Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78071876
Strona główna arrow Aktualności arrow WOŚP 2024 w Wikielcu- rekordowa zbiórka
Advertisement

WOŚP 2024 w Wikielcu- rekordowa zbiórka PDF Drukuj Email

Dnia 28 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu odbył się koncert z licytacjami z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem: "Płuca po pandemii".

Organizatorami wczorajszego wydarzenia był Gminny Sztab utworzony pod patronatem Wójta Gminy Iława Pana Krzysztofa Harmacińskiego we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu Panem Marcinem Jackowskim oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Panią Grażyną Piękos. Członkami Sztabu WOŚP byli: Kinga Gapińska, Małgorzata Wolska, Magdalena Nadolska oraz Natalia Michałowska.

Tradycyjnie bardzo aktywnie współpracowali nauczyciele ze wszystkich szkół Gminy Iława oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie w których rozmieszczone były puszki stacjonarne. Dodatkowo w tym roku rozmieściliśmy 3 skarbony w lokalnych firmach były to: Inter Diesel Wojenkowski, Akademia Piękna Pani Angeliki Zmudzińskiej oraz Just Fit Pani Justyny Ślasy. Zbiórka do puszek stacjonarnych trwała od grudnia do dnia Wielkiego Finału.


W trakcie imprezy goście mogli wysłuchać koncertu zespołów Mankament oraz Sweet Blues, występu grupy artystycznej Dzieci Ziemi Iławskiej oraz grupy przedszkolnej Pani Aleksandry Jasińskiej z ZSP w Wikielcu. Koncert przeplatany był licytacjami na których królowały tory od kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława, cukierni Szczepańscy oraz rodziców ZSP w Wikielcu, biżuteria od Pracowni Jubilerskiej Szmaragd oraz Gerda, a także swojskie jadło i miody.

Nieoceniona okazała się pomoc nauczycieli ze szkół Gminy Iława, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikielcu z Panem Januszem Olszewskim na czele oraz ratowników medycznych, Panów: Piotra Olszewskiego, Andrzeja Tkaczyka i Krzysztofa Bendlewskiego.
Szczególne wyróżnienie i ukłon w stronę rodziców uczniów z ZSP w Wikielcu pod przewodnictwem Rady Rodziców, którzy jednocześnie pomagali w przygotowaniach do Wielkiego Finału i byli sponsorami.

W tym roku zebraliśmy:
- wolontariusze: 21 395 zł
- puszki stacjonarne: 14 173,75 zł
- aukcje w ZSP w Wikielcu: 26 538,58 zł

Łącznie w tym roku zebraliśmy: 62 107,33 zł

Tekst: gmina Ilawa
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.