Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 969
Linki: 2
gości: 6344065
Strona główna
Advertisement

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Lasecznie PDF Drukuj Email
12.09.2017.
Mimo zmiennej pogody frekwencja podczas obchodzonych 10 września Dożynek Gminnych w Lasecznie była rekordowa. Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło: Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Elżbiety Gelert – Posłanki na Sejm RP, Ewy Junkier – z-cy burmistrza miasta Iława, Wojciecha Szymańskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej miasta Iława, Marka Polańskiego – Starosty Powiatu Iławskiego, Stanisława Kastrau – Wicestarosty, Michała Młotka – Przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego, Bogusława Wylota – z-cy Wójta Gminy Iława. Na Dożynkach zjawili się również goście specjalni: John P. Slette – Agricultural Attaché przy ambasadzie USA, delegacja gminy partnerskiej Sovetsk, zespół  „Karkonosze” z Mysłakowic.
Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża, lokalni działacze oraz mieszkańcy Laseczna.  Starościną Dożynek była Aleksandra Sepetowska, a starostą Sławomir Puciński.
Dożynki rozpoczęły się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz sołtys sołectwa Laseczno Emilia Skolmowska.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Lasecznie wystąpił zespół „Gosposie”, zespół „Karkonosze” z gminy partnerskiej Mysłakowice, „Dzieci ziemi iławskiej”, uczniowie z SSP w Lasecznie,  zespół „Morawa”. Gwiazdą wieczoru był zespół "Focus".
Tradycyjnie został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” oraz na „Najładniejszą posesję w sołectwie Laseczno”. W konkursie wieńców dożynkowych wystartowało aż 17 sołectw. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Wola Kamieńska (wieniec nr 2), drugie sołectwo Gulb (wieniec nr 4), trzecie sołectwo Ząbrowo (wieniec nr 10). Ponadto jury wyróżniło sołectwo Dziarny (wieniec nr 13) i Laseczno (wieniec nr 8).
Do konkursu „Na najładniejszą posesję w sołectwie Laseczno” zgłoszono 6 posesji. Pierwsze miejsce zajęli państwo Wanda i Marian Miłosz, drugie państwo Aleksandra i Roman Stępień, trzecie państwo Danuta i Jerzy Gubała. Wyróżnienia w konkursie otrzymali państwo Jolanta i Tadeusz Dąbrowscy, Anna i Marek Bądkowscy oraz Jolanta i Roman Taranowscy .
Niedzielne święto było również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” następującym rolnikom:
– Panu Sławomirowi Pucińskiemu
– Panu Jerzemu Kolasińskiemu
– Pani Ewie Antolak
– Pani Dorocie Bukowskiej
– Pani Barbarze Robakiewicz
– Pani Milenie Lewandowskiej
– Panu Zenonowi Raciborskiemu
– Panu Zbigniewowi Krigerowi
Statuetkę Wójta Gminy Iława „Za wybitne osiągnięcia w produkcji rolniczej” otrzymali:
 
1. Państwo Krystyna i Jerzy Kolasińscy
2. Państwo Grażyna i Adam Bulik
3. Państwo Emilia i Sławomir Skolmowscy
4. Państwo Diana i Grzegorz Jesionek
5. Państwo Milena i Tomasz Lewandowscy
6. Państwo Małgorzata i Rafał Maślany
7. Państwo Wanda i Zbigniew Włodarczyk
8. Państwo Wioletta i Andrzej Andrzejewscy
9. Państwo Agnieszka i Roman Andrzejewscy
10. Państwo Katarzyna i Marek Nowak
11. Państwo Anna i Wiesław Mendik
12. Pani Irena Wasiewska
13. Państwo Irena i Witold Socha
14. Państwo Elżbieta i Maciej Gula
15. Państwo Alina i Władysław Szalkowscy
16. Państwo Andrzej Pawlucha
17. Gabriela i Jerzy Pileccy
Statuetkę Wójta Gminy Iława „Za zasługi w rozwoju rolnictwa gminnego” otrzymali:
1. Pani Irena Durlik – Dyrektor Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Oddział w Lubawie
2. Krzysztof Zaniewski – Dyrektor Zarządzający Animex Foods Sp. z o. o. sp. k. Oddział w Iławie
 
Order „Serca Matkom Wsi” otrzymały:
1.    Pani Bożena Rycharska
2.    Pani Krystyna Pisarczyk
3.    Pani Jadwiga Gołębiewska
4.    Pani Anna Buraś
5.    Pani Barbara Fafińska
6.    Pani Helena Cieślak
7.    Pani Teresa Bądkowska

Organizatorzy zadbali również o strawę dla ciała. Była pyszna grochówka(przygotowana przez OSP Iława), kiełbaski i liczne stoiska z darmowymi poczęstunkami dla gości obsługiwane przez nieocenione panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iława.
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Był zamek dmuchany, przejażdżki na kucyku, trampoliny i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Atrakcją tegorocznych dożynek był pokaz lotów balonem, którym chętni śmiałkowie mogli odbyć lot.
Na uwagę zasłużyły również „witacze”, które można było podziwiać w Lasecznie i okolicach.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Laseczno, GOK Laseczno, OSP Laseczno,  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, SSP w Lasecznie.

Prowadzenie imprezy: Grażyna Piękos

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dożynek Gminnych w Lasecznie, w których udział wzięły trzy nasze zespoły: Gosposie, Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.