Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1077
Linki: 2
gości: 8972433
Strona główna
Advertisement

Koncert Niepodległościowy w Lasecznie PDF Drukuj Email
10.11.2019.
W dniu 10 listopada 2019 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”.
Z zaproszonych gości przybyli: w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański z małżonką, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach, sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radna gminy i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy Laseczna, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, a także sołtysi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, goście z Iławy oraz z sąsiednich powiatów oraz Pani Janina Lepczyńska, seniorka, emerytowana nauczyciel z Laseczna.

Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos, witając publiczność i życząc miłych wrażeń. Jednocześnie wspomniała o zakończeniu konkursu plastycznego pn. „Niepodległa”, realizowanego w ramach projektu „ Niepodległość w sercu i w pamięci każdy Polak święci”, którego efekty można było podziwiać w sali koncertowej GOK. Imprezie towarzyszyła wystawa historycznych fotografii mieszkańców gminy Iława, która została przygotowana w ramach „Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół im. Bohaterów września 1939 r. publiczność zaśpiewała Hymn Państwowy.

Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński na zaproszenie prowadzącej koncert zabrał głos i w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego, a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczął zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Zespół zaśpiewał pieśń patriotyczną w stylu krakowiaka: „Płynie Wisła, płynie”, łącząc ją z układem choreograficznym i ludowa melodię pt. „Szewc”,  do której również wykonał choreografię.

Kolejnym punktem koncertu był występ laureatów  konkursu VIII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej organizowanego przez GOK Laseczno: Anastazja Nowicka, Marcelina Szczygłowska, Agnieszka Nehring, Filip Plec z zespołem „Poranek”, Paulina Jamroży, Martyna Jamroży, Jakub Cieplak i Magdalena Dziewulska i Karolina Palczewska, która brała udział w pracach jury w/w konkursu.
W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. pod dyrekcją kapelmistrza Michała Kowalewskiego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dziesięć melodii patriotycznych, takich jak : „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „My Pierwsza Brygada”, „Piękna nasza Polska cała”, „Maki – przekorna dziewczyna” i inne. Występ spotkał się z bardzo ciepłą reakcją publiczności.

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny "Canticorum" z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Iławie, zdobywca Grand Prix tegorocznego VIII rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej, prowadzony przez Stanisława Kożuchowskiego, który zachwycił publiczność zarówno doborem repertuaru, jak i stroną wokalno-instrumentalną.

W trakcie koncertu wójt wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego.
Laureaci konkursu plastycznego „NIEPODLEGŁA” organizowanego przez GOK Laseczno

kategoria 1 – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy I-III SP:


I miejsce : Anastazja Żurawska, SP Laseczno
II miejsce : Małgorzata Piękos , SP Ząbrowo
III miejsce : Oskar Sass, SP nr 4 w Iławie
Wyróżnienia: Igor Jakubowski (SP Ząbrowo), Nikola Binkowska (SP Gałdowo), Paweł Dreszler (SP Rudzienice)

kategoria 2 –  klasy IV-VI SP

I miejsce: Sandra Roman, SP Rudzienice
II miejsce : Mateusz Stępień, SP nr 1  w Iławie
III miejsce: Oliwia Nieckarz, SP Gałdowo
Wyróżnienia: Kacper Smoliński (SP nr 1 w Iławie), Michał Muciński (SP Gromoty), Natalia Piotrowicz (SP Rudzienice), Wiktoria Borkowska (SP Gromoty), Nikola Rólkiewicz (SP Gałdowo)

kategoria 3 – klasy VII-VIII, szkoły średnie i dorośli         

I miejsce : Izabela Abramowska, SP nr 1 w Iławie
II miejsce : Paulina Bojanowska, SP Laseczno
III miejsce : Antoni Jarnutowski
Wyróżnienia: Wiktoria Rekowska (SP Gałdowo), Katarzyna Solis ( SP Franciszkowo), Natalia Koszytkowska (SP Laseczno)

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a szczególnie Jakubowi Bądkowskiemu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.