oprócz wymienionych atrakcji, organizatorzy przygotowali także konkurs strzelecki, konkurs „Rzut lotką”, prezentację OSP Ząbrowo, gry, zabawy i animacje, konkurs plastyczny, malowanie twarzy  dla dzieci, a także atrakcje kulinarne przygotowane przez KGW Ząbrowo - w tym darmową degustację pieczonego życia, grochówki i kiełbasek. Dodatkowo mieszkańcy ze swoimi pociechami mogli miło spędzić czas w parku zabaw, skorzystać z oferty stoisk z zabawkami i słodyczami.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pn. „Mieszkańcy Ząbrowa na starej fotografii”, gdzie ze wzruszeniem Ząbrowianie odnajdywali siebie i swoich kolegów sprzed lat.
Organizatorzy dziekują wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy, a uczestnikom i gościom „Ząbrowiady” za liczne przybycie i świetną zabawę.

Patronat imprezy: Wójt Krzysztof Harmaciński
Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ząbrowo, Rada Sołecka wsi Ząbrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie,  KGW Ząbrowo,  OSP Ząbrowo, Klub OSA Ząbrowo.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.