Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1077
Linki: 2
gości: 8973806
Strona główna
Advertisement

Laseczniada Country 2019 PDF Drukuj Email
17.07.2019.
W dniu 13 lipca 2019 r. w Lasecznie odbyła się XII edycja imprezy  pn. „Laseczniada”, której pomysłodawcą jest dyrektor GOK Grażyna Piękos. W tym roku odbyła się w stylu ”Country”, Pracownicy GOK zadbali zarówno o stronę artystyczną, techniczną, jak i sanitarną. Począwszy od stylowej dekoracji sceny w stylu country, po tańce, gry i konkurencje zapewnili nagłośnienie, szereg zabaw i konkursów w stylu country ( rzut podkową, bieg w kapeluszach, rzut lassem, przeciąganie liny, itp.)
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój country, którego laureatami zostali mieszkańcy Laseczna: Iwona Siemiątkowska, Anna Gnaczyńska i rodzina państwa Bojanowskich. GOK ufundował drobne upominki dla nagrodzonych.
 „Laseczniadę” poprzedził turniej piłkarski o Puchar Sołtysa Laseczna Emilii Skolmowskiej, który jak co roku był zorganizowany przez pracownika GOK Arkadiusza Osiakowskiego i biegi indywidualne oraz sztafeta rodzinna, zorganizowane przez Grażynę Bulik.
Imprezę otworzył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Emilia Skolmowska i Grażyna Piękos, prowadząca imprezę. Na początku wręczono puchary i dyplomy drużynom biorącym udział w turnieju piłkarskim, ufundowane przez Radę Sołecką Laseczna.

Na imprezę przybyli także: z-ca wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot i inni znamienici goście.

W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy GOK Laseczno: folkowa grupa „Morawa” oraz dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Po nich na scenie pojawił się kielecki zespół grający różne odmiany country, utytułowany wykonawca często goszczący na czołowych imprezach w Polsce, takich jak mrągowski „Piknik Country” - „The Weels of Steel Band”. Grupa zabawiając publiczność uczyła tańca liniowego country.

Imprezę uatrakcyjnił bogaty park zabaw dla dzieci, stanowiska ze swojskim jadłem i darmową grochówką z kiełbaską (zorganizowane przez Radę Sołecką Laseczna i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Laseczna) oraz kramy różnych wystawców zaproszonych przez organizatorów.
Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej zespołu „Maxel Live”.
Nad porządkiem imprezy czuwało OSP Laseczno i pracownicy firmy ochroniarskiej.

Prowadzenie i koordynacja imprezy:
Grażyna Piękos
Nagłośnienie: Marcin Kowalewski, Arkadiusz Osiakowski, Jerzy Piotrowski
Animacje, gry i zabawy: Grażyna Piękos, Oktawia Laskowska
Zdjęcia: Arkadiusz Osiakowski, Mariola Mazur
Opieka nad artystami: Anna Szklanna
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.