Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 980
Linki: 2
gości: 6676586
Strona główna
Advertisement

II Stachuriada w Siemianach AD 2018 PDF Drukuj Email
09.06.2018.
8 czerwca 2018 w Siemianach odbyło się uroczyste nadanie imienia bibliotece gminnej. Patronem tej placówki został Edward Stachura. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy-płaskorzeźby autorstwa Marka Kałuży dokonał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński w asyście bibliotekarza Zofii Chomki. Na uroczystość przybyli znamienici goście reprezentujący różne szczeble administracji samorządowej, a wśród nich: dyrektor WBP w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz, reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosta Powiatu Iławskiego  Marek Polański, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski i z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot. Oprócz nich imprezę zaszczycili: dyrektorzy szkół, przedstawiciele sąsiednich bibliotek, sołtysi, mieszkańcy gminy Iława, oraz osoby ze świata kultury, jak pisarka i poetka Nina Drej, a także Krzysztof Kopacz pastor kościoła metodystycznego z Iławy.  

Po części oficjalnej goście imprezy zostali zaproszeni na krótka prezentację o życiu i twórczości Edwarda Stachury, którą prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos przy współudziale bibliotekarza Joanny Mazurek. Uczennice z gminy Iława : Julia Śliżewska i Maja Cyganowska uraczyły publiczność pięknymi recytacjami.

Korzystając z okazji, pani Grażyna Piękos, pełniąca funkcję gospodarza imprezy wręczyła specjalne podziękowania osobom, które są związane z biblioteką poprzez wieloletnią współpracę i wspieranie jej działań.
Na "deser" goście imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek, a po tym odbył się specjalny koncert gdańskiego barda Arkadiusza Szulca, już w ramach "Stachuriady", zorganizowanej w Siemianach po raz drugi. Koncert spodobał się bardzo. Słuchacze, zachęceni przez wykonawcę włączyli się do wspólnego śpiewania. Wykazali się przy tym znajomością tekstów Stachury. Reasumując można powiedzieć, że impreza należała do bardzo udanych, co potwierdzały uśmiechy na twarzach widzów i organizatorów.

  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin konkursu "Stachuriada 2019"
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.