Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 988
Linki: 2
gości: 7262587
Strona główna
 

Sprawozdanie z Rajdu Rowerowego Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski PDF Drukuj Email
24.07.2018.
W sobotę, 30 czerwca br. odbył się organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  Rajd Rowerowy „Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski”.

W wyprawie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła 24,5 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie drogi odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: kościół w Lasecznie i Ząbrowie, ruiny pałacu w Januszewie, osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę z nadrukowaną trasą, mapką rajdu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała opieka medyczna. Na mecie rajdu, w Siemianach odbyło się oficjalne losowanie nowego roweru miejskiego. Otrzymał go Grzegorz Gerych z Iławy. W losowaniu roweru brali udział uczestnicy rajdu, którzy zgłosili wcześniej swój udział. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na festiwal, na którym wystąpili: Tomasz Kraweć (szanty), "Solid Rock" z Olsztynka i Adam Bartoś z zespołem (Lublin).

Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”, z Gminy Wiejskiej Iława.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.